Gmina Kołbaskowo

DGS buduje nową siedzibę w Rosówku

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego miała miejsce w poniedziałek, 6 września w Rosówku, gdzie swoją siedzibę buduje DGS Diagnostics, wchodzący w skład Grupy Demant, producent urządzeń medycznych. Otwarcie obiektu za 10 miesięcy. Pracować w nim będzie 500 osób.

Opublikowane

w dniu

Grupa Demant ma spółki w ponad 30 krajach, zatrudnia ponad 16 tys. osób i generuje roczne przychody w wysokości 14,469 mln koron duńskich. Nazwa nawiązuje do korzeni firmy – jej założyciel, Hans Demant, chciał poprawić życie swojej żony cierpiącej na ubytek słuchu. Przez ponad 100 lat członkowie rodziny Demant odegrali znaczącą rolę w tworzeniu nowoczesnych technologii pomagających ludziom lepiej słyszeć.

Byliśmy świadkami wielkiego wydarzenia dla naszej firmy. Dzisiaj nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego, który znajdzie się w naszym nowej siedzibie – powiedział Paweł Muklewicz, dyrektor generalny DGS Diagnostics. – To będzie unikatowy obiekt na skalę krajową i światową. Połączy szereg funkcji, produkcja, logistyka, także obszar badawczo-rozwojowy, będą nowoczesne laboratoria. To spełnienie naszych marzeń. Obecnie działamy w sześciu lokalizacjach, stąd decyzja o budowie nowego obiektu, który połączy nas pod jednym dachem – dodał.

To kolejna duża marka, która inwestuje w gminie Kołbaskowo. Obiekt w Rosówku, przy granicy z Niemcami, buduje firma Erbud. List intencyjny został podpisany w maju tego roku.

Marzyliśmy o tym od lat, o jednym wspólnym miejscu jako bazie dla wszystkich pracowników DGS Diagnostics w Polsce – powiedział Claus Fromm, senior vice president DGS Diagnostics.

Realizacja kompleksu biurowo-produkcyjno-magazynowego o powierzchni ponad 11,5 tys. m2, ze zróżnicowanym zapleczem socjalnym, od profesjonalnej siłowni, poprzez przestronną kantynę z zapleczem kuchennym i zewnętrznym tarasem, aż po obszary do pracy kreatywnej i odpoczynku – to koszt ok. 55 mln zł. Erbud wykona też m.in. instalacje zewnętrzne, układ drogowy i parking.

Budowanie i konsekwentne realizowanie przemyślanej strategii rozwoju gminy to wyzwanie, jakie postawiły przed sobą władze Gminy Kołbaskowo – mówiła Dorota Trzebińska, przewodnicząca Rady Gminy Kołbaskowo. – Głównym celem tej strategii jest wzrost potencjału gospodarczego gminy. Dzięki nowym inwestorom, dzięki państwa podatkom, możemy z kolei realizować te cele, które przyczyniają się do poprawy jakości życia naszych mieszkańców. Możemy inwestować w drogi, oświatę, turystykę czy kulturę. Cieszymy się bardzo, że tak duża i znana firma jak DGS Diagnostics, zaufała nam i postanowiła zlokalizować w naszej gminie nowoczesny, innowacyjny zakład. Mamy młodych, wykształconych mieszkańców i mam nadzieję, że wielu z nich znajdzie zatrudnienie w państwa firmie.

„Nowy obiekt to przełomowa inwestycja w historii naszej organizacji i kolejny krok w przyszłość. Wierzymy, że będzie miał duży wpływ również na lokalny rynek pracy dzięki temu, że wykreuje miejsce o niezwykłych walorach architektonicznych przyjazne środowisku naturalnemu, a jednocześnie innowacyjne i nowoczesne. To będzie miejsce dla osób ceniących kulturę pracy zespołowej, ciągły rozwój swoich pasji zawodowych i dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, skandynawską estetykę i jakość wykończenia wnętrz, środowisko naturalne i podejście ekologiczne oraz przyjemną atmosferę” – czytamy na stronie DGS Diagnostics.

Planowane otwarcie obiektu to 1 lipca 2022 roku. Budynek jest zaprojektowany na 500 osób. Dziś jest nas trochę mniej. Rekrutacja ciągle trwa, zapraszam do aplikowania, mamy szereg propozycji – zachęcał Paweł Muklewicz.

DGS Diagnostics, spółka wchodząca w skład grupy Demant z siedzibą w Danii, zajmuje się produkcją aparatów słuchowych, implantów kostnych i urządzeń wspomagających medycynę słuchu. DGS działa w Polsce od 2007 roku, początkowo pod nazwą Oticon Polska Production wytwarzał aparaty słuchowe w zakładzie produkcyjnym w Mierzynie

Źródło; kolbaskowo.pl

Gmina Kołbaskowo

Warsztaty wokalne z gwiazdą Teatru Kana w Gminie Kołbaskowo

Gmina Kołbaskowo zaprasza wszystkich mieszkańców na interaktywne warsztaty wokalne, które poprowadzi ceniona artystka Bibianna Chimiak, znana z angażujących występów w Teatrze Kana. Wydarzenie odbędzie się w piątek o godzinie siedemnastej w świetlicy wiejskiej w Moczyłach. Spotkanie twórcze jest częścią większego projektu „Włączamy kulturę”, mającego na celu dostępność i rozwój kulturalny w regionie. Organizatorzy podkreślają, że zajęcia są bezpłatne i otwarte dla uczestników na każdym poziomie zaawansowania.

Opublikowane

w dniu

Celem warsztatów jest nie tylko nauka technik wokalnych, ale również integracja społeczności lokalnej poprzez wspólne śpiewanie i wrażenia artystyczne. Spotkanie będzie doskonałą okazją do zdobycia cennych umiejętności, spotkania z utalentowaną artystką i spędzenia czasu w kreatywnej atmosferze.

Projekt „Włączamy kulturę” jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców powiatu na wydarzenia kulturalne i edukacyjne. Serdecznie zachęcamy do udziału w warsztatach, które mogą stać się inspiracją do dalszego rozwoju osobistego oraz kulturalnego życia społeczności.

 

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Mammobus ponownie odwiedzi gminę Kołbaskowo

Gmina Kołbaskowo zaprasza na kolejną wizytę mammobusu, która odbędzie się w terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji (GOKSiR) w Przecławiu. Mieszkanki gminy Kołbaskowo będą miały możliwość bezpłatnych badań mammograficznych w mobilnym centrum diagnostycznym we wtorek 6 sierpnia br. To ważny element profilaktyki raka piersi, dlatego organizatorzy zachęcają wszystkie Panie spełniające kryteria do wcześniejszej rejestracji potrzebnej do skorzystania z usług mammobusu.

Opublikowane

w dniu

Rejestracja jest już otwarta i potrwa do dnia badania. Dzwonić można od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 19:30 pod dwa dedykowane numery telefonów: 58 767 34 44 lub 58 767 34 77. Pracownice rejestracji udzielą wszelkich niezbędnych informacji oraz pomogą zarezerwować dogodny termin.

Badania mammograficzne są bezpłatne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które przynajmniej od dwóch lat nie wykonywały mammografii w ramach programu profilaktycznego. Mammobus wyposażony jest w nowoczesny sprzęt i obsługiwany przez wykwalifikowany personel, co zapewnia najwyższą jakość diagnostyki.

 

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Przetarg na przebudowę drogi powiatowej Stobno-Mierzyn

W odpowiedzi na ogłoszenie przetargu na przebudowę odcinka drogi powiatowej Stobno – Mierzyn, napłynęły dwie oferty od znanych przedsiębiorstw budowlanych. Przetarg, który został ogłoszony 7 czerwca br., przyciągnął uwagę firm Strabag oraz Eurovia.

Opublikowane

w dniu

Strabag, międzynarodowa korporacja z sektora budowlanego, wyceniła realizację zadania na 2,3 miliona złotych. Druga oferta, przedstawiona przez konkurencyjną firmę Eurovia, zakłada wykonanie prac za 1,9 miliona złotych. Kwota przeznaczona na inwestycję, ustalona przez zamawiającego, wynosi 2,1 miliona złotych brutto.

Obecnie komisja przetargowa dokonuje analizy przedstawionych ofert. Zgodnie z przewidywaniami, prace mają rozpocząć się jeszcze w trzecim kwartale bieżącego roku. Zadanie obejmuje wykonanie nakładki bitumicznej na długości około 930 metrów drogi oraz częściową budowę nowej konstrukcji drogowej. Plan zakłada ułożenie dwóch warstw mas bitumicznych, wzmocnionych siatką z włókien szklanych i węglowych, wraz z niezbędnymi robotami towarzyszącymi.

Inwestycja wpisuje się w długoterminowy program modernizacji infrastruktury drogowej w powiecie polickim. W ostatnim czasie gmina Police zakończyła kompleksową przebudowę dróg Stobno – Szczecin i Stobno – Dołuje, a aktualnie prowadzone są prace przy przebudowie drogi przebiegającej przez Stobno. Ponadto, w fazie projektowej znajduje się przebudowa drogi łączącej Stobno z miejscowością Będargowo.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie