Gmina Kołbaskowo

Warzymice: Ulica Turkusowa będzie remontowana

Mieszkańcy ulicy Turkusowej i sąsiednich skarżą się na fatalny stan dróg. Gmina Kołbaskowo rok temu obiecała zająć się problemem. Szybko zlecono projekt przebudowy. Kolejne dobre wiadomości w tym temacie pojawiły się w lutym. Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo poinformowała o przystąpieniu do przetargu na przebudowę.

Opublikowane

w dniu

Jest to droga, która jest własnością gminy. Jej stan jest tragiczny. Nie jesteśmy w stanie jej zabezpieczyć czasowo w żaden sposób, dlatego przystępujemy do przetargu na przebudowę – powiedziała Małgorzata Schwarz. Cały koszt oszacowany jest na 20 mln złotych. Przetarg chcemy ogłosić jeszcze w marcu i niezwłocznie przystąpić do prac, bo jest mi bardzo z tym źle, że mieszkańcy muszą z czegoś takiego korzystać, co trudno nazwać drogą.

Które ulice zostaną przebudowane?

Wszystkie znajdujące się pomiędzy Warzymicami a Karwowem. To ulice Turkusowa, Złota, Wrzosowa, Oliwkowa – wymieniała pani wójt.

Jak czytamy w dokumencie, przedmiotem inwestycji jest projekt budowy dróg w miejscowości Warzymice obejmujący ulice Turkusowa, Szafirowa, Wrzosowa, Oliwkowa, Złota wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem ulicznym oraz przebudową kolidującego istniejącego uzbrojenia. Długość planowanej drogi gminnej to 2,5 km. Teren, na którym realizowana będzie inwestycja obejmuje obszar przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową i usługową w Warzymicach w rejonie drogi powiatowej Warzymice – Smolęcin oraz drogi powiatowej Dołuje – Przecław. Obszar inwestycji znajduje się w trakcie intensywnej zabudowy budownictwem jednorodzinnym.

Jak widać, to duża inwestycja. Kiedy może się zakończyć?

Prace mogą potrwać około półtora roku – powiedziała Małgorzata Schwarz.

Gmina Kołbaskowo złożyła już wniosek o dofinansowanie zadania pod nazwą „Budowa dróg gminnych w m. Warzymice obejmujące ul. Turkusową, Wrzosową, Oliwkową, Złotą wraz z kanalizacja deszczową” z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Decyzja może zapaść w maju. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 30 grudnia 2023 roku.

Gmina Kołbaskowo

Młode talenty sportowe z gminy Kołbaskowo nagrodzone przez Wójt Małgorzatę Schwarz

W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się wyjątkowe wydarzenie dedykowane młodym sportowcom z terenu gminy Kołbaskowo. Wójt Gminy Kołbaskowo uhonorował zdolnych zawodników nagrodami za ich osiągnięcia w sporcie.

Opublikowane

w dniu

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Julia Reginia, Adam Stański, Błażej Jezierski, Adrian Piórkowski, Filip Jarota, Mateusz Kajtowski, Kinga Kusiowska, Aleks Urbański, Fabian Urbański, Ewa Hamerska, Julia Szewczyk, Alan Maciejewski, Karolina Wasiuk oraz Lilianna Hamera. Są to obiecujące postacie na lokalnej, a być może i ogólnopolskiej, arenie sportowej, których zaangażowanie i wyniki zostały docenione przez lokalne władze.

Ceremonia wręczenia nagród była częścią większej inicjatywy mającej na celu promocję zdrowego stylu życia oraz wsparcie młodzieży w rozwoju ich sportowych pasji. Warto podkreślić, że tego typu wsparcie ma kluczowe znaczenie dla utalentowanych młodych ludzi, którzy dążą do osiągnięcia sukcesów na wyższych szczeblach rozgrywek sportowych.

Uroczystość była również okazją do zaprezentowania planów dotyczących rozwoju infrastruktury sportowej na terenie gminy. Działania te mają na celu stworzenie jeszcze lepszych warunków do treningu i rozwoju dla młodych sportowców.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Nadchodzi remont głównej drogi w Ustowie

Starostwo Powiatu Polickiego ogłosiło, że planowany jest remont głównej drogi w miejscowości Ustowo – ostatniego odcinka trasy łączącej Szczecin z Siadłem Górnym. Obecna kondycja kilometrowego fragmentu pozostawia wiele do życzenia, z uwagi na liczne wyrwy i ubytki, co stanowi utrudnienie zarówno dla mieszkańców, jak i podróżujących tą trasą.

Opublikowane

w dniu

Na realizację prac remontowych przekazano środki w wysokości 6,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jak poinformował starosta policki, Andrzej Bednarek. Władze lokalne wspólnie z gminą podejmują starania o pozyskanie brakujących środków na pokrycie całkowitych kosztów remontu, szacowanych na 11 milionów złotych.

Plan przewiduje, że przetarg na realizację prac zostanie ogłoszony najpóźniej w maju bieżącego roku. W międzyczasie, do czasu rozpoczęcia głównych działań remontowych, droga zostanie tymczasowo zabezpieczona. Starosta Bednarek apeluje o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przyszłych prac. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, droga powinna zostać oddana do użytku w przyszłym roku.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Ogólnopolski Turniej Par Brydża Sportowego w Przecławiu

W sobotę, 17 lutego, o godzinie 11:00, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji (GOKSiR) w Przecławiu stanie się areną zmagań brydżowych. Odbędzie się tam I Ogólnopolski Turniej Par Brydża Sportowego, który przyciągnie miłośników tej intelektualnej gry karcianej z całego kraju. Impreza została objęta honorowym patronatem Wójta Gminy Kołbaskowo, podkreślając tym samym jej ważność w kalendarzu sportów umysłowych.

Opublikowane

w dniu

Turniej zapowiada się jako wydarzenie pełne emocjonujących rozgrywek, gdzie strategia i zdolności analityczne uczestników będą kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. W przeciwieństwie do wielu gier, brydż wymaga nie tylko skupienia, ale i umiejętności współpracy w parach, co stanowi o unikalności tej dyscypliny sportu.

Organizatorzy obiecują, że atmosfera turnieju będzie sprzyjać zarówno doświadczonym graczom, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z brydżem. Wszystkich uczestników i gości czeka wiele godzin emocjonujących rozgrywek, a najlepsze pary zostaną uhonorowane Pucharem Wójta oraz innymi nagrodami.

Zachęcamy mieszkańców powiatu polickiego oraz gości z innych regionów Polski do udziału w tym turnieju, który będzie doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w przyjaznej i kompetentnej atmosferze. Więcej informacji na temat zapisów i szczegółów organizacyjnych można uzyskać kontaktując się z GOKSiR Przecław.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie