Gmina Police

Międzynarodowy Turniej Badmintona w Policach

Za kilkanaście dni w ruch pójdą pierwsze lotki, które symbolicznie zainaugurują dwudziestą drugą edycję Babolat Cup, Międzynarodowego Turnieju Badmintona.

Opublikowane

w dniu

To sportowe święto ponownie odbędzie się w hali sportowej przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, przy ul. Siedleckiej 6 w Policach. W tym roku widzimy się w dniach 15-16 lutego.

Ponad dwadzieścia lat organizacji tej imprezy sprawiło, że Babolat Cup jest bardzo ważną częścią badmintonowego kalendarza, a wizyta w Policach staje się wręcz obowiązkowym punktem programu dla wszystkich miłośników dyscypliny. Renoma, poziom oraz znakomite opinie na temat rozgrywek sprawiają, że do województwa zachodniopomorskiego rokrocznie zjeżdżają setki badmintonowych zapaleńców. I to nie tylko z różnych zakątków Polski, ponieważ mamy wielką przyjemność regularnie gościć także wielu uczestników spoza granic naszego kraju. To jest już nieodłącznym elementem Babolat Cup i dodaje naszemu turniejowi wyjątkowego, międzynarodowego charakteru.

A teraz przejdźmy do organizacyjnych konkretów. W sobotę (15 lutego) tradycyjnie mamy w planach rozgrywki seniorów oraz zmagania w kategorii open. Jeśli chodzi natomiast o niedzielę (16 lutego), to przygotowaliśmy pewne zmiany w programie. Zamiast turnieju amatorów, tym razem odbędzie się Babolat Skill, w skład którego wejdą:

  • Turniej Mistrzów,
  • Turniej Pretendentów,
  • Turniej Radosnego Amatora.

– Zdecydowaliśmy się zmienić formułę niedzielnego grania, ponieważ w poprzednich latach pojawiały się pewne nieporozumienia przy określaniu, kto jest amatorem i kto de facto może w tych rozgrywkach występować – tłumaczy Krzysztof Bobala, współorganizator Babolat Cup. – Tym razem zasady uczestnictwa w turniejach będą bardzo precyzyjnie określone i jestem przekonany, że Babolat Skill okaże się dużym sukcesem i będzie jeszcze ciekawiej niż miało to miejsce podczas ostatnich edycji. Od rozpoczęcia imprezy dzieli nas już tylko nieco ponad tydzień. W przyszły weekend znów będziemy przeżywać wspaniały czas, którym cieszą się wszyscy miłośnicy badmintona. Z naszej strony mogę zapewnić, że będziemy w pełni gotowi na przyjazd uczestników i zrobimy wszystko, aby dwudziesta druga edycja była naprawdę niezapomniana.

Wszystkie informacje na temat szczegółów imprezy (w tym między innymi te dotyczące dokonywania zgłoszeń, wysokości wpisowego, player’s party, cen ewentualnych noclegów i wyżywienia) można oczywiście znaleźć na stronie www.turniejbadmintona.pl. Zapisy do dwudziestej drugiej edycji Babolat Cup zakończą się 09 lutego o godzinie 24:00.

Gmina Police

Nowi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Policach wybrani. Ufniarz i Sosnowska zastępcami burmistrza Kowalewskiego

Podczas drugiej sesji Rady Miejskiej w Policach, która miała miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, dokonano ważnego wyboru dotyczącego struktury władzy lokalnej. Radni zgłaszali kandydatury do poszczególnych komisji, co jest istotnym elementem organizacji pracy rady. W samej radzie szykują się duże zmiany, bowiem po rezygnacji z mandatów radnych przez Walczaka i Pisańskiego, z mandatów zrezygnowali również Ufniarz i Sosnowska, powołani na zastępców burmistrza.

Opublikowane

w dniu

W obecnej kadencji w Radzie Miejskiej w Policach działają cztery kluby radnych: Projekt Police (3), Nasze Police (3), Prawo i Sprawiedliwość (4), a także Koalicja Obywatelska, która ma najliczniejszą reprezentację (7 radnych). Wspólnota Samorządowa Gryf XXI nie utworzyła jeszcze oficjalnego klubu radnych i dysponuje czterema głosami w radzie. Jednak skład tego ugrupowania uległ zmianie, gdyż radna Małgorzata Siemianowska przeszła do Koalicji Obywatelskiej.

Podczas wspomnianej sesji radni wybrali również nowych wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. W głosowaniu uczestniczyło 35 radnych. Na stanowisko te wybrano Jadwigę Molendę reprezentującą Koalicję Obywatelską, która zdobyła 18 głosów oraz Tomasza Tokarczyka z Prawa i Sprawiedliwości, popartego przez 17 radnych.

Sesję zakończył burmistrz Polic Krystian Kowalewski, informując obecnych o wyborze swoich zastępców. Na te stanowiska powołani zostali Grzegorz Ufniarz z ugrupowania Nasze Police oraz Magdalena Sosnowska reprezentująca Koalicję Obywatelską.

Czytaj dalej

Gmina Police

Popołudnie z Artystami i Poetami Podgrodzkimi – wydarzenie kulturalne w Podgrodziu

Już w najbliższą niedzielę, 19 maja, o godzinie 16:00 mieszkańcy powiatu polickiego oraz miłośnicy kultury będą mieli niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się w Podgrodziu. „Popołudnie z Artystami i Poetami Podgrodzkimi” to inicjatywa, mająca na celu zintegrowanie społeczności lokalnej wokół twórczości regionalnych artystów i poetów.

Opublikowane

w dniu

Impreza zorganizowana będzie przez miejscowe stowarzyszenia kulturalne, a jej celem jest promocja lokalnej twórczości oraz stworzenie platformy dla artystów i poetów do prezentacji swoich prac. Spotkanie będzie również doskonałą okazją do dyskusji na temat roli sztuki i literatury w życiu codziennym społeczności.

Organizatorzy zapowiadają występy na żywo, czytania poezji oraz pokazy sztuki wizualnej. Wydarzenie to pozwoli uczestnikom na bliższe poznanie dorobku twórców z ich okolicy, a także zaoferuje możliwość nawiązania nowych znajomości i kontaktów. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a wszelkie informacje dotyczące szczegółów programu mogą zostać znalezione na lokalnych afiszach oraz mediach społecznościowych.

Czytaj dalej

Gmina Police

Odsłonięcie Skwerku Misia Wojtka w Tanowie – dzieło harcerzy z RAROGI

W sobotę, 11 maja br., w Tanowie odbyła się uroczystość nadania nowego imienia lokalnemu skwerkowi. Zaszczyt ten przypadł w udziale harcerkom i harcerzom z 1 TDSH RAROGI im. Misia Wojtka, którzy zaangażowali się w projekt „Wspólnie zróbmy Skwerek Misia Wojtka w Tanowie”. Przy wsparciu finansowym pozyskanym z Programu Społecznik, młodzież zrealizowała szereg zadań, by uhonorować słynnego niedźwiedzia Wojtka – maskotkę 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii, która służyła w latach II wojny światowej.

Opublikowane

w dniu

Zaangażowanie i prace obejmowały stworzenie sprawności harcerskiej Misia Wojtka, kompozycję piosenki, zaprojektowanie odznaki oraz specjalnego biegu kwalifikacyjnego dla członków drużyny. Kulminacją projektu było nadanie imienia Misia Wojtka skwerkowi oraz ustawienie drewnianej rzeźby niedźwiedzia, autorstwa Andrzeja Zawadzkiego. Ponadto, harcerze zadbali o przestrzeń wokół, tworząc rabatę kwiatową, porządkując teren, a także instalując tablicę informacyjną, której materiałem były recyklingowane skrzynie wojskowe.

Działania te nie tylko upiększyły skwerek, ale również przyczyniły się do upamiętnienia historii Misia Wojtka, który stał się żywym symbolem odwagi, przyjaźni oraz historii Polski podczas wojny.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie