Gmina Police

Inwestycje w Gminie Police ze wsparciem unijnym

Opublikowane

w dniu

[lead]Gmina Police nie ustaje w inwestycjach poprawiających stan infrastruktury komunikacyjnej. Do dalszych pozytywnych zmian wykorzysta unijne wsparcie RPO WZ 2014-2020. Środki polickiemu samorządowi przyznał Urząd Marszałkowski. Zostaną one wykorzystane na budowę ścieżki rowerowej z osiedla Jasienica do Niekłończycy oraz budowę węzła przesiadkowego przy Placu Chrobrego. Umowy na wsparcie obu inwestycji podpisali marszałek województwa Olgierd Geblewicz i burmistrz Władysław Diakun.[/lead]

– Police czekają spore zmiany, a wszystko robimy po to, by łatwiej dotrzeć do pracy, do szkoły czy do domu. Te inwestycje poprawią komfort podróżowania mieszkańcom Polic ale i pasażerom ze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Już niedługo zobaczymy Plac Chrobrego w nowej, bardziej funkcjonalnej odsłonie, który zamieni się w węzeł komunikacyjny z prawdziwego zdarzenia. Cieszy mnie decyzja Gminy, o stworzeniu nowych tras rowerowych, które mogą być realną alternatywą dla samochodu. – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

[subtitle]Z osiedla Jasienica do Niekłończycy rowerem[/subtitle]

Nowa droga rowerowa poprowadzi od osiedla Jasienica do Niekłończycy. Będzie mieć długość ponad 2 km. Na trasie powstaną 2 obiekty „Bike and Ride” na 25 stanowisk postojowych, zlokalizowane przy punktach przesiadkowych. Droga dla rowerów połączy strefy zamieszkania z obszarami przemysłowymi w Policach oraz centrami przesiadkowymi i stanie się alternatywną – dla ruchu samochodowego – trasą dojazdu do centrum miasta. Koszt przedsięwzięcia przygotowanego przez Gminę Police wyniesie ponad 1 mln zł. Urząd Marszałkowski z unijnej dotacji przeznaczy prawie 850 tys. zł.

– Cieszę się, że gmina Police coraz bardziej stawia na ekologiczne formy transportu – powiedział marszałek województwa Olgierd Geblewicz – Dzisiaj podpiszemy umowę na rozwój ścieżki rowerowej. Będzie to powodowało, że Police będą ze swoim najbliższym otoczeniem lepiej skomunikowane. Nie trzeba będzie wybierać samochodu, będzie można również wybrać rower. Drugie zadanie to plac Chrobrego, który stanie się nowoczesnym węzłem komunikacyjnym dzięki temu dofinansowaniu. Bardzo nas to cieszy, bo to kolejny kamyczek do poprawy infrastruktury w gminie Police i całym powiecie.

Zakres rzeczowy projektu “Budowa dróg rowerowych w Policach w celu zapewnienia dostępności komunikacyjnej do terenów przemysłowych – etap II” obejmuje budowę ścieżki rowerowej od Polic Jasienicy do Niekłończycy wraz z obiektami”Bike&Ride”, zakupem i montażem wiat z miejscami postojowymi dla rowerów. Projekt realizowany w ramach Strategii ZIT SOM. Wsparcie przyczyni się do usprawnienia komunikacji publicznej poprzez wprowadzanie ułatwień w zakresie korzystania z transportu miejskiego i publicznego – droga dla rowerów będzie łączyć strefy zamieszkania z obszarami przemysłowymi w Policach i z centrami przesiadkowymi oraz będzie alternatywną trasą dojazdu do centrów Polic dla indywidualnego transportu samochodowego.Działanie podejmowane na obszarze,dla którego stworzono PGN i Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.

[subtitle]Nowoczesne centrum przesiadkowe przy Placu Chrobrego[/subtitle]

Plac Chrobrego nie będzie już niefunkcjonalny, bez miejsc postojowych dla samochodów i rowerów. Zmiany ułatwią mieszkańcom codziennie przesiadanie się z jednej linii autobusowej do drugiej i dotarcie do prawie każdego miejsca w mieście, gminie, ale także do Szczecina i do Grupy Azoty. Przebudowa obejmuje wymianę nawierzchni i budowę peronów, utworzenie miejsc parkingowych oraz stanowisk dla rowerów. Powstaną nowe wiaty autobusowe, chodniki, oświetlenie i kanalizacja. Pojawi się także przestrzeń typu „park & ride” i „bike&ride”. Koszt modernizacji władze Polic oszacowały na 1,6 mln zł, z czego 800 tys. zł pochodzić będzie z dotacji UE z Urzędu Marszałkowskiego. Samorząd gminny zaplanował zakończenie, trwających obecnie robót, w grudniu 2019 roku.
Przedmiotem inwestycji “Budowa węzła przesiadkowego przy Placu Chrobrego w Policach” jest przebudowa węzła przesiadkowego: nawierzchni i peronów przy placu Chrobrego w Policach wraz z miejscami parkingowymi i stanowiskami dla rowerów, remont wiat autobusowych, połączenie z drogą wojewódzką, budowa chodników, oświetlenia i kanalizacji. Realizacja projektu zapewnia możliwość przesiadania się pomiędzy systemami transportu publicznego i indywidualnego. Na realizację projektu Gmina Police pozyskała 827 614,21 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Koszt obu inwestycji to w sumie 2,6 mln zł, z czego unijna pomoc Urzędu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,6 mln zł. Prace przy budowie ścieżki zaplanowano od września 2019 roku do czerwca 2020 roku. Z kolei trwającą przebudowę Placu Chrobrego gmina zaplanowała zakończyć w grudniu br.

Reklama

Gmina Police

„Wszystkie śmieci są Nasze”  akcja „Sprzątania Świata-Polska 2022”

W dniach 19-26 września br. zostanie przeprowadzona akcja  „Sprzątanie Świata -Polska 2022”. „Wszystkie śmieci są Nasze”  pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja „Sprzątania Świata-Polska 2022”. Koordynatorem akcji jest Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Policach.

Opublikowane

w dniu

Sprzątanie przeprowadzone będzie w dniach 19-26 września br. Zgłoszenia (druk w załączeniu) należy przesłać do 19.09.2019 r., na email srodowisko@ug.police.pl

W wyjątkowych sytuacjach termin uczestnictwa w akcji może być inny, o czym prosimy poinformować Wydział Ochrony Środowiska.

Ponadto proszę o składowanie odpadów w workach we wskazanych miejscach (tj. miejsca złożenia worków).O odbiorze  worków oraz miejscach ich składowania proszę informować  P.U.P. Trans Net S.A. do godz. 15.00  tel.  91 312- 11-20, wew. 36, od godz. 15.00 – 18.00 tel. 600 426 439.

Prosimy, by osoby prowadzące akcję (w szkołach, radach osiedla, sołectwach lub innych grupach mieszkańców naszej gminy) zapewniły pełne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom sprzątania.

Urząd Miejski  w Policach wszystkim biorącym udział w akcji przekaże nieodpłatnie worki foliowe
i rękawice jednorazowe, które można  odbierać  od 15 września  do 21 września br. w  pokoju nr 3 b lub pokoju nr 3.

Proponujemy, aby sprzątanie było połączone z edukacją ekologiczną dzieci i młodzieży. Proszę w pogadankach ekologicznych uwzględnić tegoroczne hasło sprzątania-  ” Wszystkie śmieci są Nasze”

Uczestnictwo w sprzątaniu naszej gminy w ramach „Sprzątania Świata -Polska 2022” jest jedną
z form proekologicznego wychowania – zapraszamy do licznego udziału !

druk zgłoszenia (PDF)

Czytaj dalej

Gmina Police

Warsztaty wokalne z Damianem Rybickim już od września w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach!

W nowym roku szkolnym Miejski Ośrodek Kultury w Policach proponuje wszystkim zainteresowanym nauką śpiewu i rozwinięciem potencjału swojego głosu zajęcia z Damianem Rybickim, półfinalistą siódmej edycji The Voice of Poland. Warsztaty wokalne, kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzone będą indywidualnie lub w grupach, w zależności od personalnych preferencji uczestników.

Opublikowane

w dniu

Instruktor zaprasza do udziału zarówno tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie muzyki, jak i tych, którzy kontynuują swoją przygodę ze śpiewem.

Wokalne Konsultacje Twórcze to propozycja dla tych, którzy pragną poznać możliwości swojego głosu i wyrazić siebie poprzez muzykę. To również szansa na napisanie własnego tekstu, który z pomocą instruktora zmieni się w utwór muzyczny. Podczas zajęć nauczyciel pomoże otworzyć się na nowe interpretacje, dopasowane do indywidualnych cech i potrzeb uczestników.

W Studiu Rozwoju Wokalnego, w którym spotkania będą odbywać się w większych grupach, uczestnicy nauczą się przede wszystkim słuchać siebie nawzajem, by z powodzeniem śpiewać w wielogłosie. Będą pracować na repertuarze współczesnej muzyki rozrywkowej, które po odpowiednim przygotowaniu będą mogli zaprezentować na wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.

Uczestnicy chętni do udziału w zajęciach będą trenowali z wykwalifikowanym instruktorem, doświadczonym pedagogiem, który na swoim koncie ma liczne sukcesy o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest m.in. zdobywcą Grand Prix na Warsaw Gospel Days w 2006 roku, wyróżnienia dla najlepszego zespołu z regionu zachodniopomorskiego na festiwalu GRAMY 2009 i najwyższego lauru na festiwalu SMAK w Myśliborzu 2009 z zespołem So Cool Band, który współtworzył w latach 2008-2011.

Wszystkich zainteresowanych nauką śpiewu zapraszamy do zapisów poprzez portal strefazajec.pl na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Czytaj dalej

Gmina Police

Jarmark Odpustowy w Niekłończycy. Po dwóch latach przerwy

Po dwuletniej przerwie Jarmark Odpustowy w Niekłończycy ponownie się odbędzie. Jarmark zaplanowano na niedzielę 11 września br.

Opublikowane

w dniu

Tradycyjnie Jarmark Odpustowy współtworzą sołectwa wchodzące w skład Parafii w Niekłończycy.
Jeśli więc jesteś lokalnym przedsiębiorcą, rzemieślnikiem czy też wytwórcą ekologicznym lub producentem innych niezwykłych rzeczy i chciałbyś dołączyć do wystawców Jarmarku Odpustowego – zgłoś się.
Mam niewątpliwą przyjemność nawigować organizacyjnie tym przedsięwzięciem i zapraszam do współpracy – mówi Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy. Zainteresowanych proszę o kontakt: Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy – tel. 603 11 90 97, mail: karina.mazurkiewicz@gmail.com

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie