Gmina Police

Debiut Pauliny Kustray w duathlonie i podium

Opublikowane

w dniu

[lead]W niedzielę 6 października br. rozegrany został III GORZOWSKI DUATHLON. To jedno z większych sportowych wydarzeń w Gorzowie. Organizatorem imprezy był Urząd Miasta Gorzowa Wlkp., Stowarzyszenie Aktywne Życie oraz pomysłodawcy – animator wielu imprez sportowych biegacz Sebastian Wierzbicki, dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie Tomasz Kucharski oraz dwukrotny mistrz świata w kolarstwie Lech Piasecki. [/lead]

Dystans jaki trzeba było pokonać to 38 km na rowerze i 8 km biegiem. Całą trasę można było zaliczyć w duecie, gdzie jedna osoba pędziła na rowerze, a po zakończeniu wyścigu do biegu startowała druga, albo wystartować samemu. Takie wyzwanie musieli oczywiście podjąć zawodnicy z klubu Biegam Bo Lubię Police.

Troje naszych debiutantów Beata Łempkowska, Paulina Kustra i Marcin Świderek pod opieką menadżera wyjazdu Janusza Łempkowskiego już o 5 rano wyruszyło z Polic w kierunku Gorzowa, gdyż start duathlonu zaplanowany był na godzinę 9.00. Po przyjeździe na miejsce i odebraniu pakietów startowych zauważyliśmy jak bardzo nasz sprzęt odbiega od profesjonalnych rowerów przeznaczonych do tego typu zawodów. Nie zraziło nas to, ponieważ jesteśmy grupą która z uprawiania amatorskiego sportu czerpie radość, przyjemność i dobrą zabawę.

Po starcie, na którym stanęło 150 zawodników, okazało się że trasa była dosyć ciężka, ponieważ na wyznaczonej pętli do pokonania były dwie potężne górki. Do przejechania na rowerze było 5 takich pętli i na deser jedna do przebiegnięcia. Jedni połączyli swoje siły i utworzyli sztafety, inni z całą trasą tak jak nasza trójka, mierzyli się w pojedynkę. Świetnie, że po ostatnich, deszczowych dniach, akurat dla uczestników gorzowskiego duathlonu, wyszło słońce. W samotnej walce najlepsi na mecie to Justyna Korzeniewska i znany z tras biegowych Adam Kuś. Okazuje się, że zwycięzca ostatniej edycji Biegowego Grand Prix Gorzowa, także bardzo dobrze radzi sobie na rowerze. Czas zwycięzcy 01:28:17 (00:59:54 – rower, 00:27:36 – bieg). Justyna Korzeniewska 38 km na rowerze przejechała w godzinę i 16 sekund, a dodatkowe 8 km przebiegła w 36 minut i 43 sekundy. Po ogłoszeniu wyników w naszej ekipie zapanowała wielka radość, okazało się, że nasze dziewczyny zameldowały się na mecie w ścisłej czołówce. Paulina z czasem 02:27:48 (01:38:59 – rower, 00:46:10 – bieg) zajęła trzecie miejsce open wśród kobiet. Tuż za Pauliną na czwartym miejscu uplasowała się Beti z takim samym czasem ogólnym (01:39:15 – rower, 00:46:09 – bieg) . Dzielnie walczył też Marcin, który różnice sprzętowe i trochę gorszy czas rowerowy (01:41:57) nadrobił w biegu (00:44:15) i zrównał się wynikiem ogólnym z dziewczynami.

Po zawodach znalazł się czas na wspólną fotografię z dwukrotnym mistrzem świata w kolarstwie, zwycięzcą Wyścigu Pokoju, pięciu etapów w Giro d’Italia oraz liderem Tour de France panem Lechem Piaseckim.

Następnie przeżyliśmy kolejny radosny dla nas moment, gdyż nastąpiła dekoracja. Na podium zameldowała się nasza zawodniczka Paulina. Po ceremonii był zasłużony szampan, a prezes BBL Zbyszek Pokrzywiński ufundował obiad w restauracji tureckiej w centrum Gorzowa. Zatem debiut w tego typu zawodach uważamy za bardzo udany i w przyszłym roku planujemy udział w podobnych imprezach.

Teraz przed BBL Police kolejne wyzwanie. Trwają przygotowania do VII edycji BIEGU MIKOŁAJKOWEGO. Pierwszego grudnia nie może Was tam zabraknąć. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w sportowej polskiej Laponii.

[signature]J.Ł.

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie