Gmina Police

Debiut Pauliny Kustray w duathlonie i podium

Opublikowane

w dniu

[lead]W niedzielę 6 października br. rozegrany został III GORZOWSKI DUATHLON. To jedno z większych sportowych wydarzeń w Gorzowie. Organizatorem imprezy był Urząd Miasta Gorzowa Wlkp., Stowarzyszenie Aktywne Życie oraz pomysłodawcy – animator wielu imprez sportowych biegacz Sebastian Wierzbicki, dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie Tomasz Kucharski oraz dwukrotny mistrz świata w kolarstwie Lech Piasecki. [/lead]

Dystans jaki trzeba było pokonać to 38 km na rowerze i 8 km biegiem. Całą trasę można było zaliczyć w duecie, gdzie jedna osoba pędziła na rowerze, a po zakończeniu wyścigu do biegu startowała druga, albo wystartować samemu. Takie wyzwanie musieli oczywiście podjąć zawodnicy z klubu Biegam Bo Lubię Police.

Troje naszych debiutantów Beata Łempkowska, Paulina Kustra i Marcin Świderek pod opieką menadżera wyjazdu Janusza Łempkowskiego już o 5 rano wyruszyło z Polic w kierunku Gorzowa, gdyż start duathlonu zaplanowany był na godzinę 9.00. Po przyjeździe na miejsce i odebraniu pakietów startowych zauważyliśmy jak bardzo nasz sprzęt odbiega od profesjonalnych rowerów przeznaczonych do tego typu zawodów. Nie zraziło nas to, ponieważ jesteśmy grupą która z uprawiania amatorskiego sportu czerpie radość, przyjemność i dobrą zabawę.

Po starcie, na którym stanęło 150 zawodników, okazało się że trasa była dosyć ciężka, ponieważ na wyznaczonej pętli do pokonania były dwie potężne górki. Do przejechania na rowerze było 5 takich pętli i na deser jedna do przebiegnięcia. Jedni połączyli swoje siły i utworzyli sztafety, inni z całą trasą tak jak nasza trójka, mierzyli się w pojedynkę. Świetnie, że po ostatnich, deszczowych dniach, akurat dla uczestników gorzowskiego duathlonu, wyszło słońce. W samotnej walce najlepsi na mecie to Justyna Korzeniewska i znany z tras biegowych Adam Kuś. Okazuje się, że zwycięzca ostatniej edycji Biegowego Grand Prix Gorzowa, także bardzo dobrze radzi sobie na rowerze. Czas zwycięzcy 01:28:17 (00:59:54 – rower, 00:27:36 – bieg). Justyna Korzeniewska 38 km na rowerze przejechała w godzinę i 16 sekund, a dodatkowe 8 km przebiegła w 36 minut i 43 sekundy. Po ogłoszeniu wyników w naszej ekipie zapanowała wielka radość, okazało się, że nasze dziewczyny zameldowały się na mecie w ścisłej czołówce. Paulina z czasem 02:27:48 (01:38:59 – rower, 00:46:10 – bieg) zajęła trzecie miejsce open wśród kobiet. Tuż za Pauliną na czwartym miejscu uplasowała się Beti z takim samym czasem ogólnym (01:39:15 – rower, 00:46:09 – bieg) . Dzielnie walczył też Marcin, który różnice sprzętowe i trochę gorszy czas rowerowy (01:41:57) nadrobił w biegu (00:44:15) i zrównał się wynikiem ogólnym z dziewczynami.

Po zawodach znalazł się czas na wspólną fotografię z dwukrotnym mistrzem świata w kolarstwie, zwycięzcą Wyścigu Pokoju, pięciu etapów w Giro d’Italia oraz liderem Tour de France panem Lechem Piaseckim.

Następnie przeżyliśmy kolejny radosny dla nas moment, gdyż nastąpiła dekoracja. Na podium zameldowała się nasza zawodniczka Paulina. Po ceremonii był zasłużony szampan, a prezes BBL Zbyszek Pokrzywiński ufundował obiad w restauracji tureckiej w centrum Gorzowa. Zatem debiut w tego typu zawodach uważamy za bardzo udany i w przyszłym roku planujemy udział w podobnych imprezach.

Teraz przed BBL Police kolejne wyzwanie. Trwają przygotowania do VII edycji BIEGU MIKOŁAJKOWEGO. Pierwszego grudnia nie może Was tam zabraknąć. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w sportowej polskiej Laponii.

[signature]J.Ł.

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Spływ kajakowy Łarpią

Stowarzyszenie Ekologiczne „Łarpia” i policki OSiR zapraszają na sobotę, 20 sierpnia br. na Wakacyjny Rodzinny Spływ Kajakowy Łarpią i Odrą.

Opublikowane

w dniu

– Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na teren Stanicy Wodnej przy ul. Dębowej na godz. 10.00. Planujemy pływanie w kajakach jedno i dwu osobowych oraz w „smoczej łodzi” – napisał na swoim profilu FB, Wiesław Gaweł.

W związku z tym niezbędny jest udział w imprezie co najmniej 10 mężczyzn w celu zwodowania tej wielkiej łodzi. Wpisowe-darowizna na imprezę (koszt wypożyczenia kajaka) 10 zł. Na zakończenie spływu wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek (tym razem własnych), konkursy dla dzieci z nagrodami, a dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomiki ukończenia spływu.

Ilość miejsc w spływie ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, a zgłoszenia należy nadsyłać na adres: wgaw@wp.pl. Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone, aż do wyczerpania miejsc.

Czytaj dalej

Gmina Police

UOKiK wydał zgodę na powołanie nowej spółki „śmieciowej”

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na powstanie nowej spółki „śmieciowej” w Policach. Tym samym nic nie stoi na przeszkodzie by rozpocząć planowaną budowę zakładu przeróbki odpadów biodegradowalnych, który powstać ma w Leśnie Górnym w gminie Police.

Opublikowane

w dniu

O planach budowy zakładu przeróbki odpadów biodegradowalnyc głośno się zrobiło pod koniec czerwca br. Wówczas to władze samorządowe Polic wraz z przedstawicielami Remondis Szczecin, Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej Trans-Net z siedzibą w Policach oraz Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie, przedstawiło protestującym mieszkańcom Leśna Górnego, Pilichowa i Siedlic projekt powołania spółki oraz charakter zakładu. Nowy zakład w Leśnie Górnym docelowo przetwarzać ma 40 tysięcy ton odpadów rocznie. Niepokoi to mieszkańców Pilchowa, którzy obawiają się między innymi nadmiernego ruchu pojazdów ciężarowych przez ich miejscowość.

Nadal jesteśmy, jako mieszkańcy tych trzech miejscowości przeciwni rozbudowie zakładu przeróbki odpadów biodegradowalnych – mówi sołtys Pilchowa Ireneusz Todorski. Czekamy na odpowiedź od burmistrza Diakuna na nasz wniosek, złożony w Urzędzie pod koniec czerwca i na konsultacje społeczne. Podczas czerwcowego spotkania dotyczącego zakładu nie zostaliśmy przekonani do tej inwestycji. Uważamy również, że same konsultacje powinny się odbyć dużo wcześniej.

Zdaniem sołtysa Todorskiego, podczas konsultacji powinno się przedstawić wszystkie dobre i złe strony powstania zakładu przeróbki odpadów biodegradowalnych. Powinno się również zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców, których ten problem będzie dotykać. Chodzi przede wszystkim o budowę chodników i ścieżek rowerowych.

Czytaj dalej

Gmina Police

Dzielnicowy zawsze na służbie. Rozpoznał i zatrzymał poszukiwanego mężczyznę

Wzorową postawą wykazała się st. sierż. Damian Mucha dzielnicowy KPP w Policach, gdy w dniu wolnym od służby rozpoznał poszukiwanego mężczyznę. Dzielnicowy szybko ruszył w ślad za poszukiwanym i wezwał na pomoc patrol policji. Czujność i zaangażowanie dzielnicowego doprowadziły do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego za kradzieże.

Opublikowane

w dniu

We wtorkowy wieczór st. sierż. Damian Mucha w czasie wolnym od służby rozpoznał wśród przechodniów poszukiwanego mężczyznę. Dzielnicowy wiedział, że takiej okazji nie można odpuścić dlatego niezwłocznie powiadomił dyżurnego jednostki KPP Police. Funkcjonariusz nie odpuszczał i cały czas był w pobliżu poszukiwanego mężczyzny, którego lokalizację przekazywał na bieżąco jadącemu ku nim patrolowi policji. Gdy na miejsce przyjechała załoga OPI wspólnie z dzielnicowym doprowadzili do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny i osadzenia w policyjnym areszcie.

Zatrzymany mężczyzna to 19 letni mieszkaniec Polic, który poszukiwany był między innymi za kradzieże. Przestępca pozostanie w zamknięciu przez najbliższe 4 miesiące.

Zachowanie dzielnicowego to nieodosobniony przypadek. Nasi funkcjonariusze niejednokrotnie udowodnili, że policjantem jest się zawsze i doprowadzali do zatrzymań osób poszukiwanych nawet w czasie wolnym od służby. Niemniej jednak st. sierż. Damian Mucha swoją postawą udowodnił, że zatrudnienie w szeregach policji to nie praca, którą kończy się z chwilą wyjścia z komendy, a służba 24 h na dobę.

mł. asp. Anna Kaźmierczak

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie