Sport

III liga. Pozostałe spotkania. Rezerwy Pogoni mają się czego uczyć

Opublikowane

w dniu

Z kompletem punktów do domu wrócił Świt Skolwin, który w Jarocinie pokonał Jarotę. Niespodziewanie wysokiej porażki w starciu z Radunią Stężycą doznały rezerwy Pogoni. Przegrana w rozmiarach 0:4 to plama na honorze utalentowanych młodych portowców.

Świt Skolwin dzięki zwycięstwu 1:0 z Jarotą Jarocin pozostaje w kontakcie z najlepszymi klubami w tabeli tego sezonu III ligi. W drugim meczu z rzędu do bramki przymierzył Adam Ładziak. Żelazna defensywa Świtu zadbała o utrzymanie skromnego prowadzenia i zgarnięcie trzech oczek. Niepokonana drużyna ze Skolwina traci średnio jednego gola co trzy kolejki!

Na swoim terenie zagrała Pogoń II Szczecin i dostała lanie 0:4 od Raduni Stężyca. Straciła pierwszego gola po dwóch minutach, a ostatniego w czasie doliczonym. Źle się ten mecz zaczął i równie źle się zakończył.

Rywale mieli dzisiaj większe umiejętności i trzeba to przyjąć na klatę. Dla nas to bardzo ważna i cenna lekcja – mówi trener Cretti.

Początek spotkania był dla Portowców fatalny. Po zaledwie 60 sekundach goście ze Stężycy wyszli na prowadzenie – po kombinacyjnym rozegraniu piłki na szesnastym metrze Paweł Wojowski wstrzelił ją w pole karne, a całą akcję celnym strzałem zamknął Jakub Bojas. – Źle rozpoczęliśmy to spotkanie. Szybko straciliśmy bramkę i mieliśmy pod górkę – przyznał Cretti.

W drugiej odsłonie stroną dominującą byli gracze Raduni, którzy z minuty na minutę powiększali swoje prowadzenie. Portowcy mogli odpowiedzieć bramkami Błażeja Starzyckiego i Huberta Turskiego, ale w dogodnych sytuacjach żaden z nich nie potrafił posłać piłki w światło bramki

-Radunia to poukładana drużyna, z dużymi umiejętnościami, agresją i ochotą do grania. Mieli dzisiaj większe umiejętności i trzeba przyjąć to na klatę. My jesteśmy dopiero na dorobku, a naprzeciwko siebie mieliśmy doświadczonych ligowców. Dla nas to bardzo ważna i cenna lekcja – podsumował trener Cretti DJ.

Jarota Jarocin – Świt Skolwin 0:1 (0:1)

Bramka: Ładziak (40).

Świt: Matłoka – Żulpo, Bil, Baranowski, Wyganowski, Wojdak, O. Szczepanik (62 Kraśniewicz), Ładziak (89 Kosacki), Kopeć (62 Krawiec), Brzeziański, Nagórski (87 Filipowicz).

Pogoń II Szczecin – Radunia Stężyca 0:4 (0:1)

Bramki: Bojas 2 (2, 68), Formela (79), Stępień (90).

Pogoń: Kusztan – Kuśmierek, Kuzko, Graczyk, Nagel, Smoliński, Starzycki, Wędrychowski, Maćkowski (69 Krzysztofek), Kalenik, Turski.

Pozostałe wyniki 9. kolejki: Kotwica Kołobrzeg – Unia Janikowo 2:3, KKS 1925 Kalisz – Bałtyk Koszalin 4:1, Gwardia Koszalin – Mieszko Gniezno 0:2, Polonia Środa Wielkopolska – Bałtyk Gdynia 1:2, Nielba Wągrowiec – Sokół Kleczew 2:1, KP Starogard Gdański – Górnik Konin 0:2.

Tabela

1. KKS 1925 Kalisz 9 25 21-6

2. Radunia Stężyca 9 21 17-4

3. Mieszko Gniezno 9 21 19-9

4. Świt Skolwin 9 19 14-3

5. Sokół Kleczew 9 16 12-12

6. Kotwica Kołobrzeg 9 15 19-15

7. Unia Janikowo 9 14 18-19

8. Pogoń II Szczecin 9 13 14-18

9. KP Starogard Gdański 9 12 10-12

10. Polonia Środa 9 11 15-10

11. Chemik Police 9 11 9-11

12. Górnik Konin 9 10 11-15

13. Bałtyk Koszalin 9 9 9-14

14. Jarota Jarocin 9 8 12-14

15. Grom Nowy Staw 9 6 11-17

16. Nielba Wągrowiec 9 6 9-16

17. Bałtyk Gdynia 9 6 4-16

18. Gwardia Koszalin 9 5 5-18

Reklama

Sport

Ruszyły zapisy na Biegowe Bulwarove

Ruszyły zapisy na popularne w Szczecinie biegi na Łasztwoni. Letni cykl Biegowe Bulwarove to świetna okazja do aktywnego wypoczynku w ciekawym miejscu dla dorosłych biegaczy i dzieci.

Opublikowane

w dniu

Biegowe Bulwarove od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród lokalnych biegaczy. Pięciokilometrowa trasa wiodąca wzdłuż szczecińskich nabrzeży jest doskonałym miejscem zarówno na pokonanie pierwszych kilometrów, jak i na sprawdzian formy przed zawodami. To także świetne miejsce dla rodziców biegających z wózkami oraz zawodników z czteronożnymi pupilami.

Biegi dla dorosłych odbywają się na dystansie pięciu kilometrów. W każdym biegu może wystartować maksymalnie 150 osób. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Cykl Biegowe Bulwarove to także biegi dla dzieci, czyli Biegi Konta Umbriagi. Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym będą mogły spróbować swoich sił na dystansach stu i trzystu metrów. Najmłodsi biegacze otrzymają medale na mecie. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Zapisy na biegi dorosłych i dzieci już wystartowały. Można to zrobić na stronie www.protiming24.pl

Pierwsze Biegowe Bulwarove, które zainaugurują sezon odbędą się 24 czerwca. Kolejne zaplanowano 22 lipca, 19 sierpnia i 2 września.

Czytaj dalej

Sport

Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej

Zapraszamy na Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej, który odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia br. Gospodarzami zawodów jest drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

Opublikowane

w dniu

W zawodach zagrają drużyny: SMS Police, UKS Culmen Chełmno, GTS Gdynia i SPS Sparta Złotów. Rozgrywki zaczynają się w piątek 14 kwietnia o godzinie 16:00 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Dwa najlepsze zespoły awansują do Turnieju Finałowego.

Organizatorami wydarzenia są UKS SMS Police, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Powiat Policki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Harmonogram spotkań:

piątek 14 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – UKS Culmen Chełmno – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

sobota 15 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – UKS Culmen Chełmno

40 minut po zakończeniu SPS Sparta Złotów – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

niedziela 16 kwietnia 2023

10:00 UKS Culmen Chełmno – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki – SMS Police

Czytaj dalej

Sport

“Spike The West – III Halowe Mistrzostwa Polski w Roundnet 2023” – ćwicz do zawodów z najlepszymi – bezpłatnie!

Obecni reprezentancji Polski mieszkający i trenujący na co dzień w Szczecinie serdecznie zapraszają do uczestniczenia w bezpłatnych cyklicznych treningach prowadzonych przez nich dla mieszkańców w każdy piątek oraz do wzięcia udziału w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w ostatni weekend marca 2023 r., i oficjalnie zakończą obecny sezon halowy w roundnet!

Opublikowane

w dniu

Bezpłatne treningi dla wszystkich

Przez cały czas jest możliwość dołączenia do grupy Roundnet Szczecin i uczestnictwa w bezpłatnych treningach przygotowujących do turnieju.

W obecnym sezonie halowym odbywają się one w każdy piątek do końca kwietnia 2023 r. w godzinach: 17:00 – 18:30 na Hali Sportowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul. Tenisowej 33 w Szczecinie.
Warunkiem udziału w bezpłatnym treningu jest dołączenie do grupy Roundnet Szczecin na Facebook: https:/www.facebook.com/groups/roundnetszczecin i zamieszczenie komentarza potwierdzającego obecność pod informacją (postem). Ułatwia to organizatorowi przygotowanie odpowiedniej ilości sprzętu sportowego.

Na trening należy zabrać ze sobą m.in.: obuwie przeznaczone do użytku na hali sportowej i wygodny strój sportowy.


W treningach mogą brać udział również osoby niepełnoletnie, jednakże przebywające pod opieką osoby dorosłej oraz za wiedzą i zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Zawody:
Kolejna edycja Halowych Mistrzostw Polski w roundnet odbędzie się w godzinach: 09:00 – 20:00 dnia 25 (sobota) oraz w godzinach 10:00 – 17:00 dnia 26 (niedziela) marca 2023 r., na Hali Sportowej Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej przy ul. Hożej 6 w ramach następnej edycji corocznego szczecińskiego turnieju “Spike The West”.
2 dni turnieju – 3 różne kategorie: Otwarta i Kobiety (w sobotę), Pary Mieszane (w niedzielę)!
Dla zwycięskich zespołów przewidziane nagrody.

Warto przypomnieć, że roundnet to dyscyplina drużynowa, gdzie jednocześnie przy każdym stanowisku rywalizują ze sobą dwa dwuosobowe zespoły.


Wstęp na zawody dla publiczności będzie bezpłatny!

Dodatkowo będziemy wspólnie świętować 12 rocznicę działalności Fundacji Kamienica1, która jest corocznym organizatorem wydarzenia!
Dołącz do wydarzenia na Facebook: https:/www.facebook.com/events/528921659309122/528921662642455/
Więcej informacji: https:/kamienica1.pl/spike-the-west-iii-halowe-mistrzostwa-polski-w-roundnet-2023/

#HMPR2023
#STW2023
#pomorzezachodnie @pomorzezachodnie

Organizator:
Fundacja Kamienica1

Współorganizatorzy:
Urząd Gminy Miasto Szczecin
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Partnerzy:
Roundnet Szczecin
Womens Roundnet Poland
Stowarzyszenie Roundnet Poland
Spikeball ™
Wood Forms
Floating Trippin’ Festival
Go4idea
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Szczeciński – Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia
Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Szczecińskiego
Organizacja Środowiskowa AZS Szczecin.

Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Zachodniopomorskie. Nagrody są ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Turniej odbędzie się w ramach zadania publicznego pn. “Spike The West 2023” współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie