Sport

Chemik coraz lepiej czuje się w trzeciej lidze. Na wyjeździe też z kompletem punktów!

Opublikowane

w dniu

Chemik odniósł drugie zwycięstwo z rzędu i pierwsze na wyjeździe. Wygrana z Gromem Nowy Staw 2:1 znacznie oddaliła policzan od strefy spadkowej.

Bramki dla naszej drużyny zdobyli Mariusz Będliński i Szymon Kapelusz. i były to premierowe trafienia obu zawodników w sezonie.

Od początku meczu więcej z gry miała nasza drużyna, która stworzyła więcej klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Pierwszą okazję żółtozieloni mieli już na początku spotkania. Po rzucie wolnym i dobrym dośrodkowaniu Kapelusza, Adam Wiejkuć był o włos od skierowania piłki do siatki, ale do przecięcia piłki i skierowani ajej do pustej bramki zabrakło mu dosłownie kilku centymetrów.

Chwilę później po indywidualnej akcji Kapelusza przed szansą stanął Bedliński, jednak jego strzał z 10 metra poszybował nad bramką. Chemik przeważał i było tylko kwestią czasu, kiedy wyjedzie na prowadzenie. Wreszcie w 35 minucie meczu w środku pola piłkę odebrał Mateusz Kowalczyk, podał do Szymona Kapelusza, który wpadł z piłką w pole karne i silnie strzelił. Uderzenie Szymona obronił golkiper Gromu, jednak przy dobitce Mariusza Bedlińskiego był bez szans.

Gospodarze w pierwszych 45 minutach tylko raz mieli okazję do zdobycia bramki. Napastnik Gromu nie wykorzystał jednak okazji jeden na jeden z Brzozowskim.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Ponownie dłużej przy piłce utrzymywali się Chemicy i w 65 minucie meczu zdobyli drugą bramkę. Tym razem dośrodkowanie Adriana Kołata wykorzystał Szymon Kapelusz.

W 86 minucie meczu gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Na uderzenie z około 30 metrów zdecydował się Grabowski i piłka zatrzepotała w bramce Brzozowskiego.

Już w doliczonym czasie gry Chemicy mogli zdobyć trzecią bramkę. Dobrego podania Bedlińskiego nie wykorzystał jednak Sobecki, a chwilę później sędzia główny zakończył mecz i policzanie mogli cieszyć się z pierwszego wyjazdowego kompletu punktów.

Grom Nowy Staw – Chemik Police 1:2 (0:1)

Bramki: Grabowski (84) – Bedliński (35), Kapelusz (67).

Chemik: Brzozowski – Kołat, Odlanicki-Poczobut, Wiejkuć, Klimkowicz, Jóźwiak (75 Ziółkowski), Bedliński, Kowalczyk, Protasenko, Sobecki, Kapelusz (90 Nizio).

Reklama

Gmina Police

Podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a Chemikiem Police

W Urzędzie Miejskim w Policach doszło do ważnego wydarzenia dla lokalnego sportu – podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a klubem piłki siatkowej Chemik Police. Burmistrz Polic, Krystian Kowalewski, podkreślił znaczenie tego kroku dla zachowania ciągłości działalności sportowej w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Naszym celem jest podtrzymanie działalności tego klubu i umożliwienie mu przetrwania w najwyższej klasie rozgrywkowej,” zaznaczył burmistrz.

Opublikowane

w dniu

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Policach, zatwierdzono również środki finansowe by wesprzeć tę współpracę. Rozmowy na temat szczegółów będzie kontynuowano w najbliższych dniach.

Prezes Chemika Police, Radosław Anioł, wyraził wdzięczność za wsparcie ze strony gminy i wyraził nadzieję na owocną współpracę. „Spotkaliśmy się kilka tygodni temu i od razu była wola współpracy ze strony burmistrza Polic,” dodał Anioł.

W kręgu zainteresowanych przez umowę znaleźli się obok burmistrza Kowalewskiego także zastępca burmistrza, Magdalena Sosnowska, prezes klubu, Radosław Anioł oraz członek Rady Nadzorczej klubu, Piotr Kołacki, którzy byli obecni podczas briefingu prasowego i podpisania umowy.

Czytaj dalej

Sport

Radosław Anioł Prezesem Chemika Police, w tym roku bez Ligi Mistrzyń

Rada Nadzorcza Chemika Police zdecydowała podjąć kluczowe kroki na drodze do finansowej stabilizacji. Radosław Anioł, dotychczasowy p.o. prezesa klubu, został oficjalnie powołany na stanowisko Prezesa Zarządu.

Opublikowane

w dniu

Prezes Grupy Azoty Police, Andrzej Dawidowski, nie ukrywał satysfakcji z wyboru, określając go jako zdeterminowaną postawę na doświadczenie i dedykację Anioła, który prowadził klub w zarządzaniu w różnych rolach przez wiele lat.

Radosław Anioł stoi teraz przed trudnym zadaniem reorganizacji finansów Chemika, który zmaga się z problemami finansowymi i zadłużeniem po niefrasobliwej polityce poprzedniego kierownictwa. Zainicjował już serię porozumień z zawodniczkami i sztabem szkoleniowym, mających na celu rozłożenie zadłużenia na dłuższy okres czasu, docelowo do końca 2025 roku.

Jednym z najbardziej dojmujących, lecz odpowiedzialnych kroków, było wycofanie zespołu z europejskich rozgrywek, mimo wywalczonego prawa do udziału w Lidze Mistrzyń. Radosław Anioł podkreśla jednak konieczność skupienia zasobów na solidnym przygotowaniu klubu do nowego sezonu, priorytetem jest zabezpieczenie budżetu oraz budowanie zespołu z perspektywicznymi młodymi siatkarkami.

Mimo wyznań ciążących nad kierownictwem klubu chmur, wizja przyszłości kształtowana jest przez znajomość branży i sportowego optymizmu. Rada klubu podjęła wyzwanie, mając ambitne plany stabilizowania finansów i powrotu Chemika na szczyt w nadchodzących latach.

 

Czytaj dalej

Sport

Wyróżnienie dla UKS SMS Police w programie Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Wielki sukces młodych talentów siatkarskich z powiatu polickiego. UKS SMS Police Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach otrzymał prestiżową Brązową Odznakę Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS) dla Ośrodka Szkolenia Młodzieżowego. Tym samym, UKS SMS Police wykazuje się wysokim poziomem organizacji oraz efektywnością szkolenia w kategoriach U20 i U18, co zostało dostrzeżone przez ekspertów branżowych.

Opublikowane

w dniu

Polski Związek Piłki Siatkowej przeprowadził dogłębną ocenę dwudziestu dwóch aplikacji, wyróżniając najlepsze instytucje Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Odznakami. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie, mające na celu promocję i podnoszenie standardów kształcenia młodych siatkarzy oraz siatkarek w Polsce. Wyróżnienie, przyznawane oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, podkreśla zaangażowanie i doskonałe wyniki w pracy trenerów z UKS SMS Police.

Projekt certyfikacji jest otwarty dla wszystkich klubów sportowych i jest szansą na dalszy rozwój. Ambicją PZPS jest również inspirowanie klubów oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego do inwestowania w przyszłość polskiej siatkówki. Siatkarki z Polic już w sezonie 2024/2025 będą mogły dumnie prezentować odznakę na arenie krajowej, co bez wątpienia stanowi dodatkową motywację dla młodych zawodniczek.

Sebastian Świderski, prezes PZPS, objął honorowy patronat nad programem, zaznaczając tym samym jego znaczenie dla rozwoju siatkówki w Polsce.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie