Sport

Trzynaście bramek juniorów Chemika. Strzelali jak na treningu

Opublikowane

w dniu

Dobry trening strzelecki urządzili sobie juniorzy starsi trenera Mariusza Szmita. Młodzi Chemicy na własnym stadionie rozbili Akademię Piłkarską Kotwica Kołobrzeg 13:0.

Dominacja naszej drużyny była ogromna, a goście z Kołobrzegu nie potrafili ani przez chwilę podjąć równej walki. Taka różnica w poziomach jak podczas niedzielnego spotkania to jednak nic dobrego. Nauczyć się czegokolwiek w rywalizacji z tak słabym przeciwnikiem raczej nie sposób. Z kolei pokonanym w takich rozmiarach może na dobre odechcieć się uprawiania futbolu.

Wynik meczu w 14 minucie odtworzył Bartosz Nizio. Akcję zapoczątkował Daniel Kowalczyk, który minął trzech zawodników Kotwicy podał do niepilnowanego Dominika Dąbrowskiego, a ten wyłożył piłkę do pustaka Bartoszowi Nizio. Pięć minut później było już 2:0 dla Chemików, tym razem na listę strzelców wpisał się Dominik Dąbrowski. Kolejne trzy bramki padały po uderzeniach Bartka Nizio, a wynik na 6:0 po pierwszych 45 minutach gry ustalił Daniel Kowalczyk, który wykorzystał rzut karny.

Po przerwie Chemicy dołożyli jeszcze siedem trafień i mecz zakończył się wynikiem 13:0. A mógł nawet jeszcze większym zwycięstwem policzan.

W następnej kolejce nasi juniorzy zagrają na wyjeździe z Gwardią Koszalin. DJ

Chemik – Kotwica 13:0 (6:0)

Bramki: Nizio 14, 27, 29, 36, 57, Dąbrowski 19, Kowalczyk 38, 54, 60, Siembida 47, 49, 89, Szala 80.

Chemik: Kazimierczak (46 Paska) – Cholewiński, Nowakowski (55 Kuriata), Bobel, Szczytniewski (46 Siembida), Dybus, Witkowski (46 Szala), Kisieliński, D. Kowalczyk, Dąbrowski (55 Dolak), Nizio

Tabela

1 Bałtyk Koszalin 8 43:6 22
2 FASE Szczecin 7 36:6 19
3 Gwardia Koszalin 7 42:8 18
4 ARKONIA Szczecin 7 23:14 15
5 CHEMIK Police 7 41:12 14
6 Świt Szczecin 6 37:11 12
7 Salos Szczecin 5 19:12 10
8 SCRS W BARLINKU 7 13:23 9
9 Victoria Sianów 8 12:30 9
10 MKP Szczecinek 7 23:24 9
11 BŁĘKITNI Stargard 4 14:7 6
12 AP KOTWICA KOŁOBRZEG 8 10:51 6
13 Prawobrzeże Szczecin 6 15:37 3
14 Mewa Resko 5 6:18 1
15 Stal Szczecin 6 2:37 0
16 Ina Goleniów 6 5:45 0

Reklama

Sport

Wyróżnienie dla UKS SMS Police w programie Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Wielki sukces młodych talentów siatkarskich z powiatu polickiego. UKS SMS Police Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach otrzymał prestiżową Brązową Odznakę Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS) dla Ośrodka Szkolenia Młodzieżowego. Tym samym, UKS SMS Police wykazuje się wysokim poziomem organizacji oraz efektywnością szkolenia w kategoriach U20 i U18, co zostało dostrzeżone przez ekspertów branżowych.

Opublikowane

w dniu

Polski Związek Piłki Siatkowej przeprowadził dogłębną ocenę dwudziestu dwóch aplikacji, wyróżniając najlepsze instytucje Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Odznakami. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie, mające na celu promocję i podnoszenie standardów kształcenia młodych siatkarzy oraz siatkarek w Polsce. Wyróżnienie, przyznawane oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, podkreśla zaangażowanie i doskonałe wyniki w pracy trenerów z UKS SMS Police.

Projekt certyfikacji jest otwarty dla wszystkich klubów sportowych i jest szansą na dalszy rozwój. Ambicją PZPS jest również inspirowanie klubów oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego do inwestowania w przyszłość polskiej siatkówki. Siatkarki z Polic już w sezonie 2024/2025 będą mogły dumnie prezentować odznakę na arenie krajowej, co bez wątpienia stanowi dodatkową motywację dla młodych zawodniczek.

Sebastian Świderski, prezes PZPS, objął honorowy patronat nad programem, zaznaczając tym samym jego znaczenie dla rozwoju siatkówki w Polsce.

Czytaj dalej

Sport

Kanonada Chemika Police! Rozgromili MKP Szczecinek aż 5:0!

W 28. kolejce spotkań Chemik Police pokazał klasę na własnej murawie, nie pozostawiając złudzeń rywalom z MKP Szczecinek. Wynik 5:0 mówi sam za siebie, a bohaterowie tego widowiska sportowego na długo zapiszą się w pamięci kibiców.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej rywalizacji, ale już po kwadransie gry, to żółtozieloni zaczęli dyktować warunki na boisku. Punkt zwrotny nastąpił w 29. minucie, kiedy to po faulu na Gracjanie Korzecu, sędzia podyktował jedenastkę. Pewnym strzałem z karnego popisał się Daniel Kowalczyk, dając przewagę gospodarzom. Niespełna dziesięć minut później nastąpiło podwojenie wyniku – akcję Kowalczyka wykończył z precyzją Dominik Lis.

Nie inaczej wyglądała gra po zmianie stron. Chemik utrzymał inicjatywę i stworzył sobie szereg klarownych okazji. W 62. minucie po kolejnym rzucie wolnym na listę strzelców wpisał się Jakub Pacyna, demonstrując swoje umiejętności w grze głową. W 68. minucie, to znów Korzec potwierdził swoją skuteczność w polu karnym, posyłając piłkę do siatki. Kończący ten wyjątkowy mecz akcent należał do Alana Kurka, który strzałem z dystansu ustalił wynik spotkania.

Wszystko to składa się na niezwykle emocjonujące widowisko dla kibiców, którzy mogli oglądać dominację i wysoką formę swojego zespołu na polickiej ziemi. Chemik Police zdecydowanie zaznaczył swoją obecność w rozgrywkach, a pięć zdobytych bramek to argument, który świadczy o ich znakomitej grze.

Chemik: Piekutowski – Dyczewski, Janicki, Pacyna, Bugara(46′ Kurek), Kamiński, Korzec, Dąbrowski( 75′ Figiel), Kowalczyk D.(46′ Kurzawa), Lis (49′ Zarembski), Mazanek(80′ Kowalski)

Bramki:

1:0 – 29 min Daniel Kowalczyk

2:0 -38 min Dominik Lis

3:0 – 62 min Jakub Pacyna

4:0 – 68 min Gracjan Korzec

5:0 – 88 min Alan Kurek

Widzów: 400

Czytaj dalej

Sport

V Bieg Korczaka w Policach za nami

To była sobota pełna sportowych emocji i inspirujących historii. Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach odbyła się piąta edycja Biegu Korczaka, honorującego pamięć wybitnego pedagoga Janusza Korczaka i promującego zdrowy tryb życia. Na starcie biegu głównego na 5 kilometrów ustawili się zarówno doświadczeni biegacze, jak i amatorzy ruchu na świeżym powietrzu. To właśnie Sebastian Łukaszewski okazał się najszybszy, przekraczając linię mety z imponującym czasem 21 minut i 11 sekund.

Opublikowane

w dniu

Wśród pań zwyciężyła Julia Śliż, która osiągnęła czas 26 minut i 46 sekund, wzbudzając podziw wśród zgromadzonych. W kategorii Nordic Walking najwięcej oklasków zgarnęli Artur Zdanuk i Katarzyna Zgraja, którzy pokonując trasę w prawie dokładnie 39 minut, udowodnili, że chód sportowy jest pełnowartościową i konkurencyjną dyscypliną.

Wyniki – Nordic Walking

Wyniki – Bieg Główny

Najmłodsi uczestnicy rywalizowali na dystansach 200, 400 i 600 metrów oraz w biegach dla osób niepełnosprawnych, pokazując, że sport to radość i pasja niezależna od wieku czy możliwości fizycznych. Impreza zyskała wsparcie wielu firm i instytucji, w tym Powiatu Polickiego. Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Cezary Arciszewski oraz Członek Zarządu Powiatu, Beata Chmielewska, osobiście zaangażowali się w promocję wydarzenia, podkreślając znaczenie biegania i aktywności fizycznej w codziennym życiu mieszkańców.

Organizacja V Biegu Korczaka pokazała, że idea Janusza Korczaka jest wciąż żywa i stanowi inspirację do promocji zdrowego trybu życia, zarówno wśród dorosłych, jak i młodszych pokoleń.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie