Gmina Police

Hyundai Engineering będzie płacił podatki w gminie Police

Opublikowane

w dniu

[lead]Koreański Hyundai Engineering oficjalnie ma już swoją siedzibę w Policach. To koncern, który wybuduje na terenie Grupy Azoty instalację do produkcji propylenu i polipropylenu. Całkowity koszt inwestycji, to kwota 1,5 mld euro.[/lead]

– Przeprowadzka Koreańczyków do Polic ma ogromne znaczenie dla Pomorza Zachodniego – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

Firma Hyundai Engineering Co., Ltd., realizująca strategiczną inwestycję Grupy Azoty pn. „Polimery Police”, przeniosła siedzibę swojego zagranicznego oddziału do Polic. Nowa siedziba będzie się mieścić w bezpośrednim sąsiedztwie Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA oraz spółki Grupy Azoty Polyolefins SA przy ul. Kuźnickiej 1 w Policach.

– Ten podmiot, który będzie świadczył wiele usług, będzie tutaj zostawiał podatki, na Pomorzu Zachodnim i gminie Police. Gmina jest zasilana w środki. Mam nadzieję, że przynajmniej znajdzie pieniądze, żeby dokończyć wiadukt, który z bólem powstaje. I to jest na pewno jakiś powód do wstydu dla władz municypalnych, że do tej pory tego wiaduktu na ul. Kuźnickiej nie ukończono – mówi Wardacki.

Nowy kompleks petrochemiczny składać się będzie między innymi z instalacji odwodornienia propanu, instalacji wytwarzania polipropylenu oraz terminala przeładunkowo-magazynowego służącego do rozładunku propanu i etylenu ze statków morskich.

W maju 2019 roku spółka podpisała kontrakt na generalne wykonawstwo z koreańską firmą Hyundai Engineering. Rozpoczęcie budowy zaplanowane jest na I kwartał 2020 r., zaś powinna zostać zakończona do końca 2022 r. Przewidywana wartość inwestycji wynosi 1,52 mld euro.

Przy budowie nowego kombinatu zatrudnionych będzie około trzech tysięcy osób. Uruchomienie komercyjne całego projektu planowane jest na rok 2022.

Reklama

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie