Gmina Police

Grzegorz Ufniarz rezygnuje z przewodniczenia Radą Miejską

Przewodniczący Rady miejskiej w Policach, Grzegorz Ufniarz, poinformował pod koniec stycznia, że rezygnuje z członkostwa w Stowarzyszeniu Wspólnota Samorządowa GRYF XXI oraz złożył rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Policach. Jak podkreśla Ufniarz, rezygnacje spowodowane są względami osobistymi.

Opublikowano

w dniu

– Druga rezygnacja dotyczyła mojego wystąpienia z Klubu Radnych Stowarzyszenia WS GRYF XXI w Radzie Miejskiej w Policach – napisał na swoim blogu Ufniarz. Obydwie rezygnacje spowodowane są względami osobistymi. 

Ufniarz zapowiedział jednocześnie, że od najbliższej sesji Rady Miejskiej będzie, radnym niezależnym. 

– Jako, że zostałem desygnowany przez klub radnych i koalicję GRYF-KO, a wystąpiłem z tego Klubu, złożyłem rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Policach – dodaje Ufniarz.

Decyzja byłego przewodniczącego Rady Miejskiej w Policach wywołała dyskusję na portalu społecznościowym, o powody decyzji Ufniarza. Według naszych, niepotwierdzonych informacji Ufniarz może zaangażować się budowę struktur Polska2050 Szymona Hołowni. 

– Przyjęliśmy rezygnację Grzegorza Ufniarza z piastowanych funkcji z zaskoczeniem – mówi Krystian Kowalewski, przewodniczący klubu radnych Projekt Police. Nasza ocena prowadzonej polityki przez Burmistrza i koalicję Gryf-PO jest krytyczna. Nie podobają nam się m.in. decyzje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi, polityka ciągłych podwyżek dla mieszkańców czy niskie nakłady na rozwój Polic. Mamy nadzieję, że kroki podjęte przez Grzegorza Ufniarza pomogą nam w naprawianiu naszej Gminy.

Gmina Police

Pogrzeb Aleksandra Doby

Pogrzeb legendarnego podróżnika Aleksandra Doby odbędzie się w Policach 10 marca. Msza żałobna odbędzie się w kościele pod wezwaniem Świętego Kazimierza w Policach w środę 10 marca o godzinie 13:00.

Opublikowano

w dniu

W celebrze podczas Mszy będzie brał udział Honorowy Obywatel Gminy Police Ksiądz Prałat Jan Kazieczko. Pochówek nastąpi o godzinie 14:00 na Cmentarzu Komunalnym, przy ul. Tanowskiej w Policach.

Obelisk poświęcony Aleksandrowi Dobie stanie w Parku Solidarności na Skwerze Wielkich Polaków w Policach. Burmistrz Polic planuje ustawienie obelisku dnia 9 września w 75 urodziny Aleksandra Doby.

Planowane jest również upamiętnienie naszego wielkiego podróżnika przy naturalnym jego środowisku, czyli nad wodą po zakończeniu projektu inwestycyjnego „Rozbudowa terenów rekreacyjnych nad Łarpią”.

Wszystkie inicjatywy będą zależne od rozwoju epidemii, każde wydarzenie będzie zorganizowane zgodnie z wytycznymi

Czytaj dalej

Gmina Police

Sesja z odwołaniami i powołaniami

24 lutego br. sesja Rady Miejskiej w Policach zdominowana została odwoływaniem i powoływaniem przewodniczącego i zastępcy przewodniczącego Rady.

Opublikowano

w dniu

Po złożeniu rezygnacji z funkcji przewodniczącego przez Grzegorz Ufniarza, nowym przewodniczącym został Andrzej Rogowski reprezentujący WS Gryf XXI. Wcześniej radni przyjęli ślubowanie nowego raddnego Mirosława Góreckiego.

Nowy radny reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość i zajął mandat po zmarłym śp. Ryszardzie Tokarczyku. 

Na wniosek Klubu Radnych Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI, radni z Polic odwołali z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Rogowskiego. Odwołanie było konieczne z uwagi na fakt powołanie Rogowskiego na funkcję przewodniczącego Rady w miejsce odwołanego Grzegorz Ufniarza. Na rogowskiego głosowało 12 radnych, przeciw było 5, 3 wstrzymało się od głosu.

Czytaj dalej

Gmina Police

Utrudnienia na drodze Police – Szczecin w okolicach Przęsocina

Sprzyjająca pogoda spowodowała rozpoczęcie z tygodniowym opóźnieniem prac remontowych w Przęsocinie. Oznacza to, że kierowców jadący ze Szczecina do Polic czekają kolejne utrudnienia. W ten sposób oba wjazdy do Polic ze Szczecina, od strony Przęsocina oraz od strony Skolwina mają wahadłowy ruch.

Opublikowano

w dniu

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami informujemy, że w poniedziałek, 22 lutego br. w godzinach porannych firma STRABAG Sp. z o.o. rozpocznie prace związane z przebudową połączenia drogowego Police – Szczecin – informuje Magdalena Sochanowska, Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach.

Przeczytaj też: Nie żyje kajakarz Aleksander Doba

W związku z tym, w poniedziałek w miejscowości Przęsocin wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Ruch wahadłowy obowiązywać będzie na odcinku od nowo powstałej wyspy rozdzielającej jezdnię do skrzyżowania z ul. Polną. To kolejne utrudnienie na drodze dojazdowej do Polic. Przypominamy, od kilku tygodniu ruch Wahadłowy obowiązuje w Skolwinie a od wielu miesięcy utrudnienia występują w rejonie skrzyżowania na Głębokim.

– Przypominamy, że prace związane z przebudową drogi powiatowej potrwają do 30 kwietnia 2022 r. – Dodaje Sochanowska.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie