Gmina Police

Grzegorz Ufniarz rezygnuje z przewodniczenia Radą Miejską

Przewodniczący Rady miejskiej w Policach, Grzegorz Ufniarz, poinformował pod koniec stycznia, że rezygnuje z członkostwa w Stowarzyszeniu Wspólnota Samorządowa GRYF XXI oraz złożył rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Policach. Jak podkreśla Ufniarz, rezygnacje spowodowane są względami osobistymi.

Opublikowane

w dniu

– Druga rezygnacja dotyczyła mojego wystąpienia z Klubu Radnych Stowarzyszenia WS GRYF XXI w Radzie Miejskiej w Policach – napisał na swoim blogu Ufniarz. Obydwie rezygnacje spowodowane są względami osobistymi. 

Ufniarz zapowiedział jednocześnie, że od najbliższej sesji Rady Miejskiej będzie, radnym niezależnym. 

– Jako, że zostałem desygnowany przez klub radnych i koalicję GRYF-KO, a wystąpiłem z tego Klubu, złożyłem rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Policach – dodaje Ufniarz.

Decyzja byłego przewodniczącego Rady Miejskiej w Policach wywołała dyskusję na portalu społecznościowym, o powody decyzji Ufniarza. Według naszych, niepotwierdzonych informacji Ufniarz może zaangażować się budowę struktur Polska2050 Szymona Hołowni. 

– Przyjęliśmy rezygnację Grzegorza Ufniarza z piastowanych funkcji z zaskoczeniem – mówi Krystian Kowalewski, przewodniczący klubu radnych Projekt Police. Nasza ocena prowadzonej polityki przez Burmistrza i koalicję Gryf-PO jest krytyczna. Nie podobają nam się m.in. decyzje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi, polityka ciągłych podwyżek dla mieszkańców czy niskie nakłady na rozwój Polic. Mamy nadzieję, że kroki podjęte przez Grzegorza Ufniarza pomogą nam w naprawianiu naszej Gminy.

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie