Gmina Police

Blisko 3,5 promila za kierownicą

W minioną sobotę funkcjonariusze z polickiej komendy wjeżdżając na ulicę Asfaltową w Policach zauważyli że z naprzeciwka ich pasem ruchu jedzie samochód. Jego kierujący nie panuje nad pojazdem. Policjanci aby uniknąć zdarzenia drogowego musieli gwałtownie odbić w bok, po czym natychmiast zawrócili i po kilkudziesięciu metrach zatrzymali pojazd do kontroli.

Opublikowane

w dniu

Za kierownicą Citroena siedział 37 letni mieszkaniec Polic. Mundurowi od razu wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Kierujący miał problem z logicznym wypowiadaniem się, nie chciał dać się przebadać, próbował „oszukać” urządzenie wdychając z niego powietrze. 37 latek został zatrzymany i doprowadzony do polickiej komendy. Badanie przeprowadzone w jednostce wykazało u mężczyzny blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Wynik zaskoczył chyba samego badanego, ponieważ odmówił poddania się drugiemu badaniu, co wiązało się z pobraniem od kierującego krwi do badań.

Tego dnia mężczyzna stracił prawo jazdy, a w najbliższym czasie sąd zdecyduje o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawiania wolności.

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie