Gmina Police

15 milionów złotych na uprzątnięcie odpadów przy ul. Kamiennej [FILM]

Ponad 15 milionów złotych przeznaczy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na uprzątnięcie terenu po byłej firmie Ecorama, która składowała odpady przy ul. Kamiennej w Policach. Zdaniem Mariusza Różyckiego szefa powiatowych struktur PiS to początek likwidowania nielegalnych wysypisk odpadów na terenie Gminy Police.

Opublikowano

w dniu

POWIAT POLICKI WYSTĄPIŁ DO NARODOWEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA O ŚRODKI NA USUNIĘCIE TYCH ODPADÓW – MÓWI PAWEŁ MIROWSKI, PREZES NFOŚ. WNIOSEK UZYSKAŁ POZYTYWNĄ AKCEPTACJĘ. CAŁKOWITY KOSZT USUNIĘCIA STĄD PRAWIE 50 TYSIĘCY TON ODPADÓW, TO PONAD 18 MILIONÓW ZŁOTYCH, Z CZEGO FUNDUSZ W FORMIE BEZZWROTNEJ DOTACJI WYKŁADA 15 MILIONÓW 300 TYSIĘCY ZŁOTYCH. WAŻNE JEST RÓWNIEŻ TO, ŻE NIE TYLKO ZOSTANĄ STĄD WYWIEZIONE ODPADY, ALE RÓWNIEŻ TEREN ZOSTANIE ZREKULTYWOWANY. TYM BARDZIEJ, ŻE TEREN TEN LEŻY W BEZPOŚREDNIM SĄSIEDZTWIE OBSZARU NATURA 2000.

POLECAMY TAKŻE: Kompletnie pijany zjechał do rowu i próbował uciec. Zatrzymali go świadkowie

Paweł Mirowski uważa jednocześnie, że brakujące niespełna trzy miliony złotych znajdą się w budżecie Powiatu Polickiego. Taka deklaracja padła we wniosku złożonym przez Starostwo Powiatowe w Policach do NFOŚ.

W OKRESIE 60 DNI OD DNIA ZŁOŻENIA PISMA INFORMUJĄCEGO O PRZYDZIELONEJ, BEZZWROTNEJ DOTACJI, BĘDZIEMY SIĘ DOMAGALI OD STAROSTWA WYKAZANIA, ŻE TE ŚRODKI POWIAT OCZYWIŚCIE POSIADA – DODAJE MIROWSKI.

Ponad dziesięć lat temu spółka Ecorama rozpoczęła działalność gospodarczą w zakresie gospodarowania odpadami na terenie Polic przy ulicy Kamiennej. Spółka wydzierżawiła na trzy lata teren na którym powstać miał zakład odzysku odpadów. Pracę tu miało znaleźć kilkadziesiąt osób. Dziś nie ma śladów ani po zakładzie, ani po spółce Ecorama. Pozostała jedynie sterta ponad 50 tysięcy ton odpadów.

LIKWIDUJEMY JEDNO WYSYPISKO W GMINIE POLICE – MÓWI MARIUSZ RÓŻYCKI, SZEF POWIATOWYCH STRUKTUR PIS W POLICACH. ALE NA TERENIE GMINY MAMY DRUGIE NIE MNIEJ SZKODLIWE WYSYPISKO, PRZY ULICY PIOTRA I PAWŁA. TU RÓWNIEŻ TRZEBA BĘDZIE ZAANGAŻOWAĆ SAMORZĄD I WŁADZE CENTRALNY BY PROBLEM TEŻ PRZESTAŁ ISTNIEĆ.

Koszt usunięcia odpadów to 18 mln zł. Koszt usunięcia odpadów z całego terenu to ponad 18 milionów złotych. Fundusz pozytywnie odpowiedział na wniosek Powiatu Polickiego, w sprawie usunięcia odpadów zgromadzonych w ilości prawie 50 tysięcy ton. NFOŚ przyznał dofinansowanie w wysokości 15,3 miliona złotych na usunięcie tych właśnie odpadów. Pozostałą kwotę musi wyasygnować Powiat Policki, który we wniosku potwierdził posiadanie kwoty trzech milionów złotych, tak by można rozpocząć porządkowanie terenu.

POLECAMY TAKŻE:

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Mrozy powstrzymały modernizację drogi w Przęsocinie

Gmina Police

Pogrzeb Aleksandra Doby

Pogrzeb legendarnego podróżnika Aleksandra Doby odbędzie się w Policach 10 marca. Msza żałobna odbędzie się w kościele pod wezwaniem Świętego Kazimierza w Policach w środę 10 marca o godzinie 13:00.

Opublikowano

w dniu

W celebrze podczas Mszy będzie brał udział Honorowy Obywatel Gminy Police Ksiądz Prałat Jan Kazieczko. Pochówek nastąpi o godzinie 14:00 na Cmentarzu Komunalnym, przy ul. Tanowskiej w Policach.

Obelisk poświęcony Aleksandrowi Dobie stanie w Parku Solidarności na Skwerze Wielkich Polaków w Policach. Burmistrz Polic planuje ustawienie obelisku dnia 9 września w 75 urodziny Aleksandra Doby.

Planowane jest również upamiętnienie naszego wielkiego podróżnika przy naturalnym jego środowisku, czyli nad wodą po zakończeniu projektu inwestycyjnego „Rozbudowa terenów rekreacyjnych nad Łarpią”.

Wszystkie inicjatywy będą zależne od rozwoju epidemii, każde wydarzenie będzie zorganizowane zgodnie z wytycznymi

Czytaj dalej

Gmina Police

Sesja z odwołaniami i powołaniami

24 lutego br. sesja Rady Miejskiej w Policach zdominowana została odwoływaniem i powoływaniem przewodniczącego i zastępcy przewodniczącego Rady.

Opublikowano

w dniu

Po złożeniu rezygnacji z funkcji przewodniczącego przez Grzegorz Ufniarza, nowym przewodniczącym został Andrzej Rogowski reprezentujący WS Gryf XXI. Wcześniej radni przyjęli ślubowanie nowego raddnego Mirosława Góreckiego.

Nowy radny reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość i zajął mandat po zmarłym śp. Ryszardzie Tokarczyku. 

Na wniosek Klubu Radnych Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI, radni z Polic odwołali z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Rogowskiego. Odwołanie było konieczne z uwagi na fakt powołanie Rogowskiego na funkcję przewodniczącego Rady w miejsce odwołanego Grzegorz Ufniarza. Na rogowskiego głosowało 12 radnych, przeciw było 5, 3 wstrzymało się od głosu.

Czytaj dalej

Gmina Police

Utrudnienia na drodze Police – Szczecin w okolicach Przęsocina

Sprzyjająca pogoda spowodowała rozpoczęcie z tygodniowym opóźnieniem prac remontowych w Przęsocinie. Oznacza to, że kierowców jadący ze Szczecina do Polic czekają kolejne utrudnienia. W ten sposób oba wjazdy do Polic ze Szczecina, od strony Przęsocina oraz od strony Skolwina mają wahadłowy ruch.

Opublikowano

w dniu

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami informujemy, że w poniedziałek, 22 lutego br. w godzinach porannych firma STRABAG Sp. z o.o. rozpocznie prace związane z przebudową połączenia drogowego Police – Szczecin – informuje Magdalena Sochanowska, Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach.

Przeczytaj też: Nie żyje kajakarz Aleksander Doba

W związku z tym, w poniedziałek w miejscowości Przęsocin wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Ruch wahadłowy obowiązywać będzie na odcinku od nowo powstałej wyspy rozdzielającej jezdnię do skrzyżowania z ul. Polną. To kolejne utrudnienie na drodze dojazdowej do Polic. Przypominamy, od kilku tygodniu ruch Wahadłowy obowiązuje w Skolwinie a od wielu miesięcy utrudnienia występują w rejonie skrzyżowania na Głębokim.

– Przypominamy, że prace związane z przebudową drogi powiatowej potrwają do 30 kwietnia 2022 r. – Dodaje Sochanowska.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie