Gmina Police

15 milionów złotych na uprzątnięcie odpadów przy ul. Kamiennej [FILM]

Ponad 15 milionów złotych przeznaczy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na uprzątnięcie terenu po byłej firmie Ecorama, która składowała odpady przy ul. Kamiennej w Policach. Zdaniem Mariusza Różyckiego szefa powiatowych struktur PiS to początek likwidowania nielegalnych wysypisk odpadów na terenie Gminy Police.

Opublikowane

w dniu

POWIAT POLICKI WYSTĄPIŁ DO NARODOWEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA O ŚRODKI NA USUNIĘCIE TYCH ODPADÓW – MÓWI PAWEŁ MIROWSKI, PREZES NFOŚ. WNIOSEK UZYSKAŁ POZYTYWNĄ AKCEPTACJĘ. CAŁKOWITY KOSZT USUNIĘCIA STĄD PRAWIE 50 TYSIĘCY TON ODPADÓW, TO PONAD 18 MILIONÓW ZŁOTYCH, Z CZEGO FUNDUSZ W FORMIE BEZZWROTNEJ DOTACJI WYKŁADA 15 MILIONÓW 300 TYSIĘCY ZŁOTYCH. WAŻNE JEST RÓWNIEŻ TO, ŻE NIE TYLKO ZOSTANĄ STĄD WYWIEZIONE ODPADY, ALE RÓWNIEŻ TEREN ZOSTANIE ZREKULTYWOWANY. TYM BARDZIEJ, ŻE TEREN TEN LEŻY W BEZPOŚREDNIM SĄSIEDZTWIE OBSZARU NATURA 2000.

POLECAMY TAKŻE: Kompletnie pijany zjechał do rowu i próbował uciec. Zatrzymali go świadkowie

Paweł Mirowski uważa jednocześnie, że brakujące niespełna trzy miliony złotych znajdą się w budżecie Powiatu Polickiego. Taka deklaracja padła we wniosku złożonym przez Starostwo Powiatowe w Policach do NFOŚ.

W OKRESIE 60 DNI OD DNIA ZŁOŻENIA PISMA INFORMUJĄCEGO O PRZYDZIELONEJ, BEZZWROTNEJ DOTACJI, BĘDZIEMY SIĘ DOMAGALI OD STAROSTWA WYKAZANIA, ŻE TE ŚRODKI POWIAT OCZYWIŚCIE POSIADA – DODAJE MIROWSKI.

Ponad dziesięć lat temu spółka Ecorama rozpoczęła działalność gospodarczą w zakresie gospodarowania odpadami na terenie Polic przy ulicy Kamiennej. Spółka wydzierżawiła na trzy lata teren na którym powstać miał zakład odzysku odpadów. Pracę tu miało znaleźć kilkadziesiąt osób. Dziś nie ma śladów ani po zakładzie, ani po spółce Ecorama. Pozostała jedynie sterta ponad 50 tysięcy ton odpadów.

LIKWIDUJEMY JEDNO WYSYPISKO W GMINIE POLICE – MÓWI MARIUSZ RÓŻYCKI, SZEF POWIATOWYCH STRUKTUR PIS W POLICACH. ALE NA TERENIE GMINY MAMY DRUGIE NIE MNIEJ SZKODLIWE WYSYPISKO, PRZY ULICY PIOTRA I PAWŁA. TU RÓWNIEŻ TRZEBA BĘDZIE ZAANGAŻOWAĆ SAMORZĄD I WŁADZE CENTRALNY BY PROBLEM TEŻ PRZESTAŁ ISTNIEĆ.

Koszt usunięcia odpadów to 18 mln zł. Koszt usunięcia odpadów z całego terenu to ponad 18 milionów złotych. Fundusz pozytywnie odpowiedział na wniosek Powiatu Polickiego, w sprawie usunięcia odpadów zgromadzonych w ilości prawie 50 tysięcy ton. NFOŚ przyznał dofinansowanie w wysokości 15,3 miliona złotych na usunięcie tych właśnie odpadów. Pozostałą kwotę musi wyasygnować Powiat Policki, który we wniosku potwierdził posiadanie kwoty trzech milionów złotych, tak by można rozpocząć porządkowanie terenu.

POLECAMY TAKŻE:

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Mrozy powstrzymały modernizację drogi w Przęsocinie

Gmina Police

„Wszystkie śmieci są Nasze”  akcja „Sprzątania Świata-Polska 2022”

W dniach 19-26 września br. zostanie przeprowadzona akcja  „Sprzątanie Świata -Polska 2022”. „Wszystkie śmieci są Nasze”  pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja „Sprzątania Świata-Polska 2022”. Koordynatorem akcji jest Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Policach.

Opublikowane

w dniu

Sprzątanie przeprowadzone będzie w dniach 19-26 września br. Zgłoszenia (druk w załączeniu) należy przesłać do 19.09.2019 r., na email srodowisko@ug.police.pl

W wyjątkowych sytuacjach termin uczestnictwa w akcji może być inny, o czym prosimy poinformować Wydział Ochrony Środowiska.

Ponadto proszę o składowanie odpadów w workach we wskazanych miejscach (tj. miejsca złożenia worków).O odbiorze  worków oraz miejscach ich składowania proszę informować  P.U.P. Trans Net S.A. do godz. 15.00  tel.  91 312- 11-20, wew. 36, od godz. 15.00 – 18.00 tel. 600 426 439.

Prosimy, by osoby prowadzące akcję (w szkołach, radach osiedla, sołectwach lub innych grupach mieszkańców naszej gminy) zapewniły pełne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom sprzątania.

Urząd Miejski  w Policach wszystkim biorącym udział w akcji przekaże nieodpłatnie worki foliowe
i rękawice jednorazowe, które można  odbierać  od 15 września  do 21 września br. w  pokoju nr 3 b lub pokoju nr 3.

Proponujemy, aby sprzątanie było połączone z edukacją ekologiczną dzieci i młodzieży. Proszę w pogadankach ekologicznych uwzględnić tegoroczne hasło sprzątania-  ” Wszystkie śmieci są Nasze”

Uczestnictwo w sprzątaniu naszej gminy w ramach „Sprzątania Świata -Polska 2022” jest jedną
z form proekologicznego wychowania – zapraszamy do licznego udziału !

druk zgłoszenia (PDF)

Czytaj dalej

Gmina Police

Warsztaty wokalne z Damianem Rybickim już od września w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach!

W nowym roku szkolnym Miejski Ośrodek Kultury w Policach proponuje wszystkim zainteresowanym nauką śpiewu i rozwinięciem potencjału swojego głosu zajęcia z Damianem Rybickim, półfinalistą siódmej edycji The Voice of Poland. Warsztaty wokalne, kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzone będą indywidualnie lub w grupach, w zależności od personalnych preferencji uczestników.

Opublikowane

w dniu

Instruktor zaprasza do udziału zarówno tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie muzyki, jak i tych, którzy kontynuują swoją przygodę ze śpiewem.

Wokalne Konsultacje Twórcze to propozycja dla tych, którzy pragną poznać możliwości swojego głosu i wyrazić siebie poprzez muzykę. To również szansa na napisanie własnego tekstu, który z pomocą instruktora zmieni się w utwór muzyczny. Podczas zajęć nauczyciel pomoże otworzyć się na nowe interpretacje, dopasowane do indywidualnych cech i potrzeb uczestników.

W Studiu Rozwoju Wokalnego, w którym spotkania będą odbywać się w większych grupach, uczestnicy nauczą się przede wszystkim słuchać siebie nawzajem, by z powodzeniem śpiewać w wielogłosie. Będą pracować na repertuarze współczesnej muzyki rozrywkowej, które po odpowiednim przygotowaniu będą mogli zaprezentować na wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.

Uczestnicy chętni do udziału w zajęciach będą trenowali z wykwalifikowanym instruktorem, doświadczonym pedagogiem, który na swoim koncie ma liczne sukcesy o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest m.in. zdobywcą Grand Prix na Warsaw Gospel Days w 2006 roku, wyróżnienia dla najlepszego zespołu z regionu zachodniopomorskiego na festiwalu GRAMY 2009 i najwyższego lauru na festiwalu SMAK w Myśliborzu 2009 z zespołem So Cool Band, który współtworzył w latach 2008-2011.

Wszystkich zainteresowanych nauką śpiewu zapraszamy do zapisów poprzez portal strefazajec.pl na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Czytaj dalej

Gmina Police

Jarmark Odpustowy w Niekłończycy. Po dwóch latach przerwy

Po dwuletniej przerwie Jarmark Odpustowy w Niekłończycy ponownie się odbędzie. Jarmark zaplanowano na niedzielę 11 września br.

Opublikowane

w dniu

Tradycyjnie Jarmark Odpustowy współtworzą sołectwa wchodzące w skład Parafii w Niekłończycy.
Jeśli więc jesteś lokalnym przedsiębiorcą, rzemieślnikiem czy też wytwórcą ekologicznym lub producentem innych niezwykłych rzeczy i chciałbyś dołączyć do wystawców Jarmarku Odpustowego – zgłoś się.
Mam niewątpliwą przyjemność nawigować organizacyjnie tym przedsięwzięciem i zapraszam do współpracy – mówi Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy. Zainteresowanych proszę o kontakt: Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy – tel. 603 11 90 97, mail: karina.mazurkiewicz@gmail.com

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie