Gmina Police

„Grupa Szybkiego Reagowania” z Trzebieży z nagrodą

„Grupa Szybkiego Reagowania” z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży oraz wolontariusz Damian Kruczkowski działający na rzecz Zachodniopomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym zwyciężyli w tegorocznych „Barwach Wolontariatu 2019”.

Opublikowane

w dniu

Konkurs odbył się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

„Barwy Wolontariatu 2019” są częścią regionalnej kampanii „Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat”, a sam konkurs ma za zadanie docenić najbardziej zaangażowanych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Nagrody przyznawane były w dwóch kategoriach: wolontariusze indywidualni oraz grupy wolontariuszy. Zwycięzców poznaliśmy 7 grudnia.

W kategorii wolontariusze indywidualni pierwszą nagrodę komisja konkursowa przyznała Damianowi Kruczkowskiemu, który dał się poznać jako pracowity i zaangażowany wolontariusz do zadań specjalnych. Na co dzień pomaga w Zachodniopomorskiej Jednostce Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

Drugie miejsce zajął Marcel Szkuciak ze Stargardu – pomysłodawca jedynej w swoim rodzaju świetlicy dla dzieci, zwanej szkołą zabawową. Jest w niej w każdą wolną sobotę. W przyszłości chce zostać nauczycielem.

Trzecie miejsce przyznano Joannie Ciążeli z Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie. Joasia, uczennica 2 klasy, podejmuje wiele inicjatyw na rzecz osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych w domach pomocy społecznej. Inspiruje także młodszych kolegów do działań wolontariackich.

Komisja konkursowa w tej kategorii przyznała także trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Patrycja Kowalska-Łastowska (Stowarzyszenie Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Myśliborzu), Ryszarda Wawrzyniak (Pracownia Pozarządowa w Koszalinie) oraz Michał Kaczmarczyk (Fundacja Kamienica 1 Szczecin).

W drugiej kategorii zwyciężyła „Grupa Szybkiego Reagowania” dla małej Ojczyzny – Trzebieży z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży. Doceniono przede wszystkim regularną działalność pomocową młodych ludzi.

Drugie miejsce zajęli wolontariusze Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Trzecim miejscem nagrodzono wolontariuszy z klasy 8 w Szkole Podstawowej nr 59 Szczecinie, którzy pomagają w lekcjach młodszym kolegom i koleżanko, tworząc „duety koleżeńskie”.

Wyróżnienie przyznano wolontariuszom z Fundacji Mam Marzenie oddz. Szczecin oraz Grupie „Kangurki” z Przedszkola Publicznego nr 14 „Tulinkowo”. Mali wolontariusze o wielkich sercach odwiedzają systematycznie jeden z dziennych domów pomocy społecznej i tam „rozcieszają” seniorów wspólnie śpiewając, tańcząc dla nich, wspólnie się bawiąc.

Regionalna kampania „Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat” jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego. Jego realizacją we współpracy z Biurem ds. organizacji pozarządowych Wydziału Współpracy Społecznej zajmuje się Stowarzyszenie POLITES w ramach zadania zlecanego do realizacji w drodze otwartego konkursu ofert.

Reklama

Gmina Police

Nowi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Policach wybrani. Ufniarz i Sosnowska zastępcami burmistrza Kowalewskiego

Podczas drugiej sesji Rady Miejskiej w Policach, która miała miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, dokonano ważnego wyboru dotyczącego struktury władzy lokalnej. Radni zgłaszali kandydatury do poszczególnych komisji, co jest istotnym elementem organizacji pracy rady. W samej radzie szykują się duże zmiany, bowiem po rezygnacji z mandatów radnych przez Walczaka i Pisańskiego, z mandatów zrezygnowali również Ufniarz i Sosnowska, powołani na zastępców burmistrza.

Opublikowane

w dniu

W obecnej kadencji w Radzie Miejskiej w Policach działają cztery kluby radnych: Projekt Police (3), Nasze Police (3), Prawo i Sprawiedliwość (4), a także Koalicja Obywatelska, która ma najliczniejszą reprezentację (7 radnych). Wspólnota Samorządowa Gryf XXI nie utworzyła jeszcze oficjalnego klubu radnych i dysponuje czterema głosami w radzie. Jednak skład tego ugrupowania uległ zmianie, gdyż radna Małgorzata Siemianowska przeszła do Koalicji Obywatelskiej.

Podczas wspomnianej sesji radni wybrali również nowych wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. W głosowaniu uczestniczyło 35 radnych. Na stanowisko te wybrano Jadwigę Molendę reprezentującą Koalicję Obywatelską, która zdobyła 18 głosów oraz Tomasza Tokarczyka z Prawa i Sprawiedliwości, popartego przez 17 radnych.

Sesję zakończył burmistrz Polic Krystian Kowalewski, informując obecnych o wyborze swoich zastępców. Na te stanowiska powołani zostali Grzegorz Ufniarz z ugrupowania Nasze Police oraz Magdalena Sosnowska reprezentująca Koalicję Obywatelską.

Czytaj dalej

Gmina Police

Popołudnie z Artystami i Poetami Podgrodzkimi – wydarzenie kulturalne w Podgrodziu

Już w najbliższą niedzielę, 19 maja, o godzinie 16:00 mieszkańcy powiatu polickiego oraz miłośnicy kultury będą mieli niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się w Podgrodziu. „Popołudnie z Artystami i Poetami Podgrodzkimi” to inicjatywa, mająca na celu zintegrowanie społeczności lokalnej wokół twórczości regionalnych artystów i poetów.

Opublikowane

w dniu

Impreza zorganizowana będzie przez miejscowe stowarzyszenia kulturalne, a jej celem jest promocja lokalnej twórczości oraz stworzenie platformy dla artystów i poetów do prezentacji swoich prac. Spotkanie będzie również doskonałą okazją do dyskusji na temat roli sztuki i literatury w życiu codziennym społeczności.

Organizatorzy zapowiadają występy na żywo, czytania poezji oraz pokazy sztuki wizualnej. Wydarzenie to pozwoli uczestnikom na bliższe poznanie dorobku twórców z ich okolicy, a także zaoferuje możliwość nawiązania nowych znajomości i kontaktów. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a wszelkie informacje dotyczące szczegółów programu mogą zostać znalezione na lokalnych afiszach oraz mediach społecznościowych.

Czytaj dalej

Gmina Police

Odsłonięcie Skwerku Misia Wojtka w Tanowie – dzieło harcerzy z RAROGI

W sobotę, 11 maja br., w Tanowie odbyła się uroczystość nadania nowego imienia lokalnemu skwerkowi. Zaszczyt ten przypadł w udziale harcerkom i harcerzom z 1 TDSH RAROGI im. Misia Wojtka, którzy zaangażowali się w projekt „Wspólnie zróbmy Skwerek Misia Wojtka w Tanowie”. Przy wsparciu finansowym pozyskanym z Programu Społecznik, młodzież zrealizowała szereg zadań, by uhonorować słynnego niedźwiedzia Wojtka – maskotkę 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii, która służyła w latach II wojny światowej.

Opublikowane

w dniu

Zaangażowanie i prace obejmowały stworzenie sprawności harcerskiej Misia Wojtka, kompozycję piosenki, zaprojektowanie odznaki oraz specjalnego biegu kwalifikacyjnego dla członków drużyny. Kulminacją projektu było nadanie imienia Misia Wojtka skwerkowi oraz ustawienie drewnianej rzeźby niedźwiedzia, autorstwa Andrzeja Zawadzkiego. Ponadto, harcerze zadbali o przestrzeń wokół, tworząc rabatę kwiatową, porządkując teren, a także instalując tablicę informacyjną, której materiałem były recyklingowane skrzynie wojskowe.

Działania te nie tylko upiększyły skwerek, ale również przyczyniły się do upamiętnienia historii Misia Wojtka, który stał się żywym symbolem odwagi, przyjaźni oraz historii Polski podczas wojny.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie