Gmina Police

Jarmark Bożonarodzeniowy w Policach

21 i 22 grudnia 2019 – będą to dni przepełnione atrakcjami w klimacie Świat Bożego Narodzenia.

Opublikowane

w dniu

Występy wokalne, teatralne, happeningi, pokazy, parady uliczne i warsztaty – wszystko po to, by poczuć magię Świąt. Program zawiera liczne atrakcje dla najmłodszych. Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny. Miejsce Deptak za Galerią Hosso

21 grudnia 2019 godz. 13:00 Spektakl Interaktywny „Kosmiczne Święta” CZYLI PRZEDSTAWIENIE MIKOŁAJKOWE NIE Z TEJ ZIEMI

Dwie niezidentyfikowane postaci przez przypadek trafiają na planetę Ziemia. Tak rozpoczyna się przygoda naszych kosmicznych przyjaciół. Przybywają w pokoju z nadzieją na poznanie ludzi i ich obyczajów. Wypytują dlaczego pod koniec grudnia ziemia jest rozświetlona milionami małych lampeczek, które z kosmosu wyglądają jak mgławice gwiazd. Ktoś nagle wspomina o Świętym Mikołaju i okazuje się, że kosmici i ziemianie mają więcej wspólnego niż można by się spodziewać. Baśniowe, interaktywne przedstawienie historia łącząca czas przygotowań do świąt z podróżą przez kosmos.

21 grudnia 2019 godz. 16:00 Wielki świąteczny orszak z inscenizacją grupy Żywy Teatr

Najważniejsza osobistością orszaku będzie Święty Mikołaja z ogromnym workiem prezentów. Przemieszczać się będzie przez Police wielkimi oświetlonymi saniami, które ciągnąć będzie niezłomny renifer i elf. Na czele zobaczymy królewnę śnieżkę na szczudłach, z puszystym bałwankiem i psotnym diabełkiem. Parada odbywać się będzie przy blasku rac i dźwiękach muzyki. Po przybyciu na miejsce św. Mikołaj uroczyście przywita się z dziećmi i zaprosi na krótką inscenizację teatralną.

22 grudnia 2019 godz. 13:00 spektakl dla dzieci „A morze nie” Teatru Elipsa z polickiego MOK-u

Wciągająca opowieść o przyjaźni Marchewki z … Bałwanem ONA jest jego nosem ON topnieje, a jego dni sa policzone… Czy ich osobliwa przyjaźń ocali Bałwana? Czy Bałwan wykorzysta, dany mu- krótki, czas? Dokąd zaprowadzi ich wędrówka pełna przygód? Wspaniały tekst Maliny Prześlugi w wykonaniu Teatru Elipsa z udziałem grupy wokalnej PP66. Bajka DLA DZIECI STARSZYCH I MŁODSZYCH odbędzie się podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego.

22 grudnia 2019 godz. 16:00 Parada Świąteczna i spektakl Gwardii Gryfa

”Zimową paradę z Reniferem Rudolfem” wystąpią szczudlarze, elfy, elfie wróżki, renifer Rudolf oraz spektakl pt. „Opowieść o zapomnianych zabawkach”

Głównym bohaterem ulicznego spektaklu jest bez wątpienia długa na 4 m, pluszowa lalka pradna renifer Rudof Czerwononosy. Renifer ze świecącymi rogami i nosem zaczepia najmłodszych widzów pardy ku ich wielkiej radości. Równie interesującym uczestnikiem elfiego orszaku są szczudlarze: srebrzysty Aniołek i uroczy Dzwoneczek, które obdarzają wszystkich milusińskich uśmiechem i drobnymi upominkami. Skoro jest Rudolf to muszą być też elfy. Grupa zielonych skrzatów biega pomiędzy reniferem i szczudlarzami robiąc psikusy dzieciom. Elfy ubarwiają niebo bańkami mydlanymi i rozdają widzom zimne ognie. Zaś na samym końcu pochodu kroczy ten, którego wszyscy tak bardzo wyczekujemy w tym magicznym, świątecznym czasie, czyli sam Święty Mikołaj.

Ta świąteczna parada jest barwnym i radosnym spektaklem, podczas którego artyści wchodzą w interakcję z widzami.

Aleksandra Słowińska

Reklama

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie