Gmina Police

„Grupa Szybkiego Reagowania” z Trzebieży z nagrodą

„Grupa Szybkiego Reagowania” z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży oraz wolontariusz Damian Kruczkowski działający na rzecz Zachodniopomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym zwyciężyli w tegorocznych „Barwach Wolontariatu 2019”.

Opublikowane

w dniu

Konkurs odbył się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

„Barwy Wolontariatu 2019” są częścią regionalnej kampanii „Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat”, a sam konkurs ma za zadanie docenić najbardziej zaangażowanych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Nagrody przyznawane były w dwóch kategoriach: wolontariusze indywidualni oraz grupy wolontariuszy. Zwycięzców poznaliśmy 7 grudnia.

W kategorii wolontariusze indywidualni pierwszą nagrodę komisja konkursowa przyznała Damianowi Kruczkowskiemu, który dał się poznać jako pracowity i zaangażowany wolontariusz do zadań specjalnych. Na co dzień pomaga w Zachodniopomorskiej Jednostce Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

Drugie miejsce zajął Marcel Szkuciak ze Stargardu – pomysłodawca jedynej w swoim rodzaju świetlicy dla dzieci, zwanej szkołą zabawową. Jest w niej w każdą wolną sobotę. W przyszłości chce zostać nauczycielem.

Trzecie miejsce przyznano Joannie Ciążeli z Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie. Joasia, uczennica 2 klasy, podejmuje wiele inicjatyw na rzecz osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych w domach pomocy społecznej. Inspiruje także młodszych kolegów do działań wolontariackich.

Komisja konkursowa w tej kategorii przyznała także trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Patrycja Kowalska-Łastowska (Stowarzyszenie Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Myśliborzu), Ryszarda Wawrzyniak (Pracownia Pozarządowa w Koszalinie) oraz Michał Kaczmarczyk (Fundacja Kamienica 1 Szczecin).

W drugiej kategorii zwyciężyła „Grupa Szybkiego Reagowania” dla małej Ojczyzny – Trzebieży z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży. Doceniono przede wszystkim regularną działalność pomocową młodych ludzi.

Drugie miejsce zajęli wolontariusze Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Trzecim miejscem nagrodzono wolontariuszy z klasy 8 w Szkole Podstawowej nr 59 Szczecinie, którzy pomagają w lekcjach młodszym kolegom i koleżanko, tworząc „duety koleżeńskie”.

Wyróżnienie przyznano wolontariuszom z Fundacji Mam Marzenie oddz. Szczecin oraz Grupie „Kangurki” z Przedszkola Publicznego nr 14 „Tulinkowo”. Mali wolontariusze o wielkich sercach odwiedzają systematycznie jeden z dziennych domów pomocy społecznej i tam „rozcieszają” seniorów wspólnie śpiewając, tańcząc dla nich, wspólnie się bawiąc.

Regionalna kampania „Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat” jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego. Jego realizacją we współpracy z Biurem ds. organizacji pozarządowych Wydziału Współpracy Społecznej zajmuje się Stowarzyszenie POLITES w ramach zadania zlecanego do realizacji w drodze otwartego konkursu ofert.

Reklama

Gmina Police

Zmiana organizacji ruchu na ulicach Nadbrzeżnej i Cisowej

W związku z pracami modernizacyjnymi, jakie będą miały miejsce na ulicach Nadbrzeżnej i Cisowej, władze powiatu polickiego informują o planowanych zmianach w organizacji ruchu od nadchodzącego piątku. Ruch wahadłowy będzie wprowadzony na odcinku od ul. Asfaltowej do ul. Nadbrzeżnej pod numerem 14. Natomiast na odcinku począwszy od ul. Nadbrzeżnej 14 aż do końca zakresu inwestycji zostanie ustanowiony ruch dwukierunkowy.

Opublikowane

w dniu

Aby zapewnić sprawną i bezpieczną przebudowę, prosimy mieszkańców oraz osoby przejeżdżające przez ten fragment miasta o zwiększoną uwagę i stosowanie się do nowo wprowadzonej organizacji ruchu oraz tymczasowego oznakowania. Apelujemy o dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz bieżących ograniczeń. Celem tych zmian jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno pracownikom budowlanym, jak i użytkownikom drogi.

Służby odpowiedzialne za nadzór drogowy będą monitorować sytuację w celu zapewnienia płynności ruchu oraz szybkiej reakcji na ewentualne utrudnienia.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w zmodernizowanej sali MOK

Narodowe Święto Niepodległości w Policach obchodzone będzie w tym roku w szczególnie uroczystych okolicznościach. Jednym z punktów programu będą tradycyjne koncerty pieśni patriotycznych w nowo zmodernizowanej sali Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Siedleckiej. Uroczystości inauguracyjne rozpoczną się już w niedzielę, 10 listopada o godzinie 17:00, śpiewnikiem rodzinnym, który zaoferuje zarówno dzieciom, jak i dorosłym możliwość aktywnego uczestnictwa w śpiewaniu.

Opublikowane

w dniu

Następnego dnia, tj. 11 listopada o godz. 17:00, miejsce odbędzie się XI edycja Śpiewnika Patriotycznego „Ułani, ułani”, zorganizowanego pod batutą znanej śpiewaczki operowej Ewy Filipowicz-Kosińskiej. Do udziału w koncercie zaproszeni zostali również Maciej Skowronek, pianista, oraz studenci Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie.

Interesujące jest, że wstęp na obydwa koncerty jest całkowicie bezpłatny, jednak niezbędne jest posiadanie wejściówki, które można odbierać w tymczasowej siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Traugutta 4. Wydarzenia te cieszą się zwykle dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, co może świadczyć o szybkim wyczerpywaniu się puli biletów, zwłaszcza że tym razem będą one pierwszymi koncertami w odnowionej sali.

Oprócz koncertów, w świętowanie niepodległości włączony zostaje również aspekt sportowy. W ramach obchodów 11 listopada zorganizowany zostanie IV Bieg Niepodległości „Dębowa Dycha”, który rozpocznie się o godz. 9:00, zaś wspólne odśpiewanie hymnu narodowego zaplanowano na godz. 11:00.

Organizatorzy zapraszają do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach, jako okazję do celebracji wolności i jedności narodowej w duchu wspólnoty.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 5 w Policach

W dniu Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 5 w Policach odbyła się gminna uroczystość z udziałem lokalnych władz. Burmistrz Krystian Kowalewski wraz z zastępcą Magdaleną Sosnowską wręczyli nagrody dyrektorom szkół, nauczycielom oraz pedagogom za ich dotychczasowy wkład w rozwój lokalnego systemu edukacji.

Opublikowane

w dniu

Podczas uroczystości panujemy emocje wdzięczności i szacunku wobec przedstawicieli gminy za ich codzienną, pełną zaangażowania pracę. Burmistrz wyraził uznanie dla profesjonalizmu oraz poświęcenia wszystkich nagrodzonych, życząc im dalszej satysfakcji i wytrwałości w tej odpowiedzialnej działalności.

Wydarzenie było również okazją do uznania wybitnych osiągnięć indywidualnych nauczycieli i pedagogów. Wśród uhonorowanych znaleźli się m.in.: Renata Kasprzak, Izabela Rożyńska, Dorota Kałużna, czy Agnieszka Ławrukajtis, których praca została szczególnie doceniona.

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty, obchodzone corocznie dnia 14 października. Jest to wyraz uznania dla trudu włożonego w kształcenie i wychowywanie kolejnych pokoleń.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie