Gmina Police

„Grupa Szybkiego Reagowania” z Trzebieży z nagrodą

„Grupa Szybkiego Reagowania” z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży oraz wolontariusz Damian Kruczkowski działający na rzecz Zachodniopomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym zwyciężyli w tegorocznych „Barwach Wolontariatu 2019”.

Opublikowane

w dniu

Konkurs odbył się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

„Barwy Wolontariatu 2019” są częścią regionalnej kampanii „Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat”, a sam konkurs ma za zadanie docenić najbardziej zaangażowanych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Nagrody przyznawane były w dwóch kategoriach: wolontariusze indywidualni oraz grupy wolontariuszy. Zwycięzców poznaliśmy 7 grudnia.

W kategorii wolontariusze indywidualni pierwszą nagrodę komisja konkursowa przyznała Damianowi Kruczkowskiemu, który dał się poznać jako pracowity i zaangażowany wolontariusz do zadań specjalnych. Na co dzień pomaga w Zachodniopomorskiej Jednostce Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

Drugie miejsce zajął Marcel Szkuciak ze Stargardu – pomysłodawca jedynej w swoim rodzaju świetlicy dla dzieci, zwanej szkołą zabawową. Jest w niej w każdą wolną sobotę. W przyszłości chce zostać nauczycielem.

Trzecie miejsce przyznano Joannie Ciążeli z Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie. Joasia, uczennica 2 klasy, podejmuje wiele inicjatyw na rzecz osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych w domach pomocy społecznej. Inspiruje także młodszych kolegów do działań wolontariackich.

Komisja konkursowa w tej kategorii przyznała także trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Patrycja Kowalska-Łastowska (Stowarzyszenie Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Myśliborzu), Ryszarda Wawrzyniak (Pracownia Pozarządowa w Koszalinie) oraz Michał Kaczmarczyk (Fundacja Kamienica 1 Szczecin).

W drugiej kategorii zwyciężyła „Grupa Szybkiego Reagowania” dla małej Ojczyzny – Trzebieży z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży. Doceniono przede wszystkim regularną działalność pomocową młodych ludzi.

Drugie miejsce zajęli wolontariusze Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Trzecim miejscem nagrodzono wolontariuszy z klasy 8 w Szkole Podstawowej nr 59 Szczecinie, którzy pomagają w lekcjach młodszym kolegom i koleżanko, tworząc „duety koleżeńskie”.

Wyróżnienie przyznano wolontariuszom z Fundacji Mam Marzenie oddz. Szczecin oraz Grupie „Kangurki” z Przedszkola Publicznego nr 14 „Tulinkowo”. Mali wolontariusze o wielkich sercach odwiedzają systematycznie jeden z dziennych domów pomocy społecznej i tam „rozcieszają” seniorów wspólnie śpiewając, tańcząc dla nich, wspólnie się bawiąc.

Regionalna kampania „Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat” jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego. Jego realizacją we współpracy z Biurem ds. organizacji pozarządowych Wydziału Współpracy Społecznej zajmuje się Stowarzyszenie POLITES w ramach zadania zlecanego do realizacji w drodze otwartego konkursu ofert.

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie