Gmina Police

„Grupa Szybkiego Reagowania” z Trzebieży z nagrodą

„Grupa Szybkiego Reagowania” z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży oraz wolontariusz Damian Kruczkowski działający na rzecz Zachodniopomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym zwyciężyli w tegorocznych „Barwach Wolontariatu 2019”.

Opublikowane

w dniu

Konkurs odbył się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

„Barwy Wolontariatu 2019” są częścią regionalnej kampanii „Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat”, a sam konkurs ma za zadanie docenić najbardziej zaangażowanych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Nagrody przyznawane były w dwóch kategoriach: wolontariusze indywidualni oraz grupy wolontariuszy. Zwycięzców poznaliśmy 7 grudnia.

W kategorii wolontariusze indywidualni pierwszą nagrodę komisja konkursowa przyznała Damianowi Kruczkowskiemu, który dał się poznać jako pracowity i zaangażowany wolontariusz do zadań specjalnych. Na co dzień pomaga w Zachodniopomorskiej Jednostce Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

Drugie miejsce zajął Marcel Szkuciak ze Stargardu – pomysłodawca jedynej w swoim rodzaju świetlicy dla dzieci, zwanej szkołą zabawową. Jest w niej w każdą wolną sobotę. W przyszłości chce zostać nauczycielem.

Trzecie miejsce przyznano Joannie Ciążeli z Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie. Joasia, uczennica 2 klasy, podejmuje wiele inicjatyw na rzecz osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych w domach pomocy społecznej. Inspiruje także młodszych kolegów do działań wolontariackich.

Komisja konkursowa w tej kategorii przyznała także trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Patrycja Kowalska-Łastowska (Stowarzyszenie Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Myśliborzu), Ryszarda Wawrzyniak (Pracownia Pozarządowa w Koszalinie) oraz Michał Kaczmarczyk (Fundacja Kamienica 1 Szczecin).

W drugiej kategorii zwyciężyła „Grupa Szybkiego Reagowania” dla małej Ojczyzny – Trzebieży z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży. Doceniono przede wszystkim regularną działalność pomocową młodych ludzi.

Drugie miejsce zajęli wolontariusze Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Trzecim miejscem nagrodzono wolontariuszy z klasy 8 w Szkole Podstawowej nr 59 Szczecinie, którzy pomagają w lekcjach młodszym kolegom i koleżanko, tworząc „duety koleżeńskie”.

Wyróżnienie przyznano wolontariuszom z Fundacji Mam Marzenie oddz. Szczecin oraz Grupie „Kangurki” z Przedszkola Publicznego nr 14 „Tulinkowo”. Mali wolontariusze o wielkich sercach odwiedzają systematycznie jeden z dziennych domów pomocy społecznej i tam „rozcieszają” seniorów wspólnie śpiewając, tańcząc dla nich, wspólnie się bawiąc.

Regionalna kampania „Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat” jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego. Jego realizacją we współpracy z Biurem ds. organizacji pozarządowych Wydziału Współpracy Społecznej zajmuje się Stowarzyszenie POLITES w ramach zadania zlecanego do realizacji w drodze otwartego konkursu ofert.

Reklama

Gmina Police

Kolejny seans kina pod chmurką już w sierpniu na polanie za Szkołą Podstawową nr 8!

Tym razem w ramach letniego kina plenerowego zapraszamy na seans „Masz ci los!” – polską komedię w gwiazdorskiej obsadzie, która dostarczy widzom emocjonujących wrażeń i sporej dawki dobrego humoru! Zasiądźcie więc wygodnie w leżakach i spędźcie wakacyjny wieczór, rozkoszując się seansem na świeżym powietrzu!

Opublikowane

w dniu

Masz ci los!” to nowa nieobliczalna komedia twórców „Planety Singli” i „Juliusza”, w której w zaskakujących rolach zobaczymy m.in. Izabelę Kunę, Piotra Głowackiego, Sonię Bohosiewicz, Rafała Rutkowskiego, Roberta Wabicha i Mariana Dziędziela, a także utalentowanych aktorów młodego pokolenia: Michała Sikorskiego i Wiktorię Kruszczyńską.

Podczas stypy po pogrzebie kochanego dziadka rodzina orientuje się, że w loterii padły właśnie numery, którymi dziadek grał przez całe życie. Nie ma czasu na rozpacz i łzy, kiedy zwycięski kupon jest w marynarce. Trzy metry pod ziemią. Rodzina i przyjaciele nagle z wielką mocą odczuwają potrzebę zobaczenia dziadka jeszcze raz…

Do gry niespodziewanie wkracza także ksiądz okolicznej parafii, który doskonale wie co knują krewni i sam chętnie odświeżyłby kościół (i nie tylko) przy pomocy pieniędzy z wygranej. Zaczyna się wyścig na pomysły, intrygi i podstępy. Najlepiej takie, żeby fortuną podzielić się z możliwie najmniejszą liczbą pozostałych. A najchętniej z nikim. Człowiek jest ludzki… ale nie gdy chodzi o rodzinę i wielkie pieniądze!*

*Opis dystrybutora filmu

Kiedy? 09.08.2024 r., godz. 22:00

Gdzie? Polana za Szkołą Podstawową nr 8

Wstęp wolny

Czytaj dalej

Gmina Police

Rozpoczyna się remont Urzędu Stanu Cywilnego w Policach

Mieszkańcy Polic  powinni przygotować się na tymczasowe utrudnienia związane z remontem Urzędu Stanu Cywilnego w Policach. Prace rozpoczną się 29 lipca i mają potrwać do końca września. W związku z remontem, bieżąca obsługa interesantów będzie realizowana w ograniczonym zakresie. Władze zapewniają, że pomimo prowadzonych prac, uroczystości zaślubin będą odbywały się zgodnie z planem, bez zakłóceń.

Opublikowane

w dniu

Z uwagi na prace remontowe, wynika konieczność adaptacji pomieszczeń sali ślubów na parterze na tymczasowe miejsce obsługi. Dla załatwienia najpilniejszych spraw urząd przygotował dwa stanowiska, które mają zapewniać kontynuację najważniejszych usług. Mieszkańcy mogą oczekiwać, że ich wizyta w urzędzie może potrwać dłużej niż zwykle.
Urzędnicy pragną przypomnieć, że wiele spraw można załatwić elektronicznie, co pozwoli na ograniczenie konieczności osobistej wizyty. Wszystkim interesantom radzi się planowanie swoich wizyt w urzędzie z większym wyprzedzeniem i śledzenie komunikatów na stronie internetowej, a także zachowanie cierpliwości i wyrozumiałości w tym wyjątkowym okresie.

Czytaj dalej

Gmina Police

60. Etapowe Regaty Turystyczne – Trzebież w rytmie szant

Już w najbliższy piątek, 19 lipca, w malowniczej Trzebieży rozpoczną się wyjątkowe 60. Etapowe Regaty Turystyczne. Ceremonia otwarcia zaplanowana jest na godzinę 11 przy głównym maszcie trzebieskiej mariny, a wśród uczestników znajdzie się blisko 270 żeglarzy na 76 jachtach. Uczniów tętniącego życiem wolnym harmonogramem weekendu będzie koncert szantowy w sobotni wieczór oraz uroczyste zakończenie regat w niedzielę.

Opublikowane

w dniu

Konkurencja startuje w Trzebieży, a pierwszy etap zakończy się w Nowym Warpnie. Podczas regat żeglarze przemierzą wody Zalewu Szczecińskiego, docierając do Stepskich z metą w Trzebieży 27 lipca, gdzie na triumfatorów czekać będzie Puchar Burmistrza Polic. Trasa zarysowuje malowniczą pętlę po zalewie, co sprawia, iż zawody te stają się prawdziwym testem nawigacyjnym i żeglarskim.

Gmina Police tradycyjnie wspiera wydarzenie, co dodatkowo podkreśla lokalny patriotyzm i zaangażowanie w rozwój sportów wodnych. Wieczorem po zmaganiach, atmosferę podgrzeje koncert szanty, w czasie którego usłyszymy znane i lubiane „Ryczące Dwudziestki”, a także „4 Refy” oraz „Zemsta Księżnej Anny”.

Z racji jubileuszu, szczególnym punktem programu będzie odsłonięcie pamiątkowej tablicy, upamiętniającej kapitana Andrzeja Mendygrała. Uroczystość nabierze wyjątkowego charakteru dzięki pamięci tego wybitnego żeglarza i pedagoga.

Organizatorzy, w tym Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski, przygotowali kompleksową agendę zarówno dla zawodników, jak i dopingujących kibiców. Szerokie żagle, słońce nad horyzontem i szanty w tle – to wszystko czeka na uczestników i sympatyków żeglarstwa podczas 60. Etapowych Regat Turystycznych w powiecie polickim.

Fot. Piotr Jurszo

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie