Gmina Police

Druhowie się szkolą

Opublikowane

w dniu

[lead]W dniach 15-17 lutego br. dh Aleksander Kolmas, dh Przemysław Miśkiw oraz dh Sławomir Miśkiw uczestniczyli w Warsztatach Ratownictwa Lodowego WOPR województwa Zachodniopomorskiego, które odbyły się w Białym Borze.[/lead]

Jak czytamy na stronie na Facebooku OSP Trzebież, dzięki uprzejmości organizatorów jednostki OSP również mogły zgłębiać wiedzę z zakresu ratownictwa lodowego z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Była to świetna okazja, aby poznać techniki działań na lodzie ludzi, którzy znają ten temat od podszewki i nie raz brali oni udział w działaniach ratowniczych związanym z lodem. Mieliśmy możliwość ćwiczenia oraz realizowania scenariuszy ratowniczych na różnego rodzaju wyspecjalizowanym sprzęcie ratownictwa lodowego – mówią zgodnie druhowie z OSP Trzebież. 

Warsztaty obejmowały ćwiczenia z ewakuacji i udzielania pomocy w trudnych warunkach pogodowych i wykorzystanie specjalistycznego sprzętu do ratownictwa lodowego. Nie zabrakło również technik samoratownictwa, aby samemu wydostać się z przerębla. 
W sobotę po godzinie 18:00 wszyscy uczestnicy warsztatów zostali zadysponowani do poszukiwań 12-letniego Maćka, który zaginął w okolicy jeziora Łobez. Niezwłocznie wszystkie grupy interwencyjne WOPR, jak również strażacy z Ochotniczej Staży Pożarnej w Trzebieży, udały się na miejsce zbiórki na plaży. Po ubraniu się w suche kombinezony i zaopatrzeniu się w sprzęt niezbędny do poszukiwań – druhowie ruszyli na poszukiwania chłopca. – Dołożyliśmy wszelkich starań, aby 12-latek odnalazł się cały i zdrowy. Po około 2 godzinach poszukiwań udało się odnaleźć chłopca, który okazał się być manekinem, a poszukiwania były ćwiczeniami – bardzo realistycznymi ćwiczeniami, gdzie dopiero przy odnalezieniu manekina wyszło na jaw, że braliśmy udział w ćwiczeniach, a nie w prawdziwej akcji poszukiwawczej – mówią druhowie. – Była to świetna okazja, aby zobaczyć co należy poprawić, w co należy się przygotować w razie wystąpienia takiej sytuacji – dodają.

W niedzielę po porannych ćwiczeniach na lodzie, 18 osób odważyło się sprawdzić, co czują ludzie, pod którymi załamał się lód i wpadli do lodowatej wody. Bez przygotowania, rozgrzewania się wskoczyliśmy do wody – po 5 minutach próbowaliśmy złapać linę ratowniczą, która została nam rzucona z pomostu. Nie było to jednak łatwe. Sprawność ruchowa po 5 minutach – tylko 5 minutach – w lodowatej wodzie, była na tyle niska, że mocne przytrzymanie liny było wielkim wyzwaniem dla osoby która była w wodzie. – Jest to dla nas doświadczenie pokazujące, że w sytuacji wpadnięcia osoby do lodowatej wody liczy się każda chwila – kontynuują druhowie.

Około godziny 13 odbył się pokaz ratownictwa lodowego w wykonaniu ratowników WOPR , a o godzinie 14 odbyło się X jubileuszowe Zimowe Zanurzenie, w którym brało udział prawie 150 morsów! 
Druhowie informują, że podczas warsztatów mogli bardziej zintegrować się z lokalną Grupą Interwencyjną WOPR Police. – Możliwe, że zdarzy nam się wspólnie podejmować działania ratownicze, przez co pójdą one sprawniej na korzyść osoby poszkodowanej. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijała – kończą strażacy z OSP Trzebież. 

[signature]AB/Źródło: OSP Trzebież[/signature]

Reklama

Gmina Police

Emocje i sportowa rywalizacja na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polic

W dniach 7-8 lutego, miłośnicy lekkoatletyki będą mieli wyjątkową okazję śledzić zmagania zawodników podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Polic. Wydarzenie skupi lokalnych sportowców w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji (OSiR) w Policach, przy ul. Siedleckiej 2b.

Opublikowane

w dniu

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polic to wydarzenie z bogatą tradycją, cieszące się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników, jak i kibiców. Burmistrz Polic, Władysław Diakun, który od lat patronuje mistrzostwom, wyraził swoje zadowolenie z poziomu i rosnącej popularności zawodów.

Mistrzostwa rozpoczną się o godzinie 10:00 i potrwają do 13:15, co pozwoli publiczności na doświadczenie emocji sportowych przez cały poranek i początek popołudnia. Zawody odbędą się w nowoczesnej hali sportowej, która zapewni doskonałe warunki dla zawodników. Nad bezpieczeństwem uczestników i sprawnym przebiegiem zawodów czuwać będą wykwalifikowani sędziowie i obsługa techniczna.

Kibice mogą oczekiwać elektryzujących biegów, skoków i rzutów. To doskonała okazja, by zobaczyć w akcji przyszłe gwiazdy lekkiej atletyki, a także wsparcie dla rodzimego sportu. Zapraszamy więc wszystkich entuzjastów sportowych wyzwań na to szczególne wydarzenie

Czytaj dalej

Gmina Police

Uroczyste wręczenie nagród w Policach – docenieni trenerzy i sportowcy

W Urzędzie Miejskim w Policach odbyło się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego Burmistrz Władysław Diakun w towarzystwie znaczących przedstawicieli władz lokalnych wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2023. Wśród wyróżnionych znalazło się trzynaście osób reprezentujących dziedziny lekkoatletyki i sportów walki, które przez miniony rok wielokrotnie zdobywały laury na krajowych i międzynarodowych arenach.

Opublikowane

w dniu

Nagrody, symbolizujące nie tylko sukcesy ale i ciężką pracę, treningi, a także sportową determinację, zostały wręczone w atmosferze prężności oraz społecznej dumy. Pośród wyróżnionych byli zarówno obiecujący juniorzy jak i doświadczeni trenerzy, których zaangażowanie i profesjonalizm w znaczeniu szczególnym przyczyniło się do sportowych sukcesów polickiej społeczności.

Ceremonia była także platformą do podkreślenia znaczenia inwestycji w sport młodzieżowy oraz potrzeby ciągłego wsparcia dla sportowców, którzy są dumnymi reprezentantami regionu na wielu prestiżowych zawodach. Uroczystość została uwieńczona wspólnym zdjęciem i poczęstunkiem, co stanowiło doskonałą okazję do nieformalnych rozmów i wymiany doświadczeń między zawodnikami a działaczami sportowymi.

Czytaj dalej

Gmina Police

Zmiana wiceburmistrza w Policach: Damian Walczak obejmie stanowisko

W wyniku porozumienia koalicyjnego w Radzie Miejskiej w Policach doszło do zmiany na stanowisku zastępcy burmistrza. Z dniem 1 lutego 2023 roku Damian Walczak, radny z ramienia Platformy Obywatelskiej, przejmie funkcję zastępcy burmistrza, zajmowaną dotąd przez Macieja Greinerta. Przekazanie obowiązków jest rezultatem współpracy pomiędzy PO RP Powiat Policki a Wspólnotą Samorządową „Gryf XXI”.

Opublikowane

w dniu

Dotychczasowy wiceburmistrz, Maciej Greinert, pełnił tę funkcję od marca 2015 roku i był odpowiedzialny za nadzór nad kilkoma wydziałami w Urzędzie Miejskim. Greinert wyraził zrozumienie dla decyzji i twierdzi, że był świadom prowadzonych negocjacji. Chociaż na krótko zamierza odpocząć, nie wyklucza podjęcia nowych wyzwań zawodowych.

W Policach jest tylko dwóch wiceburmistrzów, więc ktoś musiał ustąpić. Przy czym chciałem powiedzieć, że to było już wcześniej ze mną uzgodnione. To nie jest tak, że jestem zaskoczony całą sytuacją. Zarząd Wspólnoty Samorządowej „Gryf XXI” działał przy otwartej kurtynie. Wiedziałem o negocjacjach, całą sytuację zaaprobowałem – mówi Maciej Greinert, były zastępca burmistrza Polic.

Nowo mianowany zastępca burmistrza, Damian Walczak, dotychczas aktywny radny i pracownik urzędu marszałkowskiego, wyraził wdzięczność burmistrzowi za zaufanie i zapowiedział „nowe otwarcie i powiew świeżości”. Zobowiązał się również do rezygnacji z mandatu radnego na rzecz pełnienia nowej funkcji. Oczekuje się, że jego miejsce w radzie zajmie Sandra Korczyc.

Chciałem serdecznie podziękować panu burmistrzowi za powierzone zaufanie. Zobowiązuję się do tego, że to będzie nowe otwarcie, powiew świeżości. Pewnie czasami mam inne spostrzeżenie na różne sprawy, ale z wielką przyjemnością niejednokrotnie się przysłuchuję i korzystam z wiedzy i doświadczenia pana burmistrza. W takiej formule właśnie chcemy pracować, żeby jak najlepiej przysłużyć się dla mieszkańców Polic – zapewnia Damian Walczak.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie