Gmina Police

Druhowie się szkolą

Opublikowane

w dniu

[lead]W dniach 15-17 lutego br. dh Aleksander Kolmas, dh Przemysław Miśkiw oraz dh Sławomir Miśkiw uczestniczyli w Warsztatach Ratownictwa Lodowego WOPR województwa Zachodniopomorskiego, które odbyły się w Białym Borze.[/lead]

Jak czytamy na stronie na Facebooku OSP Trzebież, dzięki uprzejmości organizatorów jednostki OSP również mogły zgłębiać wiedzę z zakresu ratownictwa lodowego z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Była to świetna okazja, aby poznać techniki działań na lodzie ludzi, którzy znają ten temat od podszewki i nie raz brali oni udział w działaniach ratowniczych związanym z lodem. Mieliśmy możliwość ćwiczenia oraz realizowania scenariuszy ratowniczych na różnego rodzaju wyspecjalizowanym sprzęcie ratownictwa lodowego – mówią zgodnie druhowie z OSP Trzebież. 

Warsztaty obejmowały ćwiczenia z ewakuacji i udzielania pomocy w trudnych warunkach pogodowych i wykorzystanie specjalistycznego sprzętu do ratownictwa lodowego. Nie zabrakło również technik samoratownictwa, aby samemu wydostać się z przerębla. 
W sobotę po godzinie 18:00 wszyscy uczestnicy warsztatów zostali zadysponowani do poszukiwań 12-letniego Maćka, który zaginął w okolicy jeziora Łobez. Niezwłocznie wszystkie grupy interwencyjne WOPR, jak również strażacy z Ochotniczej Staży Pożarnej w Trzebieży, udały się na miejsce zbiórki na plaży. Po ubraniu się w suche kombinezony i zaopatrzeniu się w sprzęt niezbędny do poszukiwań – druhowie ruszyli na poszukiwania chłopca. – Dołożyliśmy wszelkich starań, aby 12-latek odnalazł się cały i zdrowy. Po około 2 godzinach poszukiwań udało się odnaleźć chłopca, który okazał się być manekinem, a poszukiwania były ćwiczeniami – bardzo realistycznymi ćwiczeniami, gdzie dopiero przy odnalezieniu manekina wyszło na jaw, że braliśmy udział w ćwiczeniach, a nie w prawdziwej akcji poszukiwawczej – mówią druhowie. – Była to świetna okazja, aby zobaczyć co należy poprawić, w co należy się przygotować w razie wystąpienia takiej sytuacji – dodają.

W niedzielę po porannych ćwiczeniach na lodzie, 18 osób odważyło się sprawdzić, co czują ludzie, pod którymi załamał się lód i wpadli do lodowatej wody. Bez przygotowania, rozgrzewania się wskoczyliśmy do wody – po 5 minutach próbowaliśmy złapać linę ratowniczą, która została nam rzucona z pomostu. Nie było to jednak łatwe. Sprawność ruchowa po 5 minutach – tylko 5 minutach – w lodowatej wodzie, była na tyle niska, że mocne przytrzymanie liny było wielkim wyzwaniem dla osoby która była w wodzie. – Jest to dla nas doświadczenie pokazujące, że w sytuacji wpadnięcia osoby do lodowatej wody liczy się każda chwila – kontynuują druhowie.

Około godziny 13 odbył się pokaz ratownictwa lodowego w wykonaniu ratowników WOPR , a o godzinie 14 odbyło się X jubileuszowe Zimowe Zanurzenie, w którym brało udział prawie 150 morsów! 
Druhowie informują, że podczas warsztatów mogli bardziej zintegrować się z lokalną Grupą Interwencyjną WOPR Police. – Możliwe, że zdarzy nam się wspólnie podejmować działania ratownicze, przez co pójdą one sprawniej na korzyść osoby poszkodowanej. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijała – kończą strażacy z OSP Trzebież. 

[signature]AB/Źródło: OSP Trzebież[/signature]

Reklama

Gmina Police

Nowy bilet metropolitalny ułatwi podróże po regionie szczecińskim

Mieszkańcy Polic już niebawem będą mogli korzystać z nowej, wygodniejszej opcji podróży. Od pierwszego września wprowadzony zostanie bilet metropolitalny, mający na celu ułatwienie korzystania z usług przewoźników takich jak Polregio i komunikacja miejska. Decyzja o wprowadzeniu wspólnego biletu dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej (SKM) zapadnie podczas najbliższej sesji Rady Miasta Szczecin, która odbędzie się osiemnastego czerwca.

Opublikowane

w dniu

Jak informuje Daria Radzimska, dyrektor wydziału gospodarki komunalnej w magistracie Szczecin, bilet będzie dostępny w dwóch wersjach: papierowej i elektronicznej. Wersja papierowa będzie do nabycia w kasach emitenta – Polregio, a elektroniczna również w kasach Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Przewidziano dwa rodzaje stref – A i B. Strefa A będzie pokrywała teren Gminy Miasto Szczecin i bezpośrednich okolic, w tym granice administracyjne gmin Dobra, Kołbaskowo, Police i częściowo Goleniów. W zamierzeniu, strefa B obejmie obszary gmin Stargard, Goleniów, Gryfino i Kobylanka.

Cena biletu miesięcznego na strefę A wyniesie 152 złote, na strefę B – 148 złotych. Opcja umożliwiająca korzystanie z obu stref to koszt 250 złotych. Pełny pakiet, który obejmuje także komunikację miejską w wyróżnionych obszarach oraz dodatkowo Stargard, Goleniów, Gryfino i Kobylankę, będzie dostępny za 290 złotych.

Warto zauważyć, że dotychczasowe bezpłatne przejazdy uczniów z Szczecina nie będą już możliwe w SKM. Miasto przewidziało jednak atrakcyjne ulgi cenowe dla uczniów i studentów, z biletami miesięcznymi zaczynającymi się od 74,48 złotego w strefie A, aż do 127,50 złotego za dostęp do obu stref.

ZDiTM zapowiedziało, że w celu zapobiegania jazdom bez ważnego biletu, przewidziana jest wzajemna kontrola przejazdów przez konduktorów pociągów oraz kontrolerów komunikacji miejskiej.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Police przystąpiły do sporządzenia planu ogólnego gminy

Do 1 lipca policzanie mogą składać wnioski do projektu planu ogólnego – dokumentu planistycznego, który obejmie obszar całej gminy. To bardzo ważny dokument przy sporządzaniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego a także stanowiący podstawę do wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Ten plan wskaże m.in., w jakich częściach gminy i miasta będą mogły powstawać drogi, osiedla mieszkaniowe, parki czy miejsca pracy.

Opublikowane

w dniu

Wnioski do projektu planu ogólnego mogą składać wszystkie zainteresowane osoby, firmy czy instytucje w formie elektronicznej albo papierowej.

Uwagi we wnioskach powinny odnosić się do różnych aspektów zagospodarowania przestrzennego, wpływających na życie codzienne policzan i rozwój gminy (np. dotyczyć mogą planowanego przeznaczenia terenu, wysokości i powierzchni zabudowy czy też minimalnej powierzchni biologicznie czynnej).

Plan ogólny ma ułatwić zrównoważony rozwój gminy uwzględniając kompleksowo jej potrzeby gospodarcze, społeczne i środowiskowe.

Najprostszą i najszybszą metodą złożenia wniosku jest wypełnienie go on line. Podajemy link do formularza: https://bip.police.pl/attachments/download/34283. Numer działki można znaleźć korzystając z: https://polska.e-mapa.net/.

W postaci papierowej wnioski należy złożyć w siedzibie Urzędu Miejskiego w Policach, przy ul. Stefana Batorego 3 (pok. 3c – kancelaria).

Składający wniosek, zgodnie z ustawą, zobowiązany jest podać swoje imię i nazwisko albo nazwę, adres zamieszkania lub siedziby oraz adres poczty elektronicznej, o ile taki posiada. Powinien też wskazać, czy jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości objętej wnioskiem. Może także podać dodatkowe dane do kontaktu, takie jak adres do korespondencji lub numer telefonu.

Wypełniony formularz wysyłamy na adres mailowy: sekretariat@ug.police.pl lub adres skrzynki ePUAP: /9s49g1knlz/skrytka.

Przypominamy, że termin składania wniosków mija 1 lipca br.

Kompleksowy plan ogólny, zgodnie z ustawą samorządy powinny uchwalić do końca 2025 roku. Zbieranie wniosków, to pierwszy etap prac nad tym dokumentem.

Czytaj dalej

Gmina Police

Wakacyjna Przygoda z Hobby Horse w Policach

Miejski Ośrodek Kultury w Policach przygotował niezapomniane atrakcje dla miłośników Hobby Horse. „Wakacje z Hobby Horse” to inicjatywa, która odbędzie się tego lata, kierowana do zarówno dzieci, jak i dorosłych pasjonatów tej coraz popularniejszej formy aktywności.

Opublikowane

w dniu

Organizatorzy zapraszają na serię otwartych treningów, które będą szansą nie tylko na zdobycie cennych umiejętności, ale również na spędzenie aktywnie czasu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. Wydarzenia będą okazją do wzmocnienia więzi rodzinnych oraz budowania nowych przyjaźni w atmosferze zdrowej rywalizacji.

Podczas eventu uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić się na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Przygotowane zadania zapewnią adrenalinę i emocje, a jednocześnie będą dostosowane do różnych poziomów zaawansowania uczestników. Skoki przez przeszkody, zwinne manewry, rywalizacja z czasem – to tylko niektóre z wyzwań, jakie czekają na uczestników „Wakacji z Hobby Horse”.

Impreza stanowi doskonałą okazję do wyjścia z domu i aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Organizatorzy zapewniają, że priorytetem jest bezpieczeństwo i dobra zabawa wszystkich uczestników.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie