Gmina Police

Trzebież wraca do łask żeglarzy

Opublikowane

w dniu

[lead]Trwają prace modernizacyjne Portu Jachtowego w Trzebieży. W związku z tym, Urząd Morski w Szczecinie pozytywnie rozpatrzył wniosek Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Stowarzyszenia Armatorów Jachtowych, dotyczący oznakowania nawigacyjnego na podejściu północnym do portu w Trzebieży.[/lead]

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej Polskiego Związku Żeglarskiego, w związku z przychyleniem się Urzędu Morskiego do wniosku wyżej wymienionych instytucji, od sezonu letniego bieżącego roku, będą dodatkowo wystawione 3 pławy (urządzenie pływające zakotwiczone za pomocą martwej kotwicy lub swobodnie dryfujące) dzienne lewej strony toru (czerwone), zlokalizowane na wschodniej krawędzi toru na wysokości pław TN-C, TN-D i TN-E. Ze względu na dodatkowe oznakowanie drugiej strony toru wodnego, ma zostać zmieniona również nazwa dotychczasowych pław, zgodnie z zasadami IALA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Służb Oznakowania Nawigacyjnego).

Dokładniejsze informacje dotyczące nowych pław, ich pozycji oraz nowej nazwie mają ukazać się w „Wiadomościach Żeglarskich” BHMW (Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej RP) i ostrzeżeniach nawigacyjnych UMS (Urząd Morski w Szczecinie).

Decyzja Urzędu Morskiego w Szczecinie to kolejny krok do odbudowy kultowej mariny oraz ośrodka szkoleniowego w Polsce. Przez wiele lat był to najważniejszy i bardzo ceniony ośrodek w kraju– czytamy na stronie Polskiego Związku Żeglarskiego.

Umowę na modernizację Portu Jachtowego w Trzebieży podpisano 19 stycznia 2018 roku. Od tamtego czasu, udało się wykonać kawał dobrej roboty. Każdego dnia można zaobserwować zaangażowanie i wielką pracę Polskiego Związku Żeglarskiego i Fundacji Port Jachtowy Trzebież.

W rok udało się wyremontować i ocieplić cały budynek Mariny. Położono nowy dach, odtworzono zgniłe i spróchniałe dźwigary więźby. Wyremontowano również łazienki i korytarze. Udało się również wybudować nowe łazienki dla osób z niepełnosprawnościami. Przygotowano także większość dróg i placów postojowych dla jachtów. Na ukończeniu jest budowa altany i miejsc gospodarczych do obsługi żeglarzy i jachtów. Wyremontowano również dźwig, wybudowano od nowa schody i szlaki komunikacyjne. Podniesiono rzędną terenu, co pomoże przeciwdziałać słynnym trzebieskim cofkom. Co najważniejsze zakupiono wszystkie pomosty (z prądem i wodą) i rozpoczęto zabezpieczenie nabrzeża północnego oraz przygotowano już wszystko do pogłębiania portu do głębokości minimum 2,5 m. 

[signature]Adam Balcerzak
Fot. Marina Trzebież Facebook
Żródło: Polski Związek Żeglarski[/signature]

Reklama

Gmina Police

Nowoczesne oświetlenie LED na ulicach Polic

Mieszkańcy ulic Perłowej i Bursztynowej w Policach od dnia dzisiejszego mogą cieszyć się lepszym oświetleniem dróg, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i jakości życia. Realizacja projektu montażu lamp LED-owych obejmowała również uliczki łączące ulice Kosynierów Gdyńskich, Długosza oraz Jana Kochanowskiego.

Opublikowane

w dniu

Inwestycje oświetleniowe na powyższych ulicach kosztowały łącznie niemal 450 tysięcy złotych, a część środków pochodziła z budżetu obywatelskiego. Ulica Perłowa zyskała piętnaście nowych słupów oświetleniowych z lampami LED o mocy 30,5 W każda, na co gmina przeznaczyła blisko 200 tysięcy złotych. Prace wykonano w ramach formuły „zaprojektuj i wybuduj”.

Z kolei w przestrzeni między ulicami Kosynierów Gdyńskich, Długosza i Jana Kochanowskiego zamontowano siedem nowych lamp o mocy powyżej 12 W, co kosztowało gminę blisko 130 tysięcy złotych. Dla ulicy Bursztynowej przeznaczono dziewięć lamp LED o mocy 30,5 W każda, zainstalowane na leśnym odcinku drogi. Na to zadanie wydano prawie 120 tysięcy złotych, które również pochodziły z budżetu obywatelskiego.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Burmistrz Polic wyróżnia lokalnych mistrzów grapplingu – Adriannę i Adriana Mazurów

W ostatnim czasie burmistrz Polic, Krystian Kowalewski, wyraził swoje uznanie dla Adrianny Mazur i Adriana Mazura z klubu sportowego Hulk Team Police, przyznając im nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe. W spotkaniu, które miało na celu uhonorowanie ich sukcesów, uczestniczyli również zastępca burmistrza Magdalena Sosnowska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Artur Echaust.

Opublikowane

w dniu

Adrianna Mazur, zdobywczyni podwójnego tytułu wicemistrzyni Europy w grapplingu, osiągnęła swoje imponujące zwycięstwa w maju 2024 roku w Baku, stolicy Azerbejdżanu. Jej sportowy dorobek obejmuje również tytuły mistrzyni świata kadetek w grapplingu w formule No-Gi i Gi, w kategorii wagowej do 65 kg.

Jej talent i osiągnięcia są wspierane przez wujka, Adriana Mazura, który nie tylko jest jej trenerem na co dzień, ale również pełni funkcję prezesa klubu Hulk Team Police. Organizacja ta skupia utalentowaną młodzież z całej Gminy Police, kształtując przyszłych mistrzów sportów walki.

W podziękowaniu za ich trud, determinację i sukcesy burmistrz Kowalewski wyraził życzenia dalszych zwycięstw, podkreślając jednocześnie ogromną satysfakcję i radość, jaką sportowcy czerpią z uprawiania grapplingu

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Cykl „Obiady Czwartkowe” w Policach – wsparcie i integracja lokalnej społeczności

Mieszkańcy Gminy Police będą mieli okazję uczestniczyć w projekcie „Obiady Czwartkowe”, inicjatywie mającej na celu wsparcie osób potrzebujących oraz integrację lokalnej społeczności. Spotkania odbywać się będą w każdy czwartek, począwszy od 28 listopada 2024 roku, a zakończą się 27 lutego 2024 roku, w godzinach od 13:00 do 16:00, w przestrzeni Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej 97 w Policach.

Opublikowane

w dniu

Głównym celem spotkań jest tworzenie relacji międzyludzkich, które mogą okazać się bezcennym wsparciem dla wielu osób. Inicjatywa ta pozwala na spotkanie, prowadzenie rozmów, dzielenie się doświadczeniami i zrozumienie potrzeb drugiego człowieka. Organizatorzy zapewniają, że każde spotkanie będzie także okazją do otrzymania ciepłego posiłku w formie „ciepłej zupy” oraz dostępu do punktu „wymiany ciepła”, co ma kluczowe znaczenie w zimowe miesiące.

Projekt „Obiady Czwartkowe” jest efektem współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach z lokalnymi instytucjami, organizacjami oraz przedsiębiorstwami. Taka synergia różnych środowisk pozwala na realizację strategicznego celu, jakim jest wsparcie najbardziej potrzebujących członków społeczności i zapewnienie im miejsca, w którym mogą oni znaleźć zrozumienie i pomoc.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie