Gmina Kołbaskowo

DGS buduje nową siedzibę w Rosówku

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego miała miejsce w poniedziałek, 6 września w Rosówku, gdzie swoją siedzibę buduje DGS Diagnostics, wchodzący w skład Grupy Demant, producent urządzeń medycznych. Otwarcie obiektu za 10 miesięcy. Pracować w nim będzie 500 osób.

Opublikowane

w dniu

Grupa Demant ma spółki w ponad 30 krajach, zatrudnia ponad 16 tys. osób i generuje roczne przychody w wysokości 14,469 mln koron duńskich. Nazwa nawiązuje do korzeni firmy – jej założyciel, Hans Demant, chciał poprawić życie swojej żony cierpiącej na ubytek słuchu. Przez ponad 100 lat członkowie rodziny Demant odegrali znaczącą rolę w tworzeniu nowoczesnych technologii pomagających ludziom lepiej słyszeć.

Byliśmy świadkami wielkiego wydarzenia dla naszej firmy. Dzisiaj nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego, który znajdzie się w naszym nowej siedzibie – powiedział Paweł Muklewicz, dyrektor generalny DGS Diagnostics. – To będzie unikatowy obiekt na skalę krajową i światową. Połączy szereg funkcji, produkcja, logistyka, także obszar badawczo-rozwojowy, będą nowoczesne laboratoria. To spełnienie naszych marzeń. Obecnie działamy w sześciu lokalizacjach, stąd decyzja o budowie nowego obiektu, który połączy nas pod jednym dachem – dodał.

To kolejna duża marka, która inwestuje w gminie Kołbaskowo. Obiekt w Rosówku, przy granicy z Niemcami, buduje firma Erbud. List intencyjny został podpisany w maju tego roku.

Marzyliśmy o tym od lat, o jednym wspólnym miejscu jako bazie dla wszystkich pracowników DGS Diagnostics w Polsce – powiedział Claus Fromm, senior vice president DGS Diagnostics.

Realizacja kompleksu biurowo-produkcyjno-magazynowego o powierzchni ponad 11,5 tys. m2, ze zróżnicowanym zapleczem socjalnym, od profesjonalnej siłowni, poprzez przestronną kantynę z zapleczem kuchennym i zewnętrznym tarasem, aż po obszary do pracy kreatywnej i odpoczynku – to koszt ok. 55 mln zł. Erbud wykona też m.in. instalacje zewnętrzne, układ drogowy i parking.

Budowanie i konsekwentne realizowanie przemyślanej strategii rozwoju gminy to wyzwanie, jakie postawiły przed sobą władze Gminy Kołbaskowo – mówiła Dorota Trzebińska, przewodnicząca Rady Gminy Kołbaskowo. – Głównym celem tej strategii jest wzrost potencjału gospodarczego gminy. Dzięki nowym inwestorom, dzięki państwa podatkom, możemy z kolei realizować te cele, które przyczyniają się do poprawy jakości życia naszych mieszkańców. Możemy inwestować w drogi, oświatę, turystykę czy kulturę. Cieszymy się bardzo, że tak duża i znana firma jak DGS Diagnostics, zaufała nam i postanowiła zlokalizować w naszej gminie nowoczesny, innowacyjny zakład. Mamy młodych, wykształconych mieszkańców i mam nadzieję, że wielu z nich znajdzie zatrudnienie w państwa firmie.

„Nowy obiekt to przełomowa inwestycja w historii naszej organizacji i kolejny krok w przyszłość. Wierzymy, że będzie miał duży wpływ również na lokalny rynek pracy dzięki temu, że wykreuje miejsce o niezwykłych walorach architektonicznych przyjazne środowisku naturalnemu, a jednocześnie innowacyjne i nowoczesne. To będzie miejsce dla osób ceniących kulturę pracy zespołowej, ciągły rozwój swoich pasji zawodowych i dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, skandynawską estetykę i jakość wykończenia wnętrz, środowisko naturalne i podejście ekologiczne oraz przyjemną atmosferę” – czytamy na stronie DGS Diagnostics.

Planowane otwarcie obiektu to 1 lipca 2022 roku. Budynek jest zaprojektowany na 500 osób. Dziś jest nas trochę mniej. Rekrutacja ciągle trwa, zapraszam do aplikowania, mamy szereg propozycji – zachęcał Paweł Muklewicz.

DGS Diagnostics, spółka wchodząca w skład grupy Demant z siedzibą w Danii, zajmuje się produkcją aparatów słuchowych, implantów kostnych i urządzeń wspomagających medycynę słuchu. DGS działa w Polsce od 2007 roku, początkowo pod nazwą Oticon Polska Production wytwarzał aparaty słuchowe w zakładzie produkcyjnym w Mierzynie

Źródło; kolbaskowo.pl

Gmina Kołbaskowo

Nowy plac zabaw i boisko w Kurowie – idealne miejsce dla rodzin

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo zyskali nowe miejsce do aktywnego wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. W Kurowie został otwarty wielofunkcyjny plac zabaw wraz z boiskiem, które oferują wiele możliwości spędzania czasu zarówno dla najmłodszych, jak i osób w każdym wieku.

Opublikowane

w dniu

Centralnym punktem obiektu jest nowoczesny plac zabaw, wyposażony w różnorodne i bezpieczne urządzenia do zabawy. Duże elementy takie jak zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe oraz mały park linowy dają możliwość rozwijania sprawności fizycznej dzieci w zabawowy sposób. Dla miłośników lekkiego dreszczyku przygotowana została tyrolka, zaś tradycjonaliści mogą korzystać z klasycznych huśtawek.

Obok placu zabaw mieszczące się tam boisko przyciąga miłośników sportów zespołowych. Oprócz gier w koszykówkę czy piłkę nożną, boisko wydaje się być doskonałym miejscem do organizacji lokalnych rozgrywek sportowych i integracji społeczności.

Infrastrukturę rekreacyjną uzupełniają umieszczone w strategicznych punktach ławki i kosze na śmieci, zachęcając do utrzymania czystości. Realizacja projektu możliwa była dzięki podpisaniu umowy z firmą KS Usługi Ogólnobudowlane Koza Szymon w ostatnich dniach minionego roku. Projekt objęty był ramami Budżetu Obywatelskiego i kosztował ok. 700 tysięcy złotych. Ostateczne otwarcie stanowi doskonały przykład efektywnego wykorzystania środków publicznych na inwestycje budujące lokalną wspólnotę.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Otwarcie Ścieżki CPO i Festyn Rodzinny w Ladenthin – Integrujemy Regiony

W niedzielę, 18 maja br, o godzinie 11:30, nastąpi oficjalne otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej CPO (Casekow – Penkun – Oder). Ceremonia otwarcia zostanie uświetniona podpisaniem polsko-niemieckich porozumień partnerskich. Uroczystość odbędzie się na skrzyżowaniu ścieżek rowerowych w Karwowie, przy przytulnej altanie wypoczynkowej.

Opublikowane

w dniu

Wójt Gminy Kołbaskowo, Małgorzata Schwarz, serdecznie zaprasza miłośników jazdy na rowerze oraz entuzjastów pieszych wędrówek: „Jest to doskonała okazja, aby cieszyć się z uroków naszej pięknej gminy i okolic, jednocześnie promując zdrowy styl życia i integrację między sąsiadującymi społecznościami.”

Dołączyć do uroczystości będzie można w grupie z dwóch punktów startowych: z miejscowości Ladenthin (odjazd o godz. 10:45 przy kościele) oraz z Będargowa (odjazd o godz. 11:00 przy cmentarzu).

Otwarcie ścieżki połączone jest z 4. edycją Festynu CPO w Ladenthin, który rozpocznie się o 13:00. Organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji. Uczestnicy festynu będą mogli wziąć udział w zawodach sportowych z nagrodami, posłuchać koncertów, zobaczyć prelekcje i cieszyć oko pokazem ognia około godziny 22:00. Imprezę zakończy dyskoteka dla rowerzystów trwająca od 20:00 do 2:00 nocą. Na uczestników czekają również gadżety promocyjne i mapy ścieżki CPO.

Zdjęcia: UG Kołbaskowo

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Monika Mazur i Piotr Szwedes w komedii „Odjechana farsa” – nadchodzące wydarzenie w Przecławiu!

Już w najbliższą środę, 15 maja, o godzinie 19:00, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu stanie się areną teatralnych wydarzeń. Monika Mazur i Piotr Szwedes wcielą się w bohaterów komedii „Odjechana farsa”, stając przed wyzwaniem odtworzenia aż dziesięciu różnych postaci.

Opublikowane

w dniu

Wśród postaci, które pojawią się na scenie, będziemy świadkami perypetii takich osobowości, jak sławny pisarz autor poradników małżeńskich i jego zniesmaczona życiem żona, senator w przebraniu z ambitną kochanką, siostra zakonna marząca o karierze w show-biznesie, natrastliwy boy hotelowy oraz przebiegła dziennikarka telewizyjna. Wszystko to rozgrywać się będzie w niewielkim pokoju hotelowym, będącym świadkiem absurdalnych i pełnych zwrotów akcji sytuacji.

Bilety na wydarzenie są dostępne w cenie 80 złotych, zaś posiadacze Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca będą mogli nabyć je z rabatem w cenie 70 złotych poprzez portal biletomat.pl. Organizatorzy przypominają, że spektakl przeznaczony jest dla widzów od 15 roku życia. Przedstawienie, które trwać będzie 100 minut z 15-minutową przerwą, to efekt współpracy autorskiego duetu Philipa LaZebnika i Kingsleya Daya, a za tłumaczenie odpowiedzialna jest Hanna Szczerkowska. Reżyserią zajął się Tomasz Dutkiewicz, natomiast scenografię przygotował Wojciech Stefaniak.

Oczekuje się, że ten niezwykły wieczór będzie pełen humoru i rozrywki, a praca aktorów stanowić będzie istotne świadectwo ich wszechstronności scenicznego talentu.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie