Gmina Police

Ciekawostka przy budowie ronda. Wykopano podziemny kanał

Kilka dni temu na terenie budowy ronda i węzła przesiadkowego SKM przy ul.Piłsudskiego w Policach odkryto ciekawe znalezisko. Jest to pozostałość betonowego i ceglanego, podziemnego kanału (wpustu) z fragmentem muru oporowego łączącego istniejące tu niegdyś niewielkie jezioro (Teich) z rzeczką Grzypnicą (Kriekland Bach).

Opublikowane

w dniu

Jeziorko zasilane było z odnogi strumienia Siedliczanka (Heckelwerks Mühl Bach), które obecnie przebiega w podziemnym rurociągu i wychodzi na obszarze Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Po wojnie wejście do odkrytego kanału zostało zamurowane.
Znalezisko już następnego dnia zostało zasypane. Jak się dowiedzieliśmy, murowany kanał nie musiał być zgłoszony do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Nie posiadam lepszych ujęć ze względu na brak zgody kierownika robót – czytamy na profilu Policki Blog Historyczny . Natomiast tego samego dnia, w nocy, jeden z miłośników podziemi nagrał film pokazujący w lepszej perspektywie opisywany obiekt, który można obejrzeć poniżej.
Może ktoś z Państwa pamięta jeszcze ten kanał oraz wie, w którym roku mógł zostać zamurowany i zasypany?

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie