Gmina Police

Doskonały wynik Zbigniewa Pokrzywińskiego w Spartan Race Trifecta

Opublikowane

w dniu

[lead]W weekend 2 i 3 listopada br. odbyły się Mistrzostwa Świata Spartan Race Trifecta w Grecji. Federacja Spartan Race to największa i najbardziej prestiżowa federacja biegów ekstremalnych, która odbywa się w ponad 40 krajach całego Świata. Tegoroczne zawody w historycznej Sparcie były jednak bliższe naszemu sercu, ponieważ mogliśmy śledzić w nich poczynania naszego rodaka, policzanina Zbigniewa Pokrzywińskiego. Pokrzywiński znalazł się wśród prestiżowego grona naszej reprezentacji, która liczyła 18 Polaków. [/lead]

– Sam udział w takiej imprezie jest dla mnie wielkim sukcesem! Jak na swój debiut, jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy – mówi Zbigniew Pokrzywiński z Polic.

O swoich wrażeniach z wyjazdu, Zbigniew Pokrzywiński opowiada naszemu Tygodnikowi: „Swoją przygodę z wyjazdem rozpocząłem od lotu z berlińskiego lotniska w dniu 31 października, gdzie na lotnisku w Atenach oczekiwali na mnie inni reprezentanci polski. Wypożyczonym autem udaliśmy się w kierunku Sparty. Docierając późnym wieczorem, nie było widać nic za oknem,ale atmosfera i dreszczyki emocji dopisywały. W piątek porankiem wybrałem się na mały rozruch po miejscowości i okolicach – wtedy poczułem magię tego pięknego miejsca! Znanego każdemu z historii, gdzie wyłonili się najwięksi wojownicy. Powoli w miasteczku zaczęło robić się tłoczno, przywali zawodnicy z ponad 40 stu innych państw! Robiło się kolorowo, flagi reprezentacji było widać na każdym krokiem,a na głównych ulicach stały już przeszkody, kawiarnie zapełniały się licznie.. było czuć zapach pysznej kawy… ale też emocji – bo to przecież jutro odbędą się najważniejsze zawody Mistrzostwa Świata Spartan Race Trifecta 2019!

Wieczorem koło godz. 18.00 rozpoczęła się parada narodów! Było to istne świętowanie! Wszystkie kraję wędrowały ubrane w swoje barwy narodowe, z flagami przez główne ulice miasta. W ciągu dwóch dni Policzanin musiał zmierzyć się z pokonaniem trzech różnych biegów z przeszkodami – 14,5 km, w sprincie na 6,5 km oraz w biegu na 22,7 km.

Już pierwszego dnia o 8:30 debiutował w tak prestiżowej imprezie podczas 14,5km odcinka biegu.. piękne trasy gajami oliwnymi, górami utuczającymi Spartę konkurował z najlepszymi na świecie! Dobiegając do mety był kilka minut za najlepszymi, walczył do ostatniego metra,ale brakło doświadczenia, gdyż nie pokonując przeszkody – a niektóre robił pierwszy raz w życiu otrzymywał karę, gdzie każda z nich to zrobieniu ćwiczenia ( 30 burpees – pompka z wyskokiem) czasowo trwająca koło 3 minut. Tracąc przez to siły i czas zajął 22 miejsce.

– Czasu na odpoczynek było mało około 4h i następny bieg sprint, ale proszę nie pomylić się z nazwą, gdyż dystans miał 6,5km – mówi Pokrzywiński, tutaj biegłem spokojniej, kontrolowałem bieg, starałem się podejść skupiony w 100% do każdej przeszkody i udało się! Nie robiłem żadnej kary do mety dobiegłem na 12 miejscu,ale sił jeszcze dużo zostało.

– Drugiego dnia zawodów było odczuwać zmęczenie organizmu, ale porankiem zmierzałem się z dystansem 23km.. gdzie na trasie były liczne przeszkody i góry Sparty – dodaje Pokrzywiński. Pogoda dopisywała raczej do opalania,a nie ścigania. Wiedziałem, że walczę o dobrą lokatę, jednak o wszystkim decydowały przeszkody. Niestety 7 razy spotkała mnie kara! Już po 3 odpadało się z walki o medal, ale tak duża ilość sprawiała, że traciło się dużo sił i około 30 min. straty czasu do czołówki biegu..

– Jestem bardzo dumny z występu na Mistrzostwach Świata! – kończy Zbyszek. Jest mi ogromnie miło,że mogłem reprezentować nasz kraj i miasto. Nabrałem doświadczenia i wiedzy, którą wykorzystam w przyszłości – zmieniam całkowicie swój rodzaj treningu. W przyszłym roku planuje brać liczny udział w zawodach ekstremalnych i dorównać czołówce, która rocznie ma na swoim koncie 60 startów. Natomiast u mnie było to 12-16 rocznie. Do tego potrzebuję środków pieniężnych, ale już kilku sponsorów wspierających mnie w tym wyjeździe dało sygnał, że mogę liczyć na nich w przyszłym roku. Mam nadzieję, że swoją cegiełkę dołoży również Gmina Police, którą przecież reprezentuję. W przyszłym roku planuje liczne starty i udział w Mistrzostwach Europy (Austria) oraz powrócić do Sparty, aby spełnić swoje marzenia i stanąć na podium po medal w Mistrzostwach Świata.

[subtitle]Zbigniew w swojej kategorii wiekowej zajął 21 miejsce, z czasem ogólnym 5:51:58. W imprezie udział wzięło ponad 2 tysiące zawodników z 40 państw.[/subtitle]

– Chciałbym serdecznie podziękować swoim Sponsorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do mojego sukcesu i pomogli w realizacji mojego celu! – mówi biegacz z Polic.
Zbigniewa Pokrzywińskiego finansowo wsparli lokalni przedsiębiorcy i firmy (Seaside Park Hotel, Zakład Kamieniarski „Lastrico”, Gabinety Dentystyczne Magnolia, Ecopol, Ampio Smart Home, Stowarzyszenie Razem dla Wszystkich w Jurczycach, Reha Med. Center, Dziki Weekend). Oprócz tego zorganizowana została zrzutka, a także bieg, z których dochód został przeznaczony na pomoc dla Policzanina.

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie