Gmina Police

Zatrzymano podpalacza

Dwoje funkcjonariuszy z polickiej komendy będąc po służbie, rozpoznali osobę podejrzaną o podpalenie altanki znajdującej się na ogródku działkowym w Policach. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania mężczyzny, którego doprowadzono do KPP Police.

Opublikowane

w dniu

Dwoje policjantów z polickiej komendy, będąc w czasie wolnym od służby rozpoznali mężczyznę podejrzanego o podpalenie altanki działkowej. Bez chwili zawahania podjęli czynności służbowe wobec podejrzanego mężczyzny, któremu okazali legitymacje służbowe i dokonali jego zatrzymania na deptaku Wyszyńskiego w Policach. O całym zdarzeniu poinformowali dyżurnego jednostki KPP Police, który na miejsce skierował umundurowany patrol.

Zatrzymany to 41. letni mieszkaniec Szczecina, który podejrzany jest o to że w dniu 12 maja podpalił altankę znajdującej się na jednym z ogródków działkowych w Policach. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od 1 roku do 10 lat pozbawiania wolności.

 

sierż. sztab. Anna Kaźmierczak

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie