Gmina Police

Dzięki czujności mieszkańca Polic, zatrzymano nietrzeźwego kierowcę

Dzięki czujności 21-letniego mieszkańca Polic zatrzymano nietrzeźwego kierującego, który miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że dwa tygodnie wcześniej zostało mu zatrzymane prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

Opublikowane

w dniu

W piątek w Policach 21-letni policzanin w trakcie jazdy zauważył kierującego samochodem m-ki Skoda Fabia, który nie potrafi utrzymać stałego toru jazdy. Dodatkowo mężczyzna zauważył, iż kierujący Skodą ma problemy z utrzymaniem siedzącej postawy za kierownicą, dlatego niezwłocznie pojechał za nim. Kiedy kierujący Skodą zatrzymał się na ul. Jabłoniowej, to 21-latek niezwłocznie zadzwonił na policję i oczekiwał z pijanym kierowcą do czasu przyjazdu patrolu.

Na miejscu okazało się, iż kierującym był 41-letni obywatel Gruzji, który z uwagi na upojenie alkoholem, nie był w stanie samodzielnie utrzymać równowagi. Po przebadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że ma on w sobie blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto kierujący był już znany polickim funkcjonariuszom, gdyż 2 tygodnie wcześniej zostało mu zatrzymane prawo jazdy również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Z uwagi na fakt, iż jeszcze nie został wydany zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych mężczyzna odpowie przed sądem za brak uprawnień do kierowania pojazdami za co grozi mu grzywna od 1500 zł do 30 000 zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawiania wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

sierż. sztab. Anna Kaźmierczak

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie