Gmina Police

Wymień się ciepłem

Podczas ostatniej, lutowej Sesji Rady Miejskiej w Policach radni Koalicji Obywatelskiej złożyli interpelację dotyczącą powstania w Policach punktu „Wymiany ciepła”.

Opublikowane

w dniu

To kolejna akcja radnych Koalicji Obywatelskiej skierowana do osób potrzebujących wsparcia.

„Wymiana ciepła” czyli charytatywna akcja polegająca na przekazywaniu niepotrzebnej odzieży osobom potrzebującym, ubogim, bezdomnym.

– Mam nadzieję, że Pan Burmistrz przychylnie rozpatrzy nasze zapytanie dotyczące powstania takiego punktu i jeszcze przed końcem zimy będziemy mieli takie miejsce w naszym mieście

– mówi Ewa Ignaczak, pomysłodawczyni powstania punktu „Wymiany ciepła”.

Idea powstania punktu „wymiany ciepła” jest bardzo prosta. Należy postawić wieszak, powiesić ciepłe ubranie i to jest jedna rzecz, jaką trzeba wykonać na początek… Później trzeba pozwolić, by ubrań przybywało aby potrzebujący bez skrępowania brali czego Im trzeba.

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie