Gmina Police

Wydarzenia Majowe w Gminie Police

10. Spotkanie Pojazdów Militarnych w Trzebieży, spotkajmy się i porozmawiajmy o Policach, oraz Msza Św. za Ojczyznę. To wydarzenia w Gminie Police podczas tegorocznej majówki.

Opublikowane

w dniu

Majówka w Trzebieży

1 maja o godzinie 11:00 w Trzebieży na polu namiotowym ośrodka GCEiR rozpocznie się 10. Spotkanie Pojazdów Militarnych. Dla wszystkich uczestników imprezy, bezpłatna grochówka.

1 maja

11:00 Rozpoczęcie spotkania z udziałem władz samorządowych

2 Maja dzień flagi – spotkajmy się i porozmawiajmy o Policach

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych.

W ten dzień Burmistrz Polic Władysław Diakun wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Rogowskim zapraszają mieszkańców gminy Police do spotkania o godzinie 11:00 przy galerii Hosso, otrzymają Państwo flagietkę Polski jak i możliwość bezpośredniego spotkania z władzami samorządowymi.

3 Maja msza za ojczyznę

3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.

Z tej okazji co roku w Kościele pod wezwaniem św. Kazimierza w Policach o godzinie 12:00 odbędzie się msza w intencji ojczyzny w której udział bierze Pan Burmistrz Władysław Diakun wraz z przedstawicielami samorządu.

Władze samorządowe o godzinie 11:40 złożą kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II, oraz pomnikiem solidarności.

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie