Gmina Police

Police: Ustawka radnych w sprawie budżetu obywatelskiego?

Czy radni rządzącej w Policach koalicji, KO i Gryf XXI zorganizowali ustawkę w sprawie Polickiego Budżetu Obywatelskiego? Podczas ubiegłotygodniowego briefingu, zorganizowanego przed Urzędem Miejskim, czwórka radnych złożyła prośbę do burmistrza Władysława Diakuna „aby Policki Budżet Obywatelski Edycja 2022 został zrealizowany”.

Opublikowane

w dniu

W briefingu zorganizowanym w ubiegłym tygodniu, wzięli udział radni Koalicji Obywatelskiej Damian Walczak, Jadwiga Molenda oraz Ewa Ignaczak, a także radny Artur Echaust z Gryfa XXI. Natomiast pod wnioskiem do burmistrza Diakuna podpisał się również Sławomir Kajkowski. W opinii czwórki radnych z rządzącej koalicji, pieniądze na realizację budżetu obywatelskiego można przesunąć z rezerwy finansowej gminy.

Wcześniej w sprawie Budżetu Obywatelskiego w Policach publicznie głos zabrał, radny Grzegorz Ufniarz z Polska2050. Ufniarz zorganizował również zbiórkę pod petycją w sprawie przywrócenia Budżetu Obywatelskiego.

„My, Mieszkańcy Gminy Police apelujemy do Burmistrza Polic, by w roku 2022 był kontynuowany Policki Budżet Obywatelski. Pozytywnie oceniamy dotychczasowe efekty Polickiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki projektom opracowanym i popartym przez mieszkańców, nasza Gmina wzbogaciła się o wiele ciekawych, pożytecznych i popularnych miejsc. (…) Oczekujemy, że w roku 2022 przeprowadzone zostaną konsultacje, nabór projektów i głosowanie nad kolejnymi ciekawymi inicjatywami, które zostaną zrealizowane w roku 2023.” – czytamy w ogólnodostępnej petycji, pod którą podpisało się już ponad 100 osób.

Petycja dostępna jest TUTAJ

Ustawka wynikiem tarć koalicyjnych?

Dlaczego radni, którzy mają bezpośredni wpływ na politykę rządzenia w Gminie Police, wysyłają prośbę do „swojego” burmistrza, a nie ustalają problem w ramach spotkań koalicyjnych? Czy cała akcja, jest efektem starć wewnątrz koalicyjnych, które powstały przy okazji kontroli w ZWiK? O tym nieoficjalnie mówią radni rządzącej koalicji. Prawdopodobnie, przekazanie wniosku ma na celu przymuszenie burmistrza Diakuna do przywrócenia budżetu obywatelskiego. W przeciwnym razie, jak nam powiedział jeden z radnych związany z koalicją rządzącą, wyciągnięta zostanie sprawa ZWiK i jego prezesa. Według naszych informacji, podczas jednego ze spotkań koalicyjnych miało dojść do ustalenia o zmianach w ZWiK, z których wycofał się przed jedną z sesji sam burmistrz Diakun. Taka decyzja zaskoczyła przede wszystkim radnych Koalicji Obywatelskiej. Stąd briefing oraz wniosek grupy radnych, przede wszystkim KO.

Radni rządzącej koalicji Gryf XXI i KO w swoich wypowiedziach podczas briefingu zaprzeczali samym sobie. Radny Walczak raz mówi, że „próbowaliśmy, podejmowaliśmy różne kroki, żeby sprowokować konstruktywną rozmowę, żeby przedyskutować argumenty za i przeciw”, by następnie powiedzieć, że „nie wiemy, dlaczego burmistrz tak zadecydował i dlatego składamy ten wniosek”. To więc były te rozmowy, czy też nie? Były jakieś wyjaśnienia, czy też nie były? A może podczas spotkań koalicyjnych takich spraw nie omawiano, a wniosek grupy radnych był odpowiedzią na działania radnego Ufniarza, bądź co bądź, radnego opozycji. Prawdopodobnie wniosek piątki radnych zostanie przyjęty. Budżet wróci, i zakończy się to ty, że właśnie rządzący Gminą Police przypiszą sobie sukces. Petycja radnego Ufniarza pójdzie w niepamięć.

 

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie