Powiat Policki

Wielkanocny weekend, trzech kierujących pod wpływem alkoholu

Okres świąt dla policjantów to czas intensywnej pracy. Głównym celem policyjnych działań było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu. Niestety na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy, którzy stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Opublikowane

w dniu

Okres świąteczny to dla Policji wzmożony czas patroli i kontroli drogowych. Aby inni mogli bezpiecznie świętować policjanci czuwają nad porządkiem i bezpieczeństwem. Od piątku na drogach naszego powiatu policjanci ruchu drogowego sprawdzali przestrzeganie przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Już w piątek w Policach mundurowi zatrzymali 39-letniego kierującego samochodem m-ki Peugeot. Mężczyzna miał blisko 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Bezmyślny kierujący zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej przed sądem.

Następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali kierującego Crylserem, który w czasie kontroli wzbudził podejrzenie policjantów, iż może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Niestety przypuszczenia mundurowych się potwierdziły, 34-latek uzyskał pozytywny wynik testu na zawartość narkotyków w organizmie. Mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy, teraz czeka go postępowanie karne, grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Ostatnią osobą zamykającą niechlubne trio był 29-letni obywatel Gruzji. Kierujący Renault został zatrzymany w miejscowości Dębostrów. Został przebadany alkomatem, który wykazał, że kierował w stanie nietrzeźwości uzyskując wynik 0,92‰. Gruzinowi również zostało zatrzymane prawo jazdy, czaka go postępowanie karne.

Wszyscy kierujący poniosą konsekwencję swych lekkomyślnych zachowań a kac będzie ich najmniejszym problemem. Przypomnijmy, iż za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających grozi:

  • świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej
  • zakaz prowadzenia pojazdów w wymiarze od 1 roku do nawet 15 lat
  • 10 punktów karnych
  • grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat

sierż. sztab. Anna Kaźmierczak

Reklama

Powiat Policki

Wakacyjny spacer z leśnikiem w Trzebieży

Nadleśnictwo Trzebież (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zaprasza na „Spacer z leśnikiem” 9 sierpnia (wtorek) o godz. 10.00.

Opublikowane

w dniu

Będzie to wyjątkowa okazja, aby wraz z Nadleśniczym Nadleśnictwa Trzebież, wyruszyć na wyprawę po przepięknym i mało znanym leśnictwie Tatynia. Na trasie znajduje się malowniczy las w przeróżnym wieku, Gospodarstwo Szkółkarskie oraz WDN, czyli wyłączony drzewostan nasienny.

Leśnik wytłumaczy jak odczytywać wiek drzew oraz jak rozpoznać podstawowe gatunki roślin leśnych. Odpowie również na wszystkie pytania dotyczące pracy leśnika, a dyskusja będzie o tyle ciekawsza, bo odbędzie się w miejscu jego pracy – czyli lesie.

Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek.
„Spacer z leśnikiem” rozpocznie się 9 sierpnia o godz. 10.00 na parkingu leśnym przy Gunicy w Tanowie.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie odnotowano najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.  Słoneczna pogoda, wysokie temperatury oraz brak opadów wpływają każdego dnia na wilgotność ściółki leśnej, co wprost przekłada się na możliwość powstania pożaru lasu. 

Opublikowane

w dniu

Przez kilka dni sierpnia wybuchło 11 pożarów o powierzchni 0,67 ha. Od początku roku w lasach na terenie RDLP w Szczecinie odnotowano 266 pożarów na łącznej powierzchni 70 ha.
Leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu w lesie oraz przypominają, że w lesie i na terenach śródleśnych nie można rozpalać ognisk, grilli oraz palić papierosów. To człowiek powoduje dziewięćdziesiąt procent wszystkich pożarów w lesie i tylko od naszego zachowania zależy bezpieczeństwo lasów, nasze i osób w naszym otoczeniu.

W przypadku pożaru należy niezwłocznie zawiadomić straż pożarną dzwoniąc pod numer 112.
Aktualne zagrożenie pożarowe lasu można sprawdzić na stronie internetowej: http://bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/

Czytaj dalej

Powiat Policki

Kolejny włamywacz zatrzymany

Policjanci z KP Mierzyn zatrzymali na gorącym uczynku 41 – letniego mężczyznę, który włamał się do szopy mieszkańca Polic, z której dokonał kradzieży narzędzi ogrodowych. Włamywacz został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. To nie pierwsza jego kradzież – za czyn odpowie w warunkach recydywy, grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Opublikowane

w dniu

W niedzielę o świcie dyżurny polickiej komendy został powiadomiony, iż na jednej z polickich posesji mężczyzna dokonuje kradzieży elektronarzędzi. Na miejsce został skierowany patrol z Mierzyna, który w tym czasie pełnił służbę na terenie Polic. Policjanci po przybyciu na miejsce dokonali penetracji terenu, zauważyli włamywacza nieopodal miejsca włamania. Mężczyzna próbował ukryć się przed stróżami prawa za jednym z budynków. Policjanci niezwłocznie dokonali zatrzymania 41-latka. Przy mężczyźnie ujawniono łup w postaci dmuchawy do liści, która jak się później okazało została skradziona z jednej z przydomowych szop. Włamywacz przyznał, iż chciał zrabować więcej elektronarzędzi ale przeszkodzili mu policjanci. Skradziona dmuchawa została przekazana właścicielowi, który nie zdawał sobie sprawy z kradzieży, gdyż w tym czasie jeszcze spał.

Policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Z uwagi na to, że włamania dopuścił się w warunkach recydywy, teraz grozi mu kara pozbawienia wolności wyższa o połowę, czyli nawet do 15 lat więzienia.

mł.asp. Anna Kaźmierczak

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie