Kultura

WIELKANOC w Zamku Książąt Pomorskich

Zwiedzanie wystaw albo podziwianie Szczecina z punktu widokowego na Wieży Dzwonów to dobry sposób na ruszenie od wielkanocnego stołu i wspólne, rodzinne spędzanie świątecznego czasu. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza w Wielki Piątek i Poniedziałek Wielkanocny.

Opublikowane

w dniu

WIELKANOC – godziny otwarcia:

W Wielki Piątek 15 kwietnia 2022 – czynne w godz. 10.00 – 16.00

W Wielką Sobotę 16 kwietnia 2022 – nieczynne

W Niedzielę Wielkanocną 17 kwietnia 2022 – nieczynne

W Poniedziałek Wielkanocny 18 kwietnia 2022 – czynne w godz. 10.00 – 16.00

BILETY

Wystawy wstęp: 10 zł bilet normalny, 6 zł ulgowy

Wieża Dzwonów wstęp: 10 zł bilet normalny, 6 zł ulgowy

Łączony bilet na wieżę i wystawy: 15 zł i 10 zł ulgowy

Bilety do kupienia w kasach Zamku (I piętro wejście A oraz kasa Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – wejście I), a także na stronie bilety.zamek.szczecin.pl.

W TYM CZASIE ZOBACZYMY:

WIEŻA DZWONÓW – od 1 kwietnia Zamek udostępnił zwiedzającym swoją wieżę widokową – Wieżę Dzwonów – najwyższą z zamkowych wież. Podziwianie z niej miasta jest jak wycieczka po Szczecinie w pigułce, bowiem z punktu widokowego na zamkowej wieży widać jedne z najpiękniejszych panoram miasta oraz wiele najważniejszych miejsc i obiektów m.in. katedrę, Wały Chrobrego, filharmonię, Łasztownię czy rzekę Odrę.

Również w samej wieży warto zwrócić uwagę na cenne relikty – np. wyeksponowane fragmenty dawnych obwarowań Wzgórza Zamkowego czy XVI-wieczny dzwon maryjny.

WYSTAWY CZASOWE:

RAJSKIE OWOCE. Ceremoniał i jego oprawa w kościele pomorskim w epoce nowożytnej

Galeria Przedmiotu, wejście J (poziom -1)

JESTEŚMY! XX lat SAIE

Galeria Gotycka, wejście J (poziom -1)

PIĘKNE – BRZYDKIE

Wystawa Fotoklubu Zamek

Hol Wschodni, wejście A (wstęp wolny)

WYSTAWY STAŁE

ZBROJOWNIA

Skrzydło Wschodnie, wejście J (poziom -2)

CELA CZAROWNIC

Skrzydło Wschodnie, wejście J (poziom -2)

SZCZECIŃSKIE HISTORIE – PRAWDZIWE I ZMYŚLONE

Cellarium zielarki – Skrzydło Wschodnie, wejście J (poziom -1)

WYSTAWY NA DZIEDZIŃCACH

Zamkowe dziedzińce czynne codziennie w godz. 6:00 – 23:00

ZAMEK KSIĄŻĘCY W SZCZECINIE

RICHARD HESS. KREACJE INTYMNOŚCI

MAKIETA ZAMKU KSIĄŻĄT POMORSKICH W SKALI 1:100

Reklama

Gmina Police

Kobiecy trening taneczny w gorących rytmach Salsation

Daj się porwać energetycznej muzyce i uwolnij swoje emocje poprzez ruch! Przyłącz się do wspólnego treningu tanecznego w gorących, kobiecych rytmach i poczuj radość, jaką daje taniec! Dołączając do naszego spotkania, masz gwarancję znakomitej zabawy i czasu spędzonego w gronie inspirujących kobiet. Przy tym wcale nie musisz mieć umiejętności tanecznych – liczy się zabawa, a dobry humor i pozytywna energia to wszystko, czego potrzebujesz na nasze spotkanie.

Opublikowane

w dniu

Swobodny trening na świeżym powietrzu będzie nie tylko okazją do aktywności, która przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji, ale też do przyjemnego spędzenia czasu wśród kobiet o podobnych zainteresowaniach. Po treningu będzie można usiąść wygodnie na leżaku i przy dźwiękach muzyki zrelaksować się podczas rozmów w swobodnej, serdecznej atmosferze.

Weź ze sobą koleżanki i razem czerpcie radość z muzyki i tańca! Wydarzenie jest bezpłatne, wstęp wolny dla wszystkich Pań, które podzielają pasję do tańca lub chcą rozpocząć zupełnie nową przygodę.

Trening odbędzie się w ramach Akademii Kreatywnych Kobiet, a poprowadzi go Aleksandra Sarnicka – certyfikowana instruktorka Salsation®, wulkan pozytywnej energii i dobrych wibracji, która z tańcem związana jest od 3. roku życia. Kilka lat temu trafiła na zajęcia Salsation®, które stało się jej pasją. Od tego czasu dzieli się nią z innymi, zaraża miłością do tańca, muzyki, do siebie samego i ludzi wokół.

Kiedy i gdzie? 23 lipca 2024 (wtorek), godz. 20:00, teren lodowiska przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza

Czego potrzebujesz? Wygodnego obuwia i stroju niekrępującego ruchów

Czytaj dalej

Gmina Police

Letnie kino plenerowe już 20 lipca na polanie za Szkołą Podstawową nr 8!

Zapraszamy, by rozsiąść się wygodnie na leżakach i zrelaksować podczas seansu, który z pewnością zapewni dużą dawkę dobrego humoru i pozytywnych emocji! Polska komedia „Miłość jak miód” to opowieść o dojrzałej przyjaźni i miłości, która przychodzi niespodziewanie i nie patrzy na metrykę.

Opublikowane

w dniu

Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zostaje nad morzem. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła. Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno?*

*Opis dystrybutora

Kiedy? 20 lipca (sobota), godz. 22:00

Gdzie? Polana za Szkołą Podstawową nr 8

Wstęp wolny

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Monika Mazur i Piotr Szwedes w komedii „Odjechana farsa” – nadchodzące wydarzenie w Przecławiu!

Już w najbliższą środę, 15 maja, o godzinie 19:00, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu stanie się areną teatralnych wydarzeń. Monika Mazur i Piotr Szwedes wcielą się w bohaterów komedii „Odjechana farsa”, stając przed wyzwaniem odtworzenia aż dziesięciu różnych postaci.

Opublikowane

w dniu

Wśród postaci, które pojawią się na scenie, będziemy świadkami perypetii takich osobowości, jak sławny pisarz autor poradników małżeńskich i jego zniesmaczona życiem żona, senator w przebraniu z ambitną kochanką, siostra zakonna marząca o karierze w show-biznesie, natrastliwy boy hotelowy oraz przebiegła dziennikarka telewizyjna. Wszystko to rozgrywać się będzie w niewielkim pokoju hotelowym, będącym świadkiem absurdalnych i pełnych zwrotów akcji sytuacji.

Bilety na wydarzenie są dostępne w cenie 80 złotych, zaś posiadacze Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca będą mogli nabyć je z rabatem w cenie 70 złotych poprzez portal biletomat.pl. Organizatorzy przypominają, że spektakl przeznaczony jest dla widzów od 15 roku życia. Przedstawienie, które trwać będzie 100 minut z 15-minutową przerwą, to efekt współpracy autorskiego duetu Philipa LaZebnika i Kingsleya Daya, a za tłumaczenie odpowiedzialna jest Hanna Szczerkowska. Reżyserią zajął się Tomasz Dutkiewicz, natomiast scenografię przygotował Wojciech Stefaniak.

Oczekuje się, że ten niezwykły wieczór będzie pełen humoru i rozrywki, a praca aktorów stanowić będzie istotne świadectwo ich wszechstronności scenicznego talentu.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie