Kultura

WIELKANOC w Zamku Książąt Pomorskich

Zwiedzanie wystaw albo podziwianie Szczecina z punktu widokowego na Wieży Dzwonów to dobry sposób na ruszenie od wielkanocnego stołu i wspólne, rodzinne spędzanie świątecznego czasu. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza w Wielki Piątek i Poniedziałek Wielkanocny.

Opublikowane

w dniu

WIELKANOC – godziny otwarcia:

W Wielki Piątek 15 kwietnia 2022 – czynne w godz. 10.00 – 16.00

W Wielką Sobotę 16 kwietnia 2022 – nieczynne

W Niedzielę Wielkanocną 17 kwietnia 2022 – nieczynne

W Poniedziałek Wielkanocny 18 kwietnia 2022 – czynne w godz. 10.00 – 16.00

BILETY

Wystawy wstęp: 10 zł bilet normalny, 6 zł ulgowy

Wieża Dzwonów wstęp: 10 zł bilet normalny, 6 zł ulgowy

Łączony bilet na wieżę i wystawy: 15 zł i 10 zł ulgowy

Bilety do kupienia w kasach Zamku (I piętro wejście A oraz kasa Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – wejście I), a także na stronie bilety.zamek.szczecin.pl.

W TYM CZASIE ZOBACZYMY:

WIEŻA DZWONÓW – od 1 kwietnia Zamek udostępnił zwiedzającym swoją wieżę widokową – Wieżę Dzwonów – najwyższą z zamkowych wież. Podziwianie z niej miasta jest jak wycieczka po Szczecinie w pigułce, bowiem z punktu widokowego na zamkowej wieży widać jedne z najpiękniejszych panoram miasta oraz wiele najważniejszych miejsc i obiektów m.in. katedrę, Wały Chrobrego, filharmonię, Łasztownię czy rzekę Odrę.

Również w samej wieży warto zwrócić uwagę na cenne relikty – np. wyeksponowane fragmenty dawnych obwarowań Wzgórza Zamkowego czy XVI-wieczny dzwon maryjny.

WYSTAWY CZASOWE:

RAJSKIE OWOCE. Ceremoniał i jego oprawa w kościele pomorskim w epoce nowożytnej

Galeria Przedmiotu, wejście J (poziom -1)

JESTEŚMY! XX lat SAIE

Galeria Gotycka, wejście J (poziom -1)

PIĘKNE – BRZYDKIE

Wystawa Fotoklubu Zamek

Hol Wschodni, wejście A (wstęp wolny)

WYSTAWY STAŁE

ZBROJOWNIA

Skrzydło Wschodnie, wejście J (poziom -2)

CELA CZAROWNIC

Skrzydło Wschodnie, wejście J (poziom -2)

SZCZECIŃSKIE HISTORIE – PRAWDZIWE I ZMYŚLONE

Cellarium zielarki – Skrzydło Wschodnie, wejście J (poziom -1)

WYSTAWY NA DZIEDZIŃCACH

Zamkowe dziedzińce czynne codziennie w godz. 6:00 – 23:00

ZAMEK KSIĄŻĘCY W SZCZECINIE

RICHARD HESS. KREACJE INTYMNOŚCI

MAKIETA ZAMKU KSIĄŻĄT POMORSKICH W SKALI 1:100

Reklama

Kultura

Teatr w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Ludowym

Ze względu na wielkie zainteresowanie „Pięcioma kwadransami humoru”, przesympatyczny duet aktorów z Teatru Polskiego ZAGRA dla nas DODATKOWY SPEKTAKL w sobotę, 4 lutego o godz. 16.00!

Opublikowane

w dniu

Bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki, więc ZAPRASZAMY!

Można je kupić, wysyłając przelew w wysokości 45 zł na konto ZULu: VW Bank 07 2130 0004 2001 0837 0512 0001. Bilety są także do nabycia w ZULu przy ul. Weleckiej 13b w Mierzynie.

info: +48 91 462 59 31

Czytaj dalej

Kultura

Pokaz specjalny horroru „Skinamarink” w Kinie Zamek

„Skinamarink” to viralowy przebój artystycznego kina grozy, który szturmem opanował festiwale filmu gatunkowego i amerykańskie kina. W Polsce ten film będzie można obejrzeć tylko przez jeden weekend i nigdy potem nie zostanie pokazany w kinach. Na seans specjalny Kino Zamek w Szczecinie zaprasza 10 lutego (piątek) o godzinie 20:00.

Opublikowane

w dniu

Po seansie na festiwalu Fantasia pierwsi widzowie opisywali swoje wrażenia jako nieporównywalne do żadnego innego wcześniejszego horroru i mówili o uczuciu przerażenia, które utrzymywało się długo po filmie. W amerykańskich kinach ten kosztujący zaledwie 15 tysięcy dolarów horror zarobił już półtora miliona dolarów, a sale zapełniają się w szalonym tempie. Już teraz mówi się o „Skinamarink” jako o fenomenie porównywalnym do „Paranormal Activity” i „Blair Witch Project”.

W Polsce „Skinamarink” będzie można zobaczyć w kinach w ramach specjalnego wydarzenia tylko w dniach 10-12 lutego. Po tym terminie film nigdy nie zostanie już pokazany publicznie na żadnym seansie i w żadnym kinie w Polsce. Przygotujcie się na doświadczenie grozy nieporównywalnej do niczego, co oglądaliście wcześniej!

Bilety można kupić na stronie https://bilety.zamek.szczecin.pl/ oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), a także w kasie Zamku (wejście A), czynnej na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

SKINAMARINK

10 lutego (piątek), godz. 20:00

horror, USA 2022 (100 min)

Reżyseria Kyle Edward Ball

Dwójka dzieci budzi się nocą i odkrywa, że z domu zniknął ich ojciec, a także wszystkie drzwi i okna.

„Filmy takie jak ten pojawiają się raz na pokolenie”.

Jennie Kermode, Eye for Film

„Groza w SKINAMARINK polega na tym, że zostajesz przeniesiony do czasów dzieciństwa i pozostawiony sam ze sobą. Bez opieki, bez bliskich, bez drogi powrotnej”.

Josh Korgnut, Dread Central

„Od bardzo dawna nic mnie tak nie wystraszyło. SKINAMARINK to najbardziej przerażający film, jaki widziałem od lat”.

Jason Adams, Pajiba

„To nie jest film. To portal, który przenosi widza do zaświatów”.

Owen Gleiberman, Variety

Czytaj dalej

Kultura

Szczecińska premiera „Silent Love” i spotkanie z reżyserem

Kino Zamek zaprasza na wyjątkowy pokaz jednego z najlepszych polskich filmów dokumentalnych 2022 roku. Seansowi filmu „Silent Love” towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem Markiem Kozakiewiczem.

Opublikowane

w dniu

„Silent Love” w subtelny i czuły sposób opowiada o sile rodziny oraz miłości, przyjmowaniu nowych ról i mierzeniu się z własnymi lękami i słabościami. Bohaterką filmu jest 35-letnia Agnieszka, która po śmierci mamy przejmuje opiekę nad swoim nastoletnim bratem Miłoszem. Pełniąc rolę obojga rodziców musi udowodnić, że nadaje się na prawnego opiekuna i przekonać sąd, że może wychowywać brata. Jednak skrywana przez nią tajemnica – wieloletnia relacja z Mają – sprawia, że w otoczeniu małej i konserwatywnej wsi powstaje nowa, niekonwencjonalna rodzina.

Pokaz filmu odbędzie się 4 lutego (sobota) o godz. 19:00 w Kinie Zamek. Seansowi towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem Markiem Kozakiewiczem, które poprowadzi Krzysztof Spór, dziennikarz filmowy i koordynator programu filmowego w Kinie Zamek w Szczecinie.

„Silent Love” jest zwycięzcą ubiegłorocznego Konkursu Polskiego i Konkursu Debiutów na Millenium Docs Against Gravity. Reżyserski debiut Kozakiewicza znalazł się również w Oficjalnej Selekcji festiwali Visions du Reel i Hot Docs 2022, a także otrzymał nagrodę dla Najlepszego Filmu z Europy Wschodniej na festiwalu filmów dokumentalnych Dok Leipzig.

Bilety można kupić na stronie https://bilety.zamek.szczecin.pl/ oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), a także w kasie Zamku (wejście A), czynnej na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie