Gmina Police

Wiadukt będzie przejezdny od września

Opublikowane

w dniu

[lead]13 miesięcy, tyle i aż tyle opóźnienia przy przebudowie wiaduktu na ulicy Kuźnickiej w Policach. Przedstawiciel wykonawcy obiecuje, że ruch samochodów będzie mógł wrócić w to miejsce od września. – Zgodnie z aneksem do umowy termin zakończenia realizacji robót budowlanych upływa dnia 31sierpnia bieżącego roku – poinformowała naszą redakcję Agnieszka Komor, Sekretarz Gminy. [/lead]

To już kolejny termin zakończenie prac na wiadukcie w pobliżu zakładów chemicznych. Przypominamy, jako że niewiele osób pamięta, iż wiadukt przy ulicy Kuźnickiej w Policach został zamknięty dla ruchu 11 stycznia ubiegłego roku o godz. 13:00. Nieremontowany przez wiele lat przestał spełniać warunki techniczne. Modernizacja miała pozwolić na dostosowanie parametrów wytrzymałościowych do bieżących norm. Remont konstrukcji miał zakończyć się w sierpniu ubiegłego roku, potem z końcem 2018 roku. Nic z tego nie wyszło. Wreszcie pojawiły się daty: 31 maja i koniec lipca. Też nie udało się.

– Z informacji wykonawcy z dnia dzisiejszego (26 sierpnia 2019 r.) wynika, że planuje w połowie września mieć na tyle zaawansowane prace główne na obiekcie, że będzie możliwość wystąpienia o pozwolenie na użytkowanie, a więc eksploatację wiaduktu – ale do dnia dzisiejszego ze względu na trudną sytuację firmy, deklarowane przez wykonawcę terminy nie były do tej pory dotrzymywane o dodaje Agnieszka Komor.

Skąd opóźnienie? Wykonawca miał kłopoty z uzyskaniem dostępu do działki należącej do PKP. Ale nie tylko. Później zmieniła się technologia wzmocnienia konstrukcji wiaduktu. Nie poprzez sprężania, ale poprzez naklejanie włókien węglowych. Czy Gmina Police wystąpi do wykonawcy wiaduktu z naliczeniem kar za opóźnienia w terminie zakończenia inwestycji? Nie wiadomo.

– W umowie pomiędzy Gminą Police i firmą Energopol przewidziane są kary umowne, m.in. również za opóźnienie w terminie zakończenia realizacji robót budowlanych – poinformowała nas Sekretarz Gminy.
Tyle Pani Sekretarz, z odpowiedzi nie wynika nic, poza tym, że w umowie jest stosowny zapis. W umowie jest również zapis o terminie oddania do eksploatacji obiektu, tyle, ze ten termin minął dość dawno już.

– Brak przejazdu ulicą Kuźnicką stanowi spore utrudnienie dla dostawców i odbiorców Zakładów Chemicznych, jak i licznych spółek operujących na tym terenie. Nieczynny wiadukt znacznie wydłuża trasę dotarcia do zakładów. Chciałbym wierzyć, że tym razem termin, choć z rocznym opóźnieniem zostanie dotrzymany. To znacznie usprawni działanie naszej spółki.

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie