Sport

Udane pożegnanie z kibicami

Opublikowane

w dniu

[lead]Zwycięstwem 3:0 z Górnikiem Konin piłkarze Chemika pożegnali się w tym roku z polickimi kibicami. Następne starcie ligowe przy Siedleckiej odbędzie się wiosną. [/lead]

Bez wątpienia to był w Policach dobry piłkarski rok. Chemik zdobył regionalny Puchar Polski po wyeliminowaniu trzech wyżej notowanych przeciwników, latem wywalczył awans do trzeciej ligi, a jesienią udowodnił, że w pełni zasługuje na grę w tej klasie rozgrywkowej.

Od początku meczu Chemicy zyskali sporą przewagę i przez całe spotkanie pewnie kontrolowali przebieg wydarzeń ba boisku. Już w 5 minucie meczu mogło być 1:0 dla naszej drużyny, jednak strzał Kapelusza obronił bramkarz gości.

W 16 minucie policzanie objęli prowadzenie. Szymon Kapelusz sprytnie przyczaił się między obrońcami i główkował ponad wysuniętym bramkarzem Górnika. Pięć minut później powinno być już 2:0 dla chemików. Szymon Kapelusz przeciął podanie obrońcy Konina wpadł w pole karne, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Górnika.

Kapelusz więćej bramek w tym spotkaniu nie zdobył, ale i tak i z pięcioma trafieniami jest najlepszym strzelcem Chemika w sezonie.

W 44 minucie meczu goście stworzyli sobie jedyną okazję do zdobycia bramki. Na szczęście piłkę z linii bramkowej po strzale napastnika Górnika zablokował Adam Wiejkuć, który okazał się bohaterem spotkania.

Druga część meczu należała właśnie do Adama Wiejkucia, który najpierw celnie przymierzył po wrzutce z rzutu wolnego, a następnie dobił uderzenie Kapelusza.

– Górnik to specyficzna drużyna, która punktuje głównie na wyjazdach. Dlatego podeszliśmy do meczu z respektem. Jesteśmy zadowoleni z realizacji założeń przedmeczowych oraz wyniku. Chcieliśmy odcinać wysoko rywali od grania i zmusić ich do posyłania długich podań. I to się w pełni powiodło – mówi Łukasz Borger, trener Chemika.

Do końca meczu mimo jeszcze kilku okazji wynik nie uległ już zmianie i żółtozieloni wygrali 3:0. 

Chemik Police – Górnik Konin 3:0 (1:0)

Bramki: Kapelusz 16, Wiejkuć 68, 75

Chemik: Brzozowski – Odlanicki-Poczobut, Wiejkuć, Janicki, Klimkowicz (70 Szewczykowski), Jóźwiak (80 Protasenko), Bedliński, Peda (80 Ziółkowski), Jałoszyński (86 Kąkol), Sobecki, Kapelusz.

[signature]DJ
Foto: Ariel Szydłowski

[/signature]

Reklama

Sport

Lenka Oveckova i Monika Jagła siatkarkami Chemika

Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Lenką Oveckovą. Wcześniej Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Moniką Jagłą.

Opublikowane

w dniu

Słowacka siatkarka ma 26 lat i występuje na pozycji rozgrywającej. W poprzednich sezonach grała m.in. w ligach węgierskiej i czeskiej. Jest reprezentantką kraju.
Nie ukrywam, kontrakt w Chemiku jest dla mnie ogromnym krokiem do przodu. Dołączam do jednej z najsilniejszych drużyn w Europie, co stanowi duże wyzwanie, ale i sporą radość. Chcę stać się ważną siatkarką drużyny. Zrobię wszystko, żeby przekonać do siebie sztab szkoleniowy i walczyć o mistrzostwo Polski – mówi.
Wcześniej Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Moniką Jagłą. Monika ma 22 lata i występuje na pozycji libero. W minionym sezonie broniła barw Jokera Świecie, w którym rozegrała 22 spotkania ligowe.
Występowała w Pałacu Bydgoszcz, gdzie zadebiutowała w seniorskiej siatkówce w 2017 roku. Ma na koncie powołania do reprezentacji Polski.
Monika stworzy duet libero z Marią Stenzel.
Dołączam do mistrza Polski, więc ekscytacja jest naturalna. Jestem w takim miejscu kariery, w którym potrzebuję stabilizacji, pracy i rozwoju. Chemik wydaje się być gwarancją spełnienia tych potrzeb, dlatego cieszę się, że podpisałam kontrakt – mówi.
Skład Grupa Azoty Chemika Police na sezon 2022/23:

Przyjmujące: Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska
Atakujące: Jovana Brakocević-Canzian
Środkowe: Iga Wasilewska, Marta Pol
Rozgrywające: Lenka Oveckova
Libero: Maria Stenzel, Monika Jagła

Czytaj dalej

Sport

Wkrótce Bieg Neptuna

24 lipca br. w Trzebieży odbędzie się VI edycja Biegu Neptuna oraz marszu Nordic Walking.

Opublikowane

w dniu

24 lipca 2022 r. w Trzebieży, oprócz walorów sportowych na uczestników czekać będą liczne wydarzeniaa towarzyszące:

– strefa VIP – dla uczestników, którzy brali udział w co najmniej 5 edycjach biegu w latach 2016-2022,

– niezapomniana zupa rybna i bułka ze śledziem,

– biegi i atrakcje dla dzieci,

– koszulka oraz medal dla zawodników,

– możliwość wygrania cennych nagród,

– „Wioska zdrowia Neptuna”,

– CHALLENGE RUN z atrakcyjnymi nagrodami.

PROGRAM ZAWODÓW

godz. 8.00 – 10.00 uruchomienie biura zawodów

godz. 10.00 – 10.45 biegi dla dzieci

godz. 10.45 – 11.00 rozgrzewka dla uczestników marszu rekreacyjnego Nordic Walking

godz. 11.00 – 12.30 marsz rekreacyjny Nordic Walking – 5 km

godz. 12.15 – 12.30 rozgrzewka dla uczestników Biegu Głównego

godz. 12.30 – Bieg Główny – 5 km

godz. 13.30 – CHALLENGE RUN – wyłonienie uczestników w dniu imprezy

godz. 14.30 – Dekoracja i wręczanie nagród

Zapisy pod adresem: https://sport-time.com.pl/competitions/view?id=530

Więcej informacji: www.biegneptuna.pl

Czytaj dalej

Sport

Treningi siatkarskie z Marcinem Możdżonkiem w Szczecinie

W najbliższą niedzielę (10 lipca), Marcin Możdżonek zawita do Szczecina, żeby na świeżym powietrzu aktywizować ruchowo mieszkańców miasta w lesie. Dokładniej w urokliwej scenerii Puszczy Bukowej, gdzie odbędzie się jeden z czterech w Polsce, wyjątkowych Treningów Siatkarskich.

Opublikowane

w dniu

Multimedalista największych siatkarskich imprez oraz Nadleśnictwo Gryfino (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zapraszają na wyjątkowe wydarzenie łączące w sobie aktywność na świeżym powietrzu oraz proekologiczną edukację dzieci i młodzieży.
Na trening z Marcinem Możdżonkiem zapraszamy dzieci i młodzież od 9 do 14 roku życia, a na towarzyszące mu spotkanie z gwiazdami wszystkich, dla których sport jest wspaniałym sposobem na dobre samopoczucie i zdrowy tryb życia. Spotykamy się w dniu 10 lipca o godzinie 11.00 w Puszczy Bukowej  w sąsiedztwie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przy ulicy Skalistej 24 w Szczecinie – mówi Lidia Kmiecińska z Nadleśnictwa Gryfino.
Rejestracja uczestników odbywa się do dnia 8 lipca b.r. – telefonicznie pod numerem telefonu: 91 416 20 71 (sekretariat Nadleśnictwa Gryfino czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00) lub mailowo pod adresem: gryfino@szczecin.lasy.gov.pl.

Las to doskonała przestrzeń do sportu i rekreacji, dlatego “Trening siatkarski z Marcinem Możdżonkiem w lesie” może okazać się nie tylko efektywnym i potrzebnym po pandemicznej przerwie wysiłkiem fizycznym, ale także ciekawym pomysłem na przerwanie naszej codziennej rutyny. Wykonywanie treningów w lesie umożliwia obcowanie z czystszym i wolnym od zanieczyszczeń powietrzem, co ma niesamowicie wartościowy wpływ na drogi oddechowe oraz wpływa na szybszą regenerację organizmu.

To przyjemne i pożyteczne połączenie razem z zestawem ćwiczeń opracowanym przez Marcina Możdżonka gwarantuje rewelacyjne efekty, dobrą zabawę i solidny zastrzyk endorfin. Przyjemność ze wspólnych ćwiczeń z Mistrzem Świata może być tym większa, bo nasz 242-krotny reprezentant Polski zaprosił do udziału w projekcie wyśmienitych sportowców, którzy będą mu asystowali podczas ćwiczeń.

Więcej informacji:

www.mozdzonek.euwww.gryfino.szczecin.lasy.gov.pl i Marcin Możdżonek Official Profile

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie