Gmina Police

Trwają prace na starym tanowskim cmentarzu

Pięć tygodni trwają już prace porządkowo-ewidencyjne na cmentarzu w Tanowie, prowadzone przez Denkmal Pomorze. Odkryto łącznie 61 pomników nagrobnych: płyty, stele, krzyże, głaz, w tym rozbite fragmenty, które trudno właściwie zidentyfikować.

Opublikowane

w dniu

Podczas ostatnich prac odszukano płyty dziecięce: Utta Meÿer (8.-27.02.1897); Elise …. (18.5.1891-10.10.18…), z których jedna, zachowała się przytwierdzona do dekoracyjnej, wykonanej z piaskowca podstawy.
Interesującym znaleziskiem okazał się fragment podstawy pod krzyż, na którym widnieje nazwisko „Fr. Fleischer Stettin”. Jest to jedyny odnaleziony relikt kamienny na tanowskim cmentarzu, na którym widnieje podpis kamieniarza.
Pod koniec naszych prac odwiedziła nas tłumnie wycieczka PTTKu, którą zainteresował odnaleziony tydzień temu głaz królewskiego leśniczego Hermana Frantza. Pomnik ten, w przyszłości mógłby stanowić podwaliny pod lapidarium na terenie cmentarza-parku w Tanowie.

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie