Gmina Police

„Sama Rama” zaprasza na ciekawe wydarzenia

Najbliższa impreza organizowana przez „Sama Rama” to planowany Nocny Rajd z Pochodnią po Puszczy Wkrzańskiej, który odbędzie się wieczorem 11 lutego br.

Opublikowane

w dniu

W stosunku do lat ubiegłych dokonano kilku zmian organizacyjnych w związku z wprowadzeniem obostrzeń przez Powiatową Komendę Straży Pożarnej. Wyeliminowano zaplanowane wcześniej wszelkiego rodzaju POCHODNIE, więc każdy uczestnik powinien być wyposażony w LATARKĘ ELEKTRYCZNĄ najlepiej tzw. „czołówkę”.

Ponadto na mecie tego pieszego rajdu, tym razem spalimy tylko 20 choinek. Pozostałe warunki imprezy bez zmian, czyli: spotykamy się o godz. 18.45 przed policką galerią Hosso – dawna galeria Kinga (dojazd autobusem linii 107, 106 lub 103) i o godz. 19.00 wyruszamy z przewodnikiem na trasę rajdu.

Należy zabrać ze sobą własne kiełbaski do pieczenia w ognisku i niezbędne napoje a także peleryny przeciwdeszczowe – z pogodą bywa różnie. Na trasie będzie kilka niespodzianek, prosimy zwrócić szczególną uwagę na zabrane ze sobą dzieci. Długość trasy bardzo malowniczej szczególnie nocą, to ok. 6,5 km. Zakończenie imprezy na Stanicy Wodnej przy ul. Dębowej w Policach. Proszę pamiętać o biletach autobusowych na powrót.

25 lutego br. odbędzie się potkanie integracyjne do Karczmy Jana w Siedlicach (regulamin w załączeniu) Zgłoszenia wraz z wpisowym 10 zł będziemy przyjmować (Andrzej i ja) na mecie Nocnego Rajdu z Pochodniami na Stanicy.

Natomiast w sobotę 04 marca br. odbedzie się spacer polickimi wałami przeciwpowodziowymi wzdłuż rzeki Łarpi i Odry pod hasłem „Dzień Bobra”.

Spotykamy się o godz. 10.00 w Policach przy moście na rzece Łarpia przy ul. Goleniowskiej (od rynku zejście w dół). Proszę zabrać kiełbaski do pieczenia w ognisku, napoje i aparaty fotograficzne.

Na mecie, na Stanicy Wodnej SE Łarpia ul. Dębowa – konkursy sprawnościowe z nagrodami. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe plakietki i moc niezapomnianych wrażeń.

18 marca 2br. odbędzie się Topienie Marzanny i Powitanie Wiosny w Trzebieży. Wejście z Marzanną do wody o godz. 12.30. Dojazd we własnym zakresie, ale można skorzystać z Linii Samorządowej SPPK. Wyjazd sprzed Hosso o godz. 10.50. Reszta na załączonym plakacie. Udział zapowiedziały jak zwykle polickie Morsy i Wanderfreunde Haffküste z Eggesin.

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie