Powiat Policki

Szosowy Rajd Rowerowy na Pomorzu Zachodnim

W sobotę (24 kwietnia) odbył się Wielkanocny Szosowy Rajd Rowerowy na Pomorzu Zachodnim zorganizowany przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. W ramach rajdu organizatorzy przeprowadzili zawody w jeździe na czas na terenie Gminy Nowe Warpno. Ze względu na obostrzenia sanitarne wynikające z trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 grupę 50 amatorów kolarstwa szosowego podzielono na dwie grupy. W wydarzeniu wzięli udział kolarze z powiatu polickiego, Szczecina oraz innych miejscowości Pomorza Zachodniego. Wśród zawodników byli także goście z Niemiec.

Opublikowano

w dniu

Uczestnicy zawodów w ramach pakietu startowego otrzymali m.in. specjalnie przygotowane na to wydarzenie koszulki oraz poczęstunek serwowany przez wolontariuszy fundacji. Udział w rajdzie był bezpłatny. Dzięki gościnności burmistrza Nowego Warpna start i meta zawodów miały miejsce na placu przy świetlicy w Warnołęce.

Przeczytaj też: Nowa mapa rowerowa Pomorza Zachodniego. Więcej funkcji, więcej atrakcji

„Rajd szosowy to kolejny projekt realizowany przez Gryfusa. Tym razem skierowany do bardziej sportowej części naszych sympatyków. Indywidualna jazda na czas była namiastką zawodów sportowych na, które wszyscy czekamy. Mam nadzieję, że tym wydarzeniem wrócimy do realizacji wszystkich zaplanowanych wydarzeń bez konieczności ich przenoszenia” – powiedział Wojtek Marciniak, wiceprezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus i dyrektor zawodów.

„Bardzo się cieszę, że poluzowanie obostrzeń umożliwiło nam przeprowadzenie zawodów. Wydarzenie zostało przeprowadzone w reżimie sanitarnym. Z wielką nadzieją patrzymy, że coraz wyższy poziom wyszczepienia naszego społeczeństwa daje szansę na powrót do normalności. Bardzo dziękujemy Burmistrzowi Nowego Warpna za udostępnienie świetlicy w Warnołęce na biuro zawodów” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus i radny Gminy Dobra.

Wydarzenia odbyło się dzięki dotacji, którą Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik.

Polecamy również:

Ścieżka rowerowa na historycznej kolejce wąskotorowej

Powiat Policki

Hotele dla zwierząt

Zbliżają się wakacje !!!! ale co zrobić, gdy nie możemy zabrać naszego pupila na urlop?

Opublikowano

w dniu

Wystarczy zadzwonić, omówić szczegóły, wybrać miejsce i spokojnie wyjechać na wytęsknione wakacje. 

Poniżej dane adresowe hoteli dla zwierząt w okolicach Szczecina. 

Hotel dla psów i kotów „Badi”, miejscowość Motaniec / gm. Kobylanka, tel. 601 053 885

http://aniak21.webd.pl/psihotel/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=5

Hotelik dla zwierząt „Pepe”, miejscowość Pilchowo, tel. 577 101 171

https://www.facebook.com/Hotelik-dla-zwierz%C4%85t-Pepe-101364008018337

Pupil” Domowy hotel dla psów i kotów i małych zwierząt, miejscowość Wołczkowo, tel. 601 564 311

https://www.facebook.com/PUPIL-Domowy-hotel-dla-ps%C3%B3w-kot%C3%B3w-i-ma%C5%82ych-zwierz%C4%85t-200224670441447/

Psitułek” Hotel dla Zwierząt, miejscowość Żurawie/k. Gryfina, tel. 664 026 620

http://www.hoteldlapsow-gryfino.pl/strona/?fbclid=IwAR1xa5M4fMfxl6I-dgr3fPO_Je9sp8l3PuGgc6gE-xsRQhIv5NxhCJJkMr4

Psia Farma” Hotel dla psów, miejscowość Szczecin, tel. 509 698 412

Czytaj dalej

Powiat Policki

Wizyty w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Policach

Od 1 czerwca br. wizyty w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Policach odbywają się bez konieczności wcześniejszego umawiania terminu.

Opublikowano

w dniu

Przyjmowanie klientów Wydziału Komunikacji, i Transportu odbywa się w kolejności przybycia do urzędu, w ilości dostępnych numerków, wyjątek stanowią:

– osoby, które zostały we wcześniejszym okresie umówione na termin wizyty w miesiącu czerwcu 2021 r.

– osoby prawne i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w zakresie obrotu pojazdami, które do dedykowanego

im okienka dla przedsiębiorców muszą, tak jak funkcjonowało to do tej pory, umówić telefonicznie termin wizyty pod numerem tel. 91 43 28 101.

Pozostałe osoby fizyczne chcące umówić termin wizyty proszone są o kontakt z numerem telefonu 695 500 561 w godz. 9:00 – 13:00

Czytaj dalej

Powiat Policki

5. urodziny Domu Dziennego Senior+ w Policach

Dzienny Senior+ w Policach ma już 5 lat. 1 czerwca przedstawiciele Powiatu Polickiego odwiedzili z życzeniami podopiecznych placówki.

Opublikowano

w dniu

Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska oraz Naczelnicy Wydziału Polityki Społecznej oraz Informacji i Promocji Halina Michalak i Agnieszka Rychlik-Bakalarz złożyli podopiecznym Domu Dziennego życzenia zdrowia i pomyślności. Był także okolicznościowy tort oraz drobne upominki.

Dom Dzienny Senior+ w Policach znajduje się przy ul. Korczaka 17. Placówka oferuje szerokie wsparcie i pomoc dla swoich podopiecznych.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie