Powiat Policki

Bezpieczny przejazd przez Tanowo

Przebudowane skrzyżowania, nowe chodniki, infrastruktura dla rowerzystów, bezpieczniejsze przejścia dla pieszych, kanalizacja deszczowa – droga wojewódzka nr 115 przechodząca przez Tanowo w powiecie polickim zyskała nową jakość. Kompleksowa modernizacja kosztowała ponad 20 mln zł. Projekt był realizowany w ramach Programu INTERREG VA, który wspiera inwestycje na obszarze transgranicznym.

Opublikowano

w dniu

Od 15 lat Województwo Zachodniopomorskie oraz dwa niemieckie landy Meklemburgia / Pomorze Przednie i Brandenburgia realizują wspólne polsko-niemieckie projekty drogowe. W naszym województwie w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG udało się zrealizować do tej pory dziewięć inwestycji. O łącznej wartości ok. 82 mln zł. Wśród nich jest zakończona niedawno przebudowa ul. Szczecińskiej w Tanowie w ciągu DW nr 115.

– To przedsięwzięcie o dużym znaczeniu transgranicznym, ponieważ zmodernizowany został ciąg komunikacyjny prowadzący do Dobieszczyna. Ta trasa do Niemiec, oczywiście w czasach przed pandemią i wprowadzeniem ograniczeń w podróżowaniu, cieszyła się dużą popularnością wśród zmotoryzowanych i rowerzystów – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz, który niedawno odwiedził Tanowo. – Przebudowa całego przejścia przez Tanowo, budowa ronda, chodników i ścieżek rowerowych mają przede wszystkim podnieść poziom bezpieczeństwa mieszkańców i wszystkich przejeżdżających drogą wojewódzką 115 – dodaje Olgierd Geblewicz.

Inwestycja w Tanowie ma także duże znaczenie w kontekście rozbudowy zakładów chemicznych Grupy Azoty. Realizowany właśnie największy projekt branży chemicznej w Polsce, czyli budowa zakładu „Polimery Police”, wymusiła korekty w projekcie drogowym, m.in. poszerzenie wewnętrznego pierścienia ronda na skrzyżowaniu DW 114 i 115. Związane to było z dużym wzrostem dostaw materiałów budowlanych, rosnącym natężeniem ruchu ciężkiego.

Jadący ze Szczecina – przez Głębokie – do Polic i w kierunku Dobieszczyna mogą teraz korzystać z bezpieczniejszego skrzyżowania dróg wojewódzkich i całkowicie przebudowanego ponad dwukilometrowego odcinka DW 115. Drogowe przejście przez Tanowo to zupełnie nowy standard obsługi ruchu miejscowego i tranzytowego. Większy komfort zmotoryzowanych, ale także pieszych i rowerzystów. Powstały nowe chodniki i odcinek ścieżki rowerowej.

Warto przypomnieć, że główna ulica w Tanowie – przed modernizacją – była odwadniana powierzchniowo, a w czasie deszczu tworzyły się tu duże zastoiska wody. W ramach przebudowy wykonana została nowa kanalizacja deszczowa (na całym odcinku), powstały też bezpieczniejsze przejścia dla pieszych. Zamontowano m.in. dodatkowe oświetlenie, którego nie było w pierwszej wersji projektu.

Inwestycję zrealizował Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Wykonawcą robót budowlanych była firma Strabag.

Koszt przebudowy DW 115 w Tanowie to ponad 20,3 mln zł. Dofinansowanie w ramach Programu INTERREG VA stanowiło prawie 61 proc. środków kwalifikowalnych.

– Interreg, czyli program współpracy transgranicznej, obecny jest w naszych projektach od 2005 roku, gdy przystępowaliśmy do kompleksowego remontu mostu w Gryfinie na Odrze Wschodniej – podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Reklama

Powiat Policki

Hotele dla zwierząt

Zbliżają się wakacje !!!! ale co zrobić, gdy nie możemy zabrać naszego pupila na urlop?

Opublikowano

w dniu

Wystarczy zadzwonić, omówić szczegóły, wybrać miejsce i spokojnie wyjechać na wytęsknione wakacje. 

Poniżej dane adresowe hoteli dla zwierząt w okolicach Szczecina. 

Hotel dla psów i kotów „Badi”, miejscowość Motaniec / gm. Kobylanka, tel. 601 053 885

http://aniak21.webd.pl/psihotel/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=5

Hotelik dla zwierząt „Pepe”, miejscowość Pilchowo, tel. 577 101 171

https://www.facebook.com/Hotelik-dla-zwierz%C4%85t-Pepe-101364008018337

Pupil” Domowy hotel dla psów i kotów i małych zwierząt, miejscowość Wołczkowo, tel. 601 564 311

https://www.facebook.com/PUPIL-Domowy-hotel-dla-ps%C3%B3w-kot%C3%B3w-i-ma%C5%82ych-zwierz%C4%85t-200224670441447/

Psitułek” Hotel dla Zwierząt, miejscowość Żurawie/k. Gryfina, tel. 664 026 620

http://www.hoteldlapsow-gryfino.pl/strona/?fbclid=IwAR1xa5M4fMfxl6I-dgr3fPO_Je9sp8l3PuGgc6gE-xsRQhIv5NxhCJJkMr4

Psia Farma” Hotel dla psów, miejscowość Szczecin, tel. 509 698 412

Czytaj dalej

Powiat Policki

Wizyty w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Policach

Od 1 czerwca br. wizyty w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Policach odbywają się bez konieczności wcześniejszego umawiania terminu.

Opublikowano

w dniu

Przyjmowanie klientów Wydziału Komunikacji, i Transportu odbywa się w kolejności przybycia do urzędu, w ilości dostępnych numerków, wyjątek stanowią:

– osoby, które zostały we wcześniejszym okresie umówione na termin wizyty w miesiącu czerwcu 2021 r.

– osoby prawne i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w zakresie obrotu pojazdami, które do dedykowanego

im okienka dla przedsiębiorców muszą, tak jak funkcjonowało to do tej pory, umówić telefonicznie termin wizyty pod numerem tel. 91 43 28 101.

Pozostałe osoby fizyczne chcące umówić termin wizyty proszone są o kontakt z numerem telefonu 695 500 561 w godz. 9:00 – 13:00

Czytaj dalej

Powiat Policki

5. urodziny Domu Dziennego Senior+ w Policach

Dzienny Senior+ w Policach ma już 5 lat. 1 czerwca przedstawiciele Powiatu Polickiego odwiedzili z życzeniami podopiecznych placówki.

Opublikowano

w dniu

Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska oraz Naczelnicy Wydziału Polityki Społecznej oraz Informacji i Promocji Halina Michalak i Agnieszka Rychlik-Bakalarz złożyli podopiecznym Domu Dziennego życzenia zdrowia i pomyślności. Był także okolicznościowy tort oraz drobne upominki.

Dom Dzienny Senior+ w Policach znajduje się przy ul. Korczaka 17. Placówka oferuje szerokie wsparcie i pomoc dla swoich podopiecznych.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie