Powiat Policki

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podsumował sezon i przedstawił swoje plany

Opublikowane

w dniu

[lead]W miniony weekend miłośnicy turystki rowerowej skupieni wokół Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus spotkali się w Bornym Sulinowie, gdzie nie tylko jeździli na rowerach, ale przede wszystkim podsumowali kończący się sezon i przedstawili plany na rok 2020. Gryfus jest organizatorem największych na Pomorzu Zachodnim rajdów rowerowych i od sześciu lat zachęca mieszkańców naszego regionu do spędzania wolnego czasu na turystyce rowerowej oraz amatorskim kolarstiwe.[/lead]

Punktem centralnym wydarzenia były prelekcje przygotowane przez zarząd fundacji oraz osobę odpowiedzialną za sekcję sportową klubu. Na początku Paweł Malinowski – prezes zarządu fundacji Szczeciński Klub rowerowy Gryfus przypomniał największe wydarzenia, które klub zorganizował w 2019 roku. Następnie Anna Drajling podsumowała rajdy rodzinne, szkolenia oraz działalność charytatywną. Działalność sekcji sportowej przybliżyła Agata Walkowiak, a Wojciech Marciniak przedstawił plany wydarzeń rowerowych na rok 2020.

Dynamiczny rozwój Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus i podejmowanie się co raz to nowych inicjatyw sprawił, że w ostatnim czasie został poszerzony skład Zarządu Fundacji i obecnie składa się z czterech osób: Paweł Malinowski (prezes), Zbigniew Nadkierniczny (wiceprezes), Wojtek Marciniak (wiceprezes) oraz Anna Drajling (sekretarz). Członkowie zarządu fundacji podkreślali, że największą wartością fundacji są wolontariusze, którzy w liczbie ponda 50 osób pomagają organizować gryfusowe wydarzenia. Bez ogromnego zaangażowania wolontariuszy nie byłaby możliwa organizacja największego wydarzenia turystyki rowerowej, czyli corocznego rajdu dookoła Zalewu Szczecińskiego, który w tym roku zgromadził ponad 400 rowerzystów z Polski, Niemiec i Ukrainy czy też turystycznego ultramaratonu rowerowego Ultra Gryfus 2019. Wolontariusze pomagają prowadzić także rajdy rodzinne, szkolenia czy też działalność charytatywną.

Rok 2020 to kontynuacja dotychczasowych kierunków takich jak Rugia, Skandynawia, Majorka, szlak Odra – Nysa, ale także nowe destynacje rowerowe takie jak Velo Dunajec czy najbardziej rowerowy kraj w Europie, czyli Holandia – zapowiedział Wojtek Marciniak, wiceprezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Jesteśmy grupą turystów rowerowych, która postanowiła dodać do swojej pasji nutkę rywalizacji, próbując swoich sił w amatorskich zawodach. Nasze przyszłoroczne plany koncentrują się głównie wokół mega i ultramaratonów. Część z nas planuje także starty na krótszych dystansach, w zawodach MTB oraz triathlonie. Rozpoczęliśmy już przygotowania, trenując pod okiem fachowców w klubie Trigym. Wierzymy, że dzięki dobrze przepracowanej zimie, wzajemnej motywacji i wsparciu zrealizujemy wszystkie cele z bardzo dobrymi wynikami – powiedziała Agata Walkowiak, szefowa sekcji sportowej Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Podczas podsumowania sezonu nie mogła zabraknąć czasu na rajd rowerowy po malowniczych okolicach Bornego Sulinowa. W ramach integracji było wspólne ognisko, morsowanie oraz paintball.

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza serdecznie do uczestnictwa w organizowanych wydarzeniach. W rajdach, szkoleniach i innych gryfusowych wydarzeniach może wziąć udział każdy chętny, a informacje o wydarzenia zamieszczane są na bieżąco na FanPag’u www.facebook.com/gryfus.szczecin oraz na stronie www.gryfus.szczecin.pl

Reklama

Gmina Dobra

Powstanie przejście dla pieszych i perony autobusowe w Grzepnicy

Powiat Policki przystąpił do realizacji kolejnego etapu modernizacji infrastruktury komunikacyjnej. W miejscowości Grzepnica, w ramach zapowiedzianej inwestycji, powstaną dwa nowe perony autobusowe. Umowa na wykonanie projektu budowlanego została podpisana, a jej zakres obejmie nie tylko same perony, ale również szereg dodatkowych elementów mających na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróżujących.

Opublikowane

w dniu

Perony autobusowe zlokalizowane zostaną w pasie drogowym drogi powiatowej nr 3911Z, łączącej Dobrą z Bartoszewem, nieopodal ul. Rezydenckiej. Projekt przewiduje także budowę nowego chodnika, który umożliwi bezpieczne dotarcie pieszych z przystanków do przejścia dla pieszych. Ponadto, zaprojektowane zostanie przejście dla pieszych wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym, co zwiększy widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Istotnym elementem projektu będzie również doświetlenie dla pieszych, które poprawi widoczność po zmroku.

Inwestycja realizowana będzie we współpracy z Gminą Dobra. Dzięki nowym peronom autobusowym mieszkańcy Grzepnicy oraz okolicznych miejscowości zyskają wyżej poziom dostępności komunikacyjnej, co przyczyni się również do wzrostu atrakcyjności regionu. Prace projektowe to pierwszy krok ku realizacji długo oczekiwanej przez lokalną społeczność inwestycji, która wpłynie na poprawę warunków podróży oraz infrastruktury drogowej.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Powstanie projekt budowlany modernizacji odcinka drogi powiatowej Buk-Rzędziny

Powiat Policki inicjuje znaczące działania w celu poprawy bezpieczeństwa drogowego i komfortu mieszkańców. W bliskiej perspektywie czasowej ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe na realizację projektu budowlanego odcinka drogi powiatowej pomiędzy miejscowościami Buk a Łęgi.

Opublikowane

w dniu

Obecna struktura jezdni, charakteryzująca się licznymi ubytkami oraz niewystarczającą szerokością uniemożliwiającą bezproblemowe mijanie się pojazdów, jest źródłem zagrożeń dla użytkowników tej trasy. Starosta Policki, Andrzej Bednarek, podkreśla wagę procedury, która ma na celu przygotowanie projektu budowlanego mającego na celu kompleksową modernizację wymienionego odcinka.

W ramach prac projektowych zaplanowano szeroki wachlarz usprawnień. Do najważniejszych należy przebudowa skrzyżowania dróg powiatowych Nr 3907Z i 3909Z w miejscowości Buk, urządzenie i modernizacja istniejących chodników oraz infrastruktury dla rowerzystów. Projekt uwzględnia również budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę zjazdów, jak i organizację miejsc postojowych. Kluczowym elementem będzie również poszerzenie konstrukcji jezdni do sześciu metrów, co znacząco wpłynie na poprawę warunków ruchu.

Powiat Policki zobowiązuje się do rozwiązania kolizji z istniejącym uzbrojeniem technicznym w ramach projektu. Planowane działania mają kluczowe znaczenie dla podniesienia standardów bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, jak również wszystkich użytkowników drogi. Szczegółowe informacje dotyczące przetargu i harmonogramu prac zostaną zaprezentowane wkrótce.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Nadchodzi remont głównej drogi w Ustowie

Starostwo Powiatu Polickiego ogłosiło, że planowany jest remont głównej drogi w miejscowości Ustowo – ostatniego odcinka trasy łączącej Szczecin z Siadłem Górnym. Obecna kondycja kilometrowego fragmentu pozostawia wiele do życzenia, z uwagi na liczne wyrwy i ubytki, co stanowi utrudnienie zarówno dla mieszkańców, jak i podróżujących tą trasą.

Opublikowane

w dniu

Na realizację prac remontowych przekazano środki w wysokości 6,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jak poinformował starosta policki, Andrzej Bednarek. Władze lokalne wspólnie z gminą podejmują starania o pozyskanie brakujących środków na pokrycie całkowitych kosztów remontu, szacowanych na 11 milionów złotych.

Plan przewiduje, że przetarg na realizację prac zostanie ogłoszony najpóźniej w maju bieżącego roku. W międzyczasie, do czasu rozpoczęcia głównych działań remontowych, droga zostanie tymczasowo zabezpieczona. Starosta Bednarek apeluje o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przyszłych prac. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, droga powinna zostać oddana do użytku w przyszłym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie