Powiat Policki

Powiat Policki wyróżniony na Gali Budowniczych Polskiego Sportu

Opublikowane

w dniu

[lead]Inwestor na medal XX–lecia i Sportowy Obiekt XX-lecia to dwie prestiżowe nagrody przyznane dla Powiatu Polickiego w konkursie „Budowniczy Polskiego Sportu”, organizowanego przez Klub Sportowa Polska w ramach ogólnopolskiego programu pn. „Budujemy Sportową Polskę”.[/lead]

W XX jubileuszowej edycji konkursu podsumowano m.in. działalność samorządów w rozwoju bazy sportowo-rekreacyjnej, wspierającej upowszechnianie kultury fizycznej i zdrowego stylu życia.

Powiat Policki uzyskał nominacje w kategoriach Inwestor na medal XX–lecia i Sportowy obiekt XX-lecia od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, który sprawował nad wydarzeniem jeden z honorowych patronatów.

– To wyróżnienie to sukces wszystkich osób, które pracowały przy tej inwestycji. Cieszymy się, że hala widowiskowo-sportowa Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach służy mieszkańcom naszego powiatu i nie tylko, pomimo trudności w realizacji tej inwestycji – mówi Andrzej Bednarek Starosta Policki.

Przyznane dla Powiatu Polickiego nagrody podczas gali, która odbyła się w dniu 14 listopada br. w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odebrali: Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach oraz Agata Jarymowicz Dyrektor Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

[subtitle]Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż Powiat Policki znalazł się jako jedyny z ziemskich powiatów pośród licznych laureatów.[/subtitle]

Hala widowiskowo-sportowa w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach to nowoczesny obiekt, który umożliwia różnorodną działalność na rzecz mieszkańców regionu. Arena główna ma wymiary 3 pełnowymiarowych boisk do gry w koszykówkę i siatkówkę. Można tu rozgrywać także mecze piłki ręcznej. W obiekcie znajdują się trybuny na 1000 osób, sala do gry w tenisa stołowego, siłownia, box do gry w squasha, multimedialna sala konferencyjna, przystosowana do tłumaczenia symultanicznego w dwóch językach jednocześnie, sauna, ścianka wspinaczkowa, sala do gimnastyki oraz doskonałe zaplecze techniczne. Taki kompleks stanowi atrakcyjną ofertę nie tylko dla miłośników sportowych emocji. To miejsce, w którym odbywają się koncerty, targi, konferencje, festyny rodzinne i akcje charytatywne. Obiekt służy mieszkańcom regionu oraz współpracy Powiatu Polickiego z sąsiednimi gminami, instytucjami i organizacjami pozarządowymi funkcjonującymi zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja transgranicznej bazy edukacyjno – sportowej w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach oraz w Niemiecko – Polskim Gimnazjum w Löcknitz”, przy wsparciu finansowym Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna Współpraca Transgraniczna” Krajów Meklemburgia Pomorze Przednie/Brandenburgia – Rzeczpospolita Polska (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013 oraz przy udziale funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Powiatu Polickiego.

[signature]Agnieszka Rychlik-Bakalarz
Starostwo Powiatowe
Foto: Agata Jarymowicz
Dyrektor Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach

[/signature]

Reklama

Powiat Policki

Przyznano kolejną nagrodę Starosty Polickiego „Postawa godna naśladowania”

Podczas listopadowej sesji Rady Powiatu w Policach Starosta Policki Andrzej Bednarek wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu w Policach Cezarym Arciszewskim, przyznał kolejną nagrodę „Postawa godna naśladowania”.

Opublikowane

w dniu

Nagrodę otrzymała Marzena Muchowska – mieszkanka Polic, która 7 października znalazła na ulicy Bankowej w Policach teczkę z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 9 000 zł. Pani Marzena, dzięki znajdującym się w teczce dokumentom, skontaktowała się z właścicielem i w całości oddała znalezioną rzecz.

Każdy kto wykazuje się obywatelską postawą, w wyniku której zostaje uratowane życie, zdrowie lub mienie innego człowieka, zasługuje na szczególne uznanie społeczeństwa. Pani Marzena z pewnością zalicza się do grona takich osób – mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Z wnioskiem o przyznanie nagrody Starosty Polickiego „Postawa godna naśladowania” zwrócił się Komendant Powiatowy Policji w Policach insp. Mariusz Bajor.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Powiat Policki wyróżniony w konkursie „Zachodniopomorskie Magnolie EFS”

Powiat Policki został wyróżniony w konkursie „Zachodniopomorskie Magnolie EFS” organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie. Uroczysta gala odbyła się 21 listopada w Operze na Zamku w Szczecinie.

Opublikowane

w dniu

Celem konkursu było uhonorowanie dotychczasowych wysiłków podmiotów, instytucji i osób zaangażowanych w realizację w województwie zachodniopomorskim projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Do udziału w tegorocznej edycji, w dziesięciu kategoriach, nadesłano 68 zgłoszeń. Na liście pojawiły się nie tylko podmioty, instytucje, osoby zaangażowane we wdrażanie Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, ale także indywidualne osoby, które skorzystały ze wsparcia oferowanego przez EFS, które dzięki temu wsparciu zmieniły swoje życie. Komisja preselekcyjna po burzliwych dyskusjach i podjęciu trudnych decyzji, dokonała wyboru ścisłej trójki nominowanych w ramach każdej z kategorii.

Powiat Policki został nominowany i wyróżniony w obszarze „Europejski Fundusz Społeczny na Pomorzu Zachodnim” w kategorii „Beneficjent z pasją” za realizację projektów pod nazwą „Regionalne Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych w Policach”, „Rodzina Razem się Trzyma” i „Dorosłość – Samodzielność – Rodzina”.

Podczas gali Powiat Policki reprezentowała Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska.

Stworzyliśmy w Powiecie Polickim miejsca, w których rodzina może znaleźć pomoc w każdym zakresie. Te trzy projekty stwarzają takie możliwości – mówi Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Nagroda „Zachodniopomorskiej Magnolii EFS 2022” trafiła do Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Partnerami.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Dzień Seniora w Powiecie Polickim

Prawie 1 500 Mieszkańców Powiatu Polickiego uczestniczyło w Powiatowych obchodach Dnia Seniora, podczas koncertu „Tych lat nie odda nikt”. Wydarzenie zorganizowano 19 listopada w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

Opublikowane

w dniu

Powiatowe obchody Dnia Seniora już na stałe wpisały się w harmonogram imprez organizowanych przez Powiat Policki. Pierwsza impreza odbyła się w 2016 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, gdzie na Seniorów czekał występ aktorów z Teatru Polskiego w Szczecinie. W 2017 roku impreza przeniosła się do hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Seniorzy mieli okazję obejrzeć występ Eleni. W 2018 roku na scenie zaprezentowały się Czerwone Gitary. W 2019 roku dla Seniorów z Powiatu Polickiego zaśpiewała Halina Frąckowiak, a w 2021 roku przedstawiono spektakl „Noc kolorowych snów”.

W tym roku Seniorzy z Powiatu Polickiego mieli okazję posłuchać koncertu „Tych lat nie odda nikt”, a wraz z nim najpiękniejszych standardów polskiej piosenki, ponadczasowych przebojów m.in. z repertuaru Ireny Santor, Ireny Jarockiej, Anny Jantar, Violetty Villas oraz Piotra Szczepanika, w wykonaniu Jacka Wójcickiego, Justyny Bacz, Julity Kożuszek i Ireneusza Milczka, a także zespołu pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego.

W obchodach wzięli udział Seniorzy z całego Powiatu Polickiego.

Gospodarzem spotkania był Starosta Policki Andrzej Bednarek, który wraz z Zarządem Powiatu w Policach oraz Przewodniczącym Rady Powiatu w Policach przywitał wszystkich uczestników wydarzenia.

W uroczystości wzięli także udział przedstawiciele gmin Powiatu Polickiego.

Przed koncertem, Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka i Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska wyróżnili Leokadię Rygielską i Halinę Olejarnik – odznaczone Honorową Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego.

Następnie gospodarze uroczystości podziękowali organizacjom pozarządowym, które wspierają samorząd Powiatu Polickiego w działalności na rzecz Seniorów.

Wyróżnienia i podziękowania otrzymali:

Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Policach

Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Nr 1 w Trzebieży

Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła Nr 2 w Stobnie

Oddział Okręgowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Szczecinie Koło Terenowe w Nowym Warpnie

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników Grupy Azoty Zakładów Chemicznych S.A. z siedzibą w Policach

Szczecińskie Stowarzyszenie „Złoty Wiek” z siedzibą w Szczecinie

Związek Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej Koło w Policach

Stowarzyszenie Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Policach

Nowowarpieński Uniwersytet Trzeciego Wieku z siedzibą w Nowym Warpnie

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Policach

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Policach

Stowarzyszenie Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.

Organizatorem Powiatowych obchodów Dnia Seniora był Powiat Policki.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie