Powiat Policki

Powiat Policki wyróżniony na Gali Budowniczych Polskiego Sportu

Opublikowane

w dniu

[lead]Inwestor na medal XX–lecia i Sportowy Obiekt XX-lecia to dwie prestiżowe nagrody przyznane dla Powiatu Polickiego w konkursie „Budowniczy Polskiego Sportu”, organizowanego przez Klub Sportowa Polska w ramach ogólnopolskiego programu pn. „Budujemy Sportową Polskę”.[/lead]

W XX jubileuszowej edycji konkursu podsumowano m.in. działalność samorządów w rozwoju bazy sportowo-rekreacyjnej, wspierającej upowszechnianie kultury fizycznej i zdrowego stylu życia.

Powiat Policki uzyskał nominacje w kategoriach Inwestor na medal XX–lecia i Sportowy obiekt XX-lecia od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, który sprawował nad wydarzeniem jeden z honorowych patronatów.

– To wyróżnienie to sukces wszystkich osób, które pracowały przy tej inwestycji. Cieszymy się, że hala widowiskowo-sportowa Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach służy mieszkańcom naszego powiatu i nie tylko, pomimo trudności w realizacji tej inwestycji – mówi Andrzej Bednarek Starosta Policki.

Przyznane dla Powiatu Polickiego nagrody podczas gali, która odbyła się w dniu 14 listopada br. w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odebrali: Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach oraz Agata Jarymowicz Dyrektor Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

[subtitle]Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż Powiat Policki znalazł się jako jedyny z ziemskich powiatów pośród licznych laureatów.[/subtitle]

Hala widowiskowo-sportowa w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach to nowoczesny obiekt, który umożliwia różnorodną działalność na rzecz mieszkańców regionu. Arena główna ma wymiary 3 pełnowymiarowych boisk do gry w koszykówkę i siatkówkę. Można tu rozgrywać także mecze piłki ręcznej. W obiekcie znajdują się trybuny na 1000 osób, sala do gry w tenisa stołowego, siłownia, box do gry w squasha, multimedialna sala konferencyjna, przystosowana do tłumaczenia symultanicznego w dwóch językach jednocześnie, sauna, ścianka wspinaczkowa, sala do gimnastyki oraz doskonałe zaplecze techniczne. Taki kompleks stanowi atrakcyjną ofertę nie tylko dla miłośników sportowych emocji. To miejsce, w którym odbywają się koncerty, targi, konferencje, festyny rodzinne i akcje charytatywne. Obiekt służy mieszkańcom regionu oraz współpracy Powiatu Polickiego z sąsiednimi gminami, instytucjami i organizacjami pozarządowymi funkcjonującymi zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja transgranicznej bazy edukacyjno – sportowej w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach oraz w Niemiecko – Polskim Gimnazjum w Löcknitz”, przy wsparciu finansowym Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna Współpraca Transgraniczna” Krajów Meklemburgia Pomorze Przednie/Brandenburgia – Rzeczpospolita Polska (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013 oraz przy udziale funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Powiatu Polickiego.

[signature]Agnieszka Rychlik-Bakalarz
Starostwo Powiatowe
Foto: Agata Jarymowicz
Dyrektor Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach

[/signature]

Reklama

Gmina Dobra

Powstanie przejście dla pieszych i perony autobusowe w Grzepnicy

Powiat Policki przystąpił do realizacji kolejnego etapu modernizacji infrastruktury komunikacyjnej. W miejscowości Grzepnica, w ramach zapowiedzianej inwestycji, powstaną dwa nowe perony autobusowe. Umowa na wykonanie projektu budowlanego została podpisana, a jej zakres obejmie nie tylko same perony, ale również szereg dodatkowych elementów mających na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróżujących.

Opublikowane

w dniu

Perony autobusowe zlokalizowane zostaną w pasie drogowym drogi powiatowej nr 3911Z, łączącej Dobrą z Bartoszewem, nieopodal ul. Rezydenckiej. Projekt przewiduje także budowę nowego chodnika, który umożliwi bezpieczne dotarcie pieszych z przystanków do przejścia dla pieszych. Ponadto, zaprojektowane zostanie przejście dla pieszych wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym, co zwiększy widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Istotnym elementem projektu będzie również doświetlenie dla pieszych, które poprawi widoczność po zmroku.

Inwestycja realizowana będzie we współpracy z Gminą Dobra. Dzięki nowym peronom autobusowym mieszkańcy Grzepnicy oraz okolicznych miejscowości zyskają wyżej poziom dostępności komunikacyjnej, co przyczyni się również do wzrostu atrakcyjności regionu. Prace projektowe to pierwszy krok ku realizacji długo oczekiwanej przez lokalną społeczność inwestycji, która wpłynie na poprawę warunków podróży oraz infrastruktury drogowej.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Powstanie projekt budowlany modernizacji odcinka drogi powiatowej Buk-Rzędziny

Powiat Policki inicjuje znaczące działania w celu poprawy bezpieczeństwa drogowego i komfortu mieszkańców. W bliskiej perspektywie czasowej ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe na realizację projektu budowlanego odcinka drogi powiatowej pomiędzy miejscowościami Buk a Łęgi.

Opublikowane

w dniu

Obecna struktura jezdni, charakteryzująca się licznymi ubytkami oraz niewystarczającą szerokością uniemożliwiającą bezproblemowe mijanie się pojazdów, jest źródłem zagrożeń dla użytkowników tej trasy. Starosta Policki, Andrzej Bednarek, podkreśla wagę procedury, która ma na celu przygotowanie projektu budowlanego mającego na celu kompleksową modernizację wymienionego odcinka.

W ramach prac projektowych zaplanowano szeroki wachlarz usprawnień. Do najważniejszych należy przebudowa skrzyżowania dróg powiatowych Nr 3907Z i 3909Z w miejscowości Buk, urządzenie i modernizacja istniejących chodników oraz infrastruktury dla rowerzystów. Projekt uwzględnia również budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę zjazdów, jak i organizację miejsc postojowych. Kluczowym elementem będzie również poszerzenie konstrukcji jezdni do sześciu metrów, co znacząco wpłynie na poprawę warunków ruchu.

Powiat Policki zobowiązuje się do rozwiązania kolizji z istniejącym uzbrojeniem technicznym w ramach projektu. Planowane działania mają kluczowe znaczenie dla podniesienia standardów bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, jak również wszystkich użytkowników drogi. Szczegółowe informacje dotyczące przetargu i harmonogramu prac zostaną zaprezentowane wkrótce.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Nadchodzi remont głównej drogi w Ustowie

Starostwo Powiatu Polickiego ogłosiło, że planowany jest remont głównej drogi w miejscowości Ustowo – ostatniego odcinka trasy łączącej Szczecin z Siadłem Górnym. Obecna kondycja kilometrowego fragmentu pozostawia wiele do życzenia, z uwagi na liczne wyrwy i ubytki, co stanowi utrudnienie zarówno dla mieszkańców, jak i podróżujących tą trasą.

Opublikowane

w dniu

Na realizację prac remontowych przekazano środki w wysokości 6,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jak poinformował starosta policki, Andrzej Bednarek. Władze lokalne wspólnie z gminą podejmują starania o pozyskanie brakujących środków na pokrycie całkowitych kosztów remontu, szacowanych na 11 milionów złotych.

Plan przewiduje, że przetarg na realizację prac zostanie ogłoszony najpóźniej w maju bieżącego roku. W międzyczasie, do czasu rozpoczęcia głównych działań remontowych, droga zostanie tymczasowo zabezpieczona. Starosta Bednarek apeluje o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przyszłych prac. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, droga powinna zostać oddana do użytku w przyszłym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie