Powiat Policki

Stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Pomimo policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców – amatorów szybkiej jazdy. Policjanci Ruchu Drogowego z polickiej komendy tylko w niedziele zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Opublikowano

w dniu

Mundurowi dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości jazdy kierowców oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

Policjanci z drogówki zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Przed godziną 10:00 w centrum Polic, gdzie obowiązuje prędkość do 40km/h 29-letni kierujący Mazdą na liczniku miał 96km/h. Jak sam przyznał, nie spodziewał się w niedzielny poranek policjantów w tym miejscu. Rekordzistą okazał się jednak 34-letni mieszkaniec Szczecina, który w miejscowości Tanowo pędził Chryslerem z prędkością 118 km/ h czyli o 68 km/h za szybko.

Dla kierujących kontrole zakończyły się zatrzymaniem dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz nałożeniem mandatu połączonego z punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

mł.asp. Katarzyna Leśnicka

Reklama

Powiat Policki

Planowany punkt szczepień

Burmistrz Polic, niezwłocznie po umożliwieniu samorządom organizowania punktów szczepień, podjął działania w celu utworzenia w Policach masowego punktu szczepień przeciwko koronawirusowi.

Opublikowano

w dniu

Planowany punkt szczepień miałby być zorganizowany w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Policach przy ul. Piaskowej 97.

Zamierzenie realizowane jest przy współpracy Gminy Police z Medika Usługi Medyczne Sp. z o.o. oraz z pielęgniarkami szkolnymi.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Powstają nowoczesne pracownie elektryczne

Powiat Policki obecnie realizuje inwestycję pod nazwą „Dostosowanie pomieszczeń do potrzeb Inwestora w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach”, która polega na remoncie czterech pomieszczeń wraz z zapleczem sanitarnym i ich dostosowaniu do funkcji pracowni elektrycznych. Inwestycja, rozpoczęta w styczniu 2021 r., ma się zakończyć w kwietniu 2021 r.

Opublikowano

w dniu

W zmodernizowanych pomieszczeniach powstaną cztery pracownie zawodowe: pracownia elektroniki i elektrotechniki, pracownia montażu i konserwacji maszyn oraz urządzeń elektrycznych, pracownia obróbki ręcznej oraz pracownia montażu i konserwacji instalacji elektrycznych.

Wkrótce Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ogłosi postępowanie na zakup wyposażenia wszystkich pracowni elektrycznych.

W rezultacie powstaną nowoczesne, dobrze wyposażone pracownie zawodowe, w których organizowane będą kwalifikacyjne kursy zawodowe w zawodach m.in.: elektryk, technik elektryk i automatyk.

Zakup wyposażenia pracowni zawodowych oraz organizacja kursów zawodowych zostaną sfinansowane z projektu Nr RPZP.08.06.00-32-K052/18 pn. „Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Powiecie Polickim receptą na dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb regionalnego rynku pracy”, realizowanego przez Powiat Policki od 2018 r. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 Oś Priorytetowa VIII Edukacja Działanie 8.6 „Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego”.

Całkowita wartość projektu to 7.221.464,49 zł.

Koszt dostosowania pomieszczeń do funkcji pracowni zawodowych to ok. 400.000,00 zł, a szacowany koszt zakupu sprzętu i wyposażenia niezbędnego do uruchomienia pracowni elektrycznych to ok. 1.200.000,00 zł.

Agnieszka Bąk
Starostwo Powiatowe w Policach

Czytaj dalej

Powiat Policki

Nielegalny hazard w polickim lokalu usługowym

Zachodniopomorska KAS cały czas prowadzi walkę z nielegalnym hazardem. Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie, ujawnili nielegalny lokal w Policach, w którym organizowany był zabroniony proceder.

Opublikowano

w dniu

11 komputerów, router i gotówkę na wypłaty dla graczy zabezpieczyła w ostatnich dniach zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grożą surowe kary. 

Jaskinię hazardu ulokowano tym razem w nieczynnym lokalu usługowym, w ciągu sklepów w centrum Polic. Dopiero odsłonięcie rolet pokazywało prawdziwe funkcje lokalu.

W kontrolowanym lokalu zabezpieczono 11 komputerów, 12 monitorów, telefon komórkowy oraz modem. Zabezpieczono również gotówkę w wysokości 1.023 zł.

Zatrzymano i przesłuchano trzech graczy (obywateli Polski) oraz obywatela Ukrainy podejrzewanego o organizację nielegalnego hazardu.

Zgodnie z przepisami za organizatora gier hazardowych można uznać każdego, kto czerpie z tego korzyści, zarówno właściciela automatów, komputerów, jego dzierżawcę jak i wynajmującego miejsce pod automaty czy komputery do urządzania gier hazardowych.

W czynnościach uczestniczyło 15 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie