Gmina Police

Starosta Bednarek: przez Przęsocin pojadą jego mieszkańcy, autobusy, taksówki

Opublikowane

w dniu

[lead]W połowie września zmieni się organizacja ruchu na remontowanym odcinku drogi między Mścięcinem a Przęsocinem. Rozważane jest ograniczenie przejazdu tylko dla autobusów i służb ratunkowych. Przepustki dostaną też mieszkańcy Przęsocina, zapowiada starosta policki, Andrzej Bednarek, dodając, że pozostały ruch będzie kierowany przez ul. Cisową, Nadbrzeżną, Skolwin, Stołczyn. Zaskoczenia słowami starosty Bednarka nie ukrywają mieszkańcy… Skolwina i Stołczyna. Którzy piszą do prezydenta Szczecina, Piotra Krzyska petycję w tej sprawie.[/lead]

Zmiana organizacji ruchu na remontowanym odcinku drogi Mścięcino-Przęsocin spowodowana jest przede wszystkim skargami mieszkańców Przęsocina na tworzące się kolejki przy wahadle. Dojazd wydłuża się w godzinach szczytu nawet do pół godziny.

– Utrzymanie dotychczasowej organizacji ruchu na tej remontowanej drodze nie jest możliwe – powiedział starosta Andrzej Bednarek. – Trwają uzgodnienia z policją i władzami Szczecina – dojdzie do zmiany. Tym odcinkiem będą mogły przejeżdżać autobusy, pojazdy uprzywilejowane, służby miejskie, taksówki i mieszkańcy Przęsocina. Cały pozostały ruch będzie kierowany przez ul. Cisową, Nadbrzeżną, Skolwin, Stołczyn. Jest to kłopot, ale nie ma innego wyjścia. Bo opóźnienia autobusów i koszty dla powiatu polickiego mogłyby być ogromne – trzeba by uruchamiać linie zastępcze, a to bardzo poważne obciążenia finansowe.

Zaskoczenia słowami starosty Bednarka nie ukrywają mieszkańcy… Skolwina i Stołczyna. „Rada Osiedla Skolwin pragnie wyrazić swoje zaniepokojenie wypowiedzią Starosty Powiatu Polickiego, Andrzeja Bednarka, który powołując się na uzgodnienia z władzami Szczecina, poinformował o planowanym przekierowaniu ruchu pojazdów osobowych i ciężarowych na trasie Szczecin-Police, ulicami Cisową i Nadbrzeżną w Policach oraz ulicą Stołczyńską w Szczecinie.” – czytamy w stanowisku radnych osiedlowych przesłanym prezydentowi Krzystkowi. Osiedlowcy ze Skolwina zaniepokojeni są bezpieczeństwem uczniów szkoły podstawowej nr 44 oraz stanem technicznym mostu w ciągu ulicy Stołczyńskiej, na którym obecnie obowiązuje ograniczenie wjazdu samochodów do 20 t.

Co ciekawe, mieszkańcy Skolwina i Stołczyna już zgłaszają problem ewentualnych opóźnień autobusów linii numer 102 i 63. Na trasie proponowanego przekierowania ruchu pojazdó ciężarowych i osobowych znajduje się bowiem „wąskie gardło” pod wiaduktem, gdzie ruch ograniczony światłami, a pojazdy przejeżdżają wahadłowo.

– Opóźnienia takie występować będą na pewno – mówią radni osiedlowi ze Skolwina. Po zmianach w organizacji ruchu zwiększy się bowiem ruch pojazdów przede wszystkim ciężarowych. „Czy w związku z powyższym, planowane jest wprowadzenie korekty w rozkładach jazdy tych linii autobusowych.” – dopytują radni ze Skolwina, prezydenta Krzystka.

– Rozważana jest możliwość ograniczenia w połowie września przejazdu przez ten remontowany odcinek drogi – przyznaje starosta policki Andrzej Bednarek. Zasadnym też będzie, żeby mieszkańcy Przęsocina dostali przepustki.

[subtitle]Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie wspomniane ograniczenia zaczną obowiązywać.[/subtitle]

–To odbędzie się w połowie, najpóźniej do końca września – deklaruje starosta. I dodaje, że z władzami gminy ustalane są sposoby zapewnienia bezpieczeństwa uczniom Szkoły Podstawowej nr 2, która jest przy ulicy, na którą miałby zostać skierowany niemal cały ruch samochodów.
Zanim zostałaby wprowadzona nowa organizacja ruchu, na ul. Nadbrzeżnej muszą zostać zrobione naprawy nawierzchni.
– I musimy też zabezpieczyć Szkołę Podstawową nr 2. Bo może tam być potrzebne wyłączenie sygnalizacji świetlnej – dodaje starosta.

Starosta poinformował również, że wstrzymanie prac na dwa tygodnie z powodu nieprzewidzianych okoliczności nie powinno mieć wpływu na terminowe zakończenie inwestycji. Wiemy już, że przestój był chwilowy. Prace zostały wznowione, będą jednak o pół miliona droższe.

– Nastąpiło zatrzymanie inwestycji, bo w trakcie robienia podbudowy pod drogę, przedstawiciele firmy Strabag uznali, po swoich wstępnych badaniach, że założenia przyjęte w projekcie są bardzo optymistyczne – mówi Andrzej Bednarek. – Na zlecenie powiatu przeprowadziliśmy gruntowne badania geologiczne. Rzeczywiście potwierdza się, że musi tam być zwiększona grubość podbudowy. Prezydent Szczecina, który jest tu naszym partnerem, zdaje sobie sprawę, że to będzie kosztowało pół miliona więcej.

Reklama

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie