Powiat Policki

„STABILNE ZATRUDNIENIE – osoby niepełnosprawne w administracji i służbie publicznej

W Oddziale Zachodniopomorskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych została zawarta umowa z Powiatem Polickim w ramach programu „STABILNE ZATRUDNIENIE – osoby niepełnosprawne w administracji i służbie publicznej”. Umowę podpisali Dyrektor Oddziału Zachodniopomorskiego PFRON Anna Rąbel, Starosta Policki Andrzej Bednarek i Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska.

Opublikowane

w dniu

Beneficjentami ostatecznymi programu „Stabilne Zatrudnienie – osoby niepełnosprawne w administracji i służbie publicznej” są osoby w wieku aktywności zawodowej z orzeczonym znacznym, umiarkowanym lub lekkim stopniem niepełnosprawności, pozostające bez zatrudnienia. Działania aktywizacyjne w ramach programu mogą być prowadzone również na rzecz beneficjentów ostatecznych, z którymi Wnioskodawca zawarł umowę o pracę w okresie do 90 dni kalendarzowych poprzedzających datę złożenia wniosku o dofinansowanie do PFRON.

W ramach podpisanej umowy, Powiat Policki podejmie następujące działania aktywizacyjne:

  • wyposażenie stanowisk pracy dla beneficjentów ostatecznych, odpowiednio do potrzeb wynikających z niepełnosprawności oraz charakteru zatrudnienia;
  • zakup i autoryzacja oprogramowania na użytek beneficjentów ostatecznych oraz urządzeń technologii wspomagających lub przystosowanych do potrzeb wynikających z ich niepełnosprawności;
  • wypłata przez Wnioskodawcę dodatku motywacyjnego dla beneficjentów ostatecznych.

Kwota dofinansowania ze środków PFRON to 34 000 zł.

Reklama

Powiat Policki

8. Urodziny Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej

Świętuj razem z nami 8. URODZINY TOEE. Hasłem przewodnim wydarzenia jest PO NAUKĘ DO LASU! Już w najbliższą sobotę 25 września czekają instruktorzy, którzy przygotowali kreatywne, budzące wyobraźnię warsztaty, podczas których zdobędziecie mnóstwo nowej wiedzy.

Opublikowane

w dniu

ŻURAW – IKONA REZERWATU ŚWIDWIE – godz. 10.00-10.30; 12.00-12.30; 14.00-14.30 (Sala Ekosystemów)

TAJEMNICE ZORZY POLARNEJ – godz. 10.00-10.30; 12.00-12.30; 14.00-14.30 (Sala Zjawisk Atmosferycznych)

WICIE WIANKÓW W OGRODZIE TOEE – godz. 10.15-15.30

ZNAJDŹ SWÓJ ZNAK ZODIAKU NA NIEBIE – godz. 10.30-11.15; 12.00-12.45; 13.30-14.15 (Sala Sucha)

OWADY WOKÓŁ NAS – godz. 11.00-11.45; 13.00-13.45; 14.30-15.00 (Sala Ekosystemów)

EKOKOSMETYKI – godz. 11.00-11.45; 13.00-13.45; 14.30-15.00 (Sala Mokra)

OGNISKO godz.12.00 – 15.30 (Nie zapomnij własnego prowiantu!)

Wydarzenie nie jest skierowane dla grup zorganizowanych!

Wstęp wolny.

Obowiązują wcześniejsze zapisy na warsztaty pod numerem telefonu 91 318 0120.

Wydarzenie w ramach XXI Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki!

Czytaj dalej

Powiat Policki

Piknik „Kropla Zdrowia dla Seniora”

11 września odbył się w Stobnie piknik „Kropla Zdrowia dla Seniora” organizowany przez Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Policach. Współorganizatorem wydarzenia było Koło nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Stobnie.

Opublikowane

w dniu

Projekt był dofinansowany z budżetu Powiatu Polickiego na rok 2021.

Organizatorom imprezy udało się zrealizować cel główny. Wspólne spędzony dzień przyniósł wszystkim zadowolenie, a organizatorom dał wiele satysfakcji z udanego spotkania integracyjnego.

Tekst i Foto: Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Policach

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Okres jesienny – zadbajmy o swoje i innych bezpieczeństwo

Zbliżający się okres jesienny to bardzo często pogoda pochmurna, deszczowa, mglista, szybciej zapadający zmierzch. Stąd też apel – nośmy elementy odblaskowe.

Opublikowane

w dniu

Światło odblaskowe – to błysk rozsądku na drodze – w mieście i poza miastem

Piesi mylą dwa pojęcia – widzieć i być widocznym. Sądzą, że jeżeli widzą nadjeżdżający z przeciwka samochód lub jego światła, to i oni są widziani przez kierującego pojazdem. To błąd! Im wcześniej kierowca zauważy pieszego na jezdni tym skuteczniej zahamuje. Nie jest przesadą hasło, które mówi, że:

Odblask = życie.

Elementy odblaskowe są tak dobrze widoczne ponieważ odbijają światła. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków z tyłu i z przodu.

Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Do tego zapisu nikogo nie trzeba przekonywać, warto jednak namówić dzieci aby nosiły elementy odblaskowe, nawet jeśli przepisy tego nie wymagają, czyli najlepiej przez całą jesień, zimę i wczesną wiosnę zarówno w dzień jak po zmierzchu. W przepisach przewidziano wyjątek: pieszy może poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, jeżeli znajduje się na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 30-40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Kupując odzież dla dzieci warto wybrać taką, która ma trwale naszyte elementy odblaskowe. Te zasady zwiększą również bezpieczeństwo dorosłych.

Ponadto rowerzyści poruszający się po zmroku obowiązani są jechać z włączonym światłem rowerowym. Posiadanie światła w rowerze jest istotne nawet na ścieżkach rowerowych – nadjeżdżający z naprzeciwka, powinien mieć szanse zauważyć nas, podobnie jak i my jego. Poza tym światła muszą być włączone, gdy rowerzysta jedzie warunkach słabej widoczności, takich jak deszcz, zmierzch czy mgła, a takie warunki mamy jesienią.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie