Sport

Skolwin niezdobyty jesienią

Opublikowane

w dniu

[lead]Świt pokonał w sobotę Unię Janikowo czym po raz kolejny udowodnił, że na własnym boisku jest niezwykle groźny. Bilans Świtu na własnym stadionie to sześć zwycięstw i dwa remisy, co oznacza, że zdobył u siebie 20 z możliwych 24 punktów. [/lead]

Zakończony wynikiem 1:0 mecz z Unią Janikowo było zderzeniem najlepszej obrony ligi z najbardziej bramkostrzelnym atakiem. Przemysław Matłoka zachował 11. raz czyste konto w 17-tu meczu tego sezonu. Niestety, kapitan Świtu świetną grę opłacił złamaną kością śródręcza.

Zwycięskiego gola dla Świtu strzelił Adam Nagórski w 32. minucie. Napastnik przejął piłkę po złym wybiciu bramkarza, ograł obrońcę i mocno uderzył zza linii pola karnego. Nagórski dogonił w klasyfikacji strzelców ligi dotychczas najskuteczniejszego spośród skolwinian Pawła Krawca. Obaj zawodnicy trafili do siatki przeciwnika po siedem razy.

Pogoń II Szczecin wygrała na wyjeździe 3:0 z KP Starogard Gdański. Było to pierwsze zwycięstwo od 6 października i pierwsze po zmianie trenera Pawła Crettiego na Pawła Ozgę. Rezerwiści mają jeszcze szansę na zakończenie rundy jesiennej w górnej połowie tabeli, a warunkiem jest pokonanie w zaległym spotkaniu Nielby Wągrowiec. W wysokiej formie strzeleckiej jest ostatnio Michał Kwiecień, który tym razem zdobył dwie bramki. Jego bilans bramkowy w ostatnich trzech meczach to cztery trafienia.

– Zagraliśmy na odpowiednim poziomie, mocno popracowaliśmy na boisku i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo – powiedział dla klubowej strony internetowej trener Pogoni II Szczecin, Paweł Ozga. – Świetnie wytrzymaliśmy to spotkanie fizycznie, dzięki czemu mogliśmy kontrolować wydarzenia na boisku i stwarzać kolejne sytuacje podbramkowe.

Świt Skolwin – Unia Janikowo 1:0 (1:0)

Bramka: Nagórski (37).

Świt: Matłoka – Wyganowski, Bil, Baranowski, Kosacki, Kopeć (89 Surma), Mach, Ładziak (85. G. Szczepanik), Filipowicz (62 Wojdak), Nagórski, Brzeziański (63 Krawiec).

KP Starogard Gdański – Pogoń II Szczecin 0:3 (0:2)

Bramki: Kwiecień 2 (42, 75), Starzycki (44-karny).

Pogoń: Bursztyn – Pach (59 Kuzko), Szcześniak, Żurawski, Nagel, Graczyk, Kalenik, Kwiecień (84 A. Podstawski), Kozłowski, Maćkowski (68 Radziński), Starzycki (81 Rościszewski).

Pozostałe wyniki 17. kolejki:Gwardia Koszalin – Polonia Środa Wielkopolska 1:3, Kotwica Kołobrzeg – Bałtyk Gdynia 1:0, Górnik Konin – Sokół Kleczew 1:3, KKS 1925 Kalisz – Nielba Wągrowiec 5:0, Mieszko Gniezno – Radunia Stężyca 1:1, Jarota Jarocin – Grom Nowy Staw 1:1.

Tabela

1. KKS 1925 Kalisz 17 42 38-12
2. Radunia Stężyca 17 37 35-9
3. Świt Skolwin 17 36 28-7
4. Kotwica Kołobrzeg 17 36 36-22
5. Mieszko Gniezno 17 35 32-16
6. Unia Janikowo 17 30 38-29
7. Sokół Kleczew 17 24 20-21
8. KP Starogard Gdański 17 22 17-19
9. Polonia Środa 17 22 27-23
10. Chemik Police 17 21 21-25
11. Pogoń II Szczecin 16 20 22-26
12. Bałtyk Koszalin 17 17 16-33
13. Nielba Wągrowiec 16 15 20-35
14. Gwardia Koszalin 17 15 16-37
15. Jarota Jarocin 17 15 18-23
16. Górnik Konin 17 14 21-35
17. Grom Nowy Staw 17 14 19-32
18. Bałtyk Gdynia 17 10 12-32

[signature]DJ
Foto: pogonszczecin.pl

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a Chemikiem Police

W Urzędzie Miejskim w Policach doszło do ważnego wydarzenia dla lokalnego sportu – podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a klubem piłki siatkowej Chemik Police. Burmistrz Polic, Krystian Kowalewski, podkreślił znaczenie tego kroku dla zachowania ciągłości działalności sportowej w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Naszym celem jest podtrzymanie działalności tego klubu i umożliwienie mu przetrwania w najwyższej klasie rozgrywkowej,” zaznaczył burmistrz.

Opublikowane

w dniu

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Policach, zatwierdzono również środki finansowe by wesprzeć tę współpracę. Rozmowy na temat szczegółów będzie kontynuowano w najbliższych dniach.

Prezes Chemika Police, Radosław Anioł, wyraził wdzięczność za wsparcie ze strony gminy i wyraził nadzieję na owocną współpracę. „Spotkaliśmy się kilka tygodni temu i od razu była wola współpracy ze strony burmistrza Polic,” dodał Anioł.

W kręgu zainteresowanych przez umowę znaleźli się obok burmistrza Kowalewskiego także zastępca burmistrza, Magdalena Sosnowska, prezes klubu, Radosław Anioł oraz członek Rady Nadzorczej klubu, Piotr Kołacki, którzy byli obecni podczas briefingu prasowego i podpisania umowy.

Czytaj dalej

Sport

Radosław Anioł Prezesem Chemika Police, w tym roku bez Ligi Mistrzyń

Rada Nadzorcza Chemika Police zdecydowała podjąć kluczowe kroki na drodze do finansowej stabilizacji. Radosław Anioł, dotychczasowy p.o. prezesa klubu, został oficjalnie powołany na stanowisko Prezesa Zarządu.

Opublikowane

w dniu

Prezes Grupy Azoty Police, Andrzej Dawidowski, nie ukrywał satysfakcji z wyboru, określając go jako zdeterminowaną postawę na doświadczenie i dedykację Anioła, który prowadził klub w zarządzaniu w różnych rolach przez wiele lat.

Radosław Anioł stoi teraz przed trudnym zadaniem reorganizacji finansów Chemika, który zmaga się z problemami finansowymi i zadłużeniem po niefrasobliwej polityce poprzedniego kierownictwa. Zainicjował już serię porozumień z zawodniczkami i sztabem szkoleniowym, mających na celu rozłożenie zadłużenia na dłuższy okres czasu, docelowo do końca 2025 roku.

Jednym z najbardziej dojmujących, lecz odpowiedzialnych kroków, było wycofanie zespołu z europejskich rozgrywek, mimo wywalczonego prawa do udziału w Lidze Mistrzyń. Radosław Anioł podkreśla jednak konieczność skupienia zasobów na solidnym przygotowaniu klubu do nowego sezonu, priorytetem jest zabezpieczenie budżetu oraz budowanie zespołu z perspektywicznymi młodymi siatkarkami.

Mimo wyznań ciążących nad kierownictwem klubu chmur, wizja przyszłości kształtowana jest przez znajomość branży i sportowego optymizmu. Rada klubu podjęła wyzwanie, mając ambitne plany stabilizowania finansów i powrotu Chemika na szczyt w nadchodzących latach.

 

Czytaj dalej

Sport

Wyróżnienie dla UKS SMS Police w programie Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Wielki sukces młodych talentów siatkarskich z powiatu polickiego. UKS SMS Police Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach otrzymał prestiżową Brązową Odznakę Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS) dla Ośrodka Szkolenia Młodzieżowego. Tym samym, UKS SMS Police wykazuje się wysokim poziomem organizacji oraz efektywnością szkolenia w kategoriach U20 i U18, co zostało dostrzeżone przez ekspertów branżowych.

Opublikowane

w dniu

Polski Związek Piłki Siatkowej przeprowadził dogłębną ocenę dwudziestu dwóch aplikacji, wyróżniając najlepsze instytucje Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Odznakami. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie, mające na celu promocję i podnoszenie standardów kształcenia młodych siatkarzy oraz siatkarek w Polsce. Wyróżnienie, przyznawane oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, podkreśla zaangażowanie i doskonałe wyniki w pracy trenerów z UKS SMS Police.

Projekt certyfikacji jest otwarty dla wszystkich klubów sportowych i jest szansą na dalszy rozwój. Ambicją PZPS jest również inspirowanie klubów oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego do inwestowania w przyszłość polskiej siatkówki. Siatkarki z Polic już w sezonie 2024/2025 będą mogły dumnie prezentować odznakę na arenie krajowej, co bez wątpienia stanowi dodatkową motywację dla młodych zawodniczek.

Sebastian Świderski, prezes PZPS, objął honorowy patronat nad programem, zaznaczając tym samym jego znaczenie dla rozwoju siatkówki w Polsce.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie