Sport

Niedzielne spotkanie zostało na prośbę Świtu przeniesione ze Skolwina na boisko przy ul. Piaskowej w Policach

Opublikowane

w dniu

[lead]Po pierwszych 45 minutach gry to policzanie pewnie kroczyli po trzy punkty prowadząc do przerwy 3:1. Wynik meczu już w 2 minucie spotkania otworzył Daniel Kowalczyk. W 17 minucie gospodarze po trafieniu Pawła Kucharczyka doprowadzili do remisu. W 22 minucie, po stałym fragmencie gry, ;policzan ponownie na prowadzenie wyprowadził Jakub Dymitorwski. W 31 minucie meczu było już 3:1 dla chemików po trafieniu Dominika Dąbrowskiego. [/lead]

Żółtozieloni w pierwszej połowie stworzyli sobie jeszcze kilka okazji do podwyższenia rezultatu. Jednak seryjnie marnowali dogodne okazje. Nic nie wskazywało jednak, że losy spotkania mogą się jeszcze diametralnie odwrócić.

Druga część spotkania była fatalna w wykonaniu młodych policzan, którzy pomiędzy 62 a 67 stracili trzy bramki, w efekcie czego z prowadzenia 3:2 zrobiło się 3:4 dla Świtu. Potem rywale jeszcze podwyższyli prowadzenie i giol Bartosza Siembidy w 89 minucie był już tylko na otarcie łez.

Podopiecznych trenera Mariusza Szmita czeka jeszcze jeden mecz w tym roku. W sobotę zmierzą się ze Stalą Szczecin.

Tabela

1 Bałtyk Koszalin 14 80:8 40
2 FASE Szczecin 15 79:11 38
3 Gwardia Koszalin 14 65:14 37
4 BŁĘKITNI Stargard 13 54:14 31
5 Świt Szczecin 14 84:21 28
6 Salos Szczecin 14 55:29 26
7 CHEMIK Police 14 68:29 23
8 ARKONIA Szczecin 14 32:28 21
9 Mewa Resko 13 31:37 19
10 SCRS W BARLINKU 14 37:49 16
11 MKP Szczecinek 14 37:46 15
12 AP KOTWICA KOŁOBRZEG 15 22:87 12
13 Victoria Sianów 14 18:78 10
14 Stal Szczecin 14 19:78 7
15 Prawobrzeże Szczecin 14 32:67 6
16 Ina Goleniów 14 13:130 0

[signature]Foto: Ariel Szydłowski

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a Chemikiem Police

W Urzędzie Miejskim w Policach doszło do ważnego wydarzenia dla lokalnego sportu – podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a klubem piłki siatkowej Chemik Police. Burmistrz Polic, Krystian Kowalewski, podkreślił znaczenie tego kroku dla zachowania ciągłości działalności sportowej w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Naszym celem jest podtrzymanie działalności tego klubu i umożliwienie mu przetrwania w najwyższej klasie rozgrywkowej,” zaznaczył burmistrz.

Opublikowane

w dniu

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Policach, zatwierdzono również środki finansowe by wesprzeć tę współpracę. Rozmowy na temat szczegółów będzie kontynuowano w najbliższych dniach.

Prezes Chemika Police, Radosław Anioł, wyraził wdzięczność za wsparcie ze strony gminy i wyraził nadzieję na owocną współpracę. „Spotkaliśmy się kilka tygodni temu i od razu była wola współpracy ze strony burmistrza Polic,” dodał Anioł.

W kręgu zainteresowanych przez umowę znaleźli się obok burmistrza Kowalewskiego także zastępca burmistrza, Magdalena Sosnowska, prezes klubu, Radosław Anioł oraz członek Rady Nadzorczej klubu, Piotr Kołacki, którzy byli obecni podczas briefingu prasowego i podpisania umowy.

Czytaj dalej

Sport

Radosław Anioł Prezesem Chemika Police, w tym roku bez Ligi Mistrzyń

Rada Nadzorcza Chemika Police zdecydowała podjąć kluczowe kroki na drodze do finansowej stabilizacji. Radosław Anioł, dotychczasowy p.o. prezesa klubu, został oficjalnie powołany na stanowisko Prezesa Zarządu.

Opublikowane

w dniu

Prezes Grupy Azoty Police, Andrzej Dawidowski, nie ukrywał satysfakcji z wyboru, określając go jako zdeterminowaną postawę na doświadczenie i dedykację Anioła, który prowadził klub w zarządzaniu w różnych rolach przez wiele lat.

Radosław Anioł stoi teraz przed trudnym zadaniem reorganizacji finansów Chemika, który zmaga się z problemami finansowymi i zadłużeniem po niefrasobliwej polityce poprzedniego kierownictwa. Zainicjował już serię porozumień z zawodniczkami i sztabem szkoleniowym, mających na celu rozłożenie zadłużenia na dłuższy okres czasu, docelowo do końca 2025 roku.

Jednym z najbardziej dojmujących, lecz odpowiedzialnych kroków, było wycofanie zespołu z europejskich rozgrywek, mimo wywalczonego prawa do udziału w Lidze Mistrzyń. Radosław Anioł podkreśla jednak konieczność skupienia zasobów na solidnym przygotowaniu klubu do nowego sezonu, priorytetem jest zabezpieczenie budżetu oraz budowanie zespołu z perspektywicznymi młodymi siatkarkami.

Mimo wyznań ciążących nad kierownictwem klubu chmur, wizja przyszłości kształtowana jest przez znajomość branży i sportowego optymizmu. Rada klubu podjęła wyzwanie, mając ambitne plany stabilizowania finansów i powrotu Chemika na szczyt w nadchodzących latach.

 

Czytaj dalej

Sport

Wyróżnienie dla UKS SMS Police w programie Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Wielki sukces młodych talentów siatkarskich z powiatu polickiego. UKS SMS Police Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach otrzymał prestiżową Brązową Odznakę Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS) dla Ośrodka Szkolenia Młodzieżowego. Tym samym, UKS SMS Police wykazuje się wysokim poziomem organizacji oraz efektywnością szkolenia w kategoriach U20 i U18, co zostało dostrzeżone przez ekspertów branżowych.

Opublikowane

w dniu

Polski Związek Piłki Siatkowej przeprowadził dogłębną ocenę dwudziestu dwóch aplikacji, wyróżniając najlepsze instytucje Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Odznakami. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie, mające na celu promocję i podnoszenie standardów kształcenia młodych siatkarzy oraz siatkarek w Polsce. Wyróżnienie, przyznawane oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, podkreśla zaangażowanie i doskonałe wyniki w pracy trenerów z UKS SMS Police.

Projekt certyfikacji jest otwarty dla wszystkich klubów sportowych i jest szansą na dalszy rozwój. Ambicją PZPS jest również inspirowanie klubów oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego do inwestowania w przyszłość polskiej siatkówki. Siatkarki z Polic już w sezonie 2024/2025 będą mogły dumnie prezentować odznakę na arenie krajowej, co bez wątpienia stanowi dodatkową motywację dla młodych zawodniczek.

Sebastian Świderski, prezes PZPS, objął honorowy patronat nad programem, zaznaczając tym samym jego znaczenie dla rozwoju siatkówki w Polsce.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie