Psiaki i Kociaki

Schronisko w Dobrej w czasie pandemii

Pomimo panującej pandemii, licznych obostrzeń, ograniczeń, do Schroniska wciąż napływają nowi podopieczni, którzy wymagają codziennej opieki. Na dzisiaj Dom Kota zamieszkuje 129 kotów natomiast w psich boksach przebywają 43 psy. Opiekunowie, lekarze, pracownicy administracji oraz wolontariusze cały czas dbają o zapewnienie podopiecznym wszystkiego, co jest im niezbędne i potrzebne do prawidłowego bytowania. W psich boksach włączono już ogrzewanie i na bieżąco uzupełniane są psie legowiska w suche i czyste posłania.

Opublikowane

w dniu

W kocim przedszkolu panuje ciepła i milusia atmosfera, a miejsca w kociej business class są zawsze jako pierwsze zajęte. Na bieżąco również uzupełniany jest zapasy karmy i leków dla różnych grup wiekowych wszystkich podopiecznych.

Wprowadziliśmy także procedury bezpieczeństwa podczas odwiedzin w schronisku tak, aby osoby odwiedzające i pracownicy schroniska czuli się bezpieczni – mówi Katarzyna Hermanowicz, Dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Podstawową zasadą są obowiązkowe maseczki, dezynfekcja rąk przed wejściem do Schroniska, a także ograniczenie ilości osób w biurze adopcyjnym do jednej osoby i maksymalnie czterech osób na terenie schroniska. Aby mogli Państwo bezpiecznie odwiedzać nasze zwierzaki bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu wskazania konkretnej godziny odwiedzin.

Przed wejściem do budynku schroniska ustawiono również pojemnik na karmę i inne podarunki typu: koce, prześcieradła, ręczniki, kołdry (bez pierza), które można bezpiecznie zostawić bez wchodzenia do biura.

Za wszystkie kocie i psie podarunki wszystkim Państwu bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy i oczywiście polecamy się- dodaje Hermanowicz

Obecnie jest trudny czas dla nas wszystkich, wiemy również, że podjęcie decyzji o adopcji musi być przemyślane i rozsądne, ale pamiętajmy, że podopieczni Schroniska są, czekają i na pewno odwdzięczą się czułym mruknięciem, podaniem łapy lub po prostu przytuleniem się. Tak, więc najpierw zapraszamy wirtualnie do odwiedzenia zakładki /Psy do adopcji/ https:/www.schronisko.dobraszczecinska.pl/zwierzeta/adopcja oraz na fb https:/www.facebook.com/Schronisko-dla-Bezdomnych-Zwierz%C4%85t-w-Dobrej-588298744577307 , a potem na żywo do naszego schroniska.

A może ktoś z Państwa chciałby pomóc w wyprowadzaniu psów osób, które są w izolacji lub zostały poddane kwarantannie mówi Hermanowicz. Serdecznie zapraszamy do kontaktu tel. 508 222 247.

Psiaki i Kociaki

Kotulki, kociaczki, kotunie w kocim przedszkolu!!

Rude, czarne, szare, pręgowane, 50 kocich maluchów, dziewczynek i chłopaków czeka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej na przyszłych właścicieli.

Opublikowane

w dniu

Wszystkie są zaszczepione, odrobaczone, odpchlone i zaczipowane oraz z gwarancją darmowej sterylizacji. Zapraszamy serdecznie od poniedziałku do soboty w godzinach 10.30-15.30 !!!

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej

ul. Zwierzyniecka 1
72-003 Dobra
tel. 508 222 247

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej w czasie Pandemii [FILM]

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, mimo panującej pandemii oraz związanym z tym obostrzeń, nadal można adoptować psa czy kota.

Opublikowane

w dniu

Jak mówi Katarzyna Hermanowicz, dyrektor Schroniska, w schronisku przebywa obecnie 40 psów i 51 kotów gotowych do adopcji. Wystarczy tylko zadzwonić i umówić się na spotkanie, by zdecydować o adopcji psa czy też kota. Schronisko w Dobrej funkcjonuje już niemal 10. lat. Jest podawane jako jedno z najlepiej prowadzonych schronisk dla bezdomnych zwierząt w naszym województwie. Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim Dom Kota, gdzie w dwóch ocieplanych pomieszczeniach swoje miejsce znajdują koty przeznaczone do adopcji. Jedno pomieszczenie przeznaczone jest dla kotów przyzwyczajonych do mieszkań, z drugiego koty mają możliwość wyjścia na zewnątrz.

Mimo pandemii działamy nadal – mówi Katarzyna Hermanowicz. Można również dostarczać niezbędną karmę dla psów i kotów. Potrzebujemy też koców dla naszych piesków.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Schronisko dla zwierząt dziękuję mikołajom

Wszystkim Świętym Mikołajom, tym małym, średnim i dużym składamy serdeczne podziękowania za podarunki, którymi obdarzyliście naszych podopiecznych w okresie przedświątecznym. Dziękujemy przede wszystkim za to, że pamiętaliście o nas !

Opublikowane

w dniu

Dziękujemy za karmę suchą i puszki dla psiaków i kociaków, dziękujemy również za legowiska, koce, kołdry, ręczniki, zabawki. Wszystkie mikołajowe prezenty jeżeli już nie zostały wykorzystane, na pewno niebawem zagoszczą w boksach i klatkach u naszych podopiecznych. 

Grudzień, to również miesiąc kociej adopcji. Nowe domy znalazło aż 39 kotów!!! poszczęściło się również psiakom. Ośmiu szczęściarzy cieszy się teraz zapachem domowej choinki i spacerami z nowym Panem. 

Kłaniamy się nisko, pięknie dziękujemy i życzymy Państwu zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Zaglądajcie do nas!

Katarzyna Hermanowicz

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie