Psiaki i Kociaki

Schronisko w Dobrej w czasie pandemii

Pomimo panującej pandemii, licznych obostrzeń, ograniczeń, do Schroniska wciąż napływają nowi podopieczni, którzy wymagają codziennej opieki. Na dzisiaj Dom Kota zamieszkuje 129 kotów natomiast w psich boksach przebywają 43 psy. Opiekunowie, lekarze, pracownicy administracji oraz wolontariusze cały czas dbają o zapewnienie podopiecznym wszystkiego, co jest im niezbędne i potrzebne do prawidłowego bytowania. W psich boksach włączono już ogrzewanie i na bieżąco uzupełniane są psie legowiska w suche i czyste posłania.

Opublikowane

w dniu

W kocim przedszkolu panuje ciepła i milusia atmosfera, a miejsca w kociej business class są zawsze jako pierwsze zajęte. Na bieżąco również uzupełniany jest zapasy karmy i leków dla różnych grup wiekowych wszystkich podopiecznych.

Wprowadziliśmy także procedury bezpieczeństwa podczas odwiedzin w schronisku tak, aby osoby odwiedzające i pracownicy schroniska czuli się bezpieczni – mówi Katarzyna Hermanowicz, Dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Podstawową zasadą są obowiązkowe maseczki, dezynfekcja rąk przed wejściem do Schroniska, a także ograniczenie ilości osób w biurze adopcyjnym do jednej osoby i maksymalnie czterech osób na terenie schroniska. Aby mogli Państwo bezpiecznie odwiedzać nasze zwierzaki bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu wskazania konkretnej godziny odwiedzin.

Przed wejściem do budynku schroniska ustawiono również pojemnik na karmę i inne podarunki typu: koce, prześcieradła, ręczniki, kołdry (bez pierza), które można bezpiecznie zostawić bez wchodzenia do biura.

Za wszystkie kocie i psie podarunki wszystkim Państwu bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy i oczywiście polecamy się- dodaje Hermanowicz

Obecnie jest trudny czas dla nas wszystkich, wiemy również, że podjęcie decyzji o adopcji musi być przemyślane i rozsądne, ale pamiętajmy, że podopieczni Schroniska są, czekają i na pewno odwdzięczą się czułym mruknięciem, podaniem łapy lub po prostu przytuleniem się. Tak, więc najpierw zapraszamy wirtualnie do odwiedzenia zakładki /Psy do adopcji/ https:/www.schronisko.dobraszczecinska.pl/zwierzeta/adopcja oraz na fb https:/www.facebook.com/Schronisko-dla-Bezdomnych-Zwierz%C4%85t-w-Dobrej-588298744577307 , a potem na żywo do naszego schroniska.

A może ktoś z Państwa chciałby pomóc w wyprowadzaniu psów osób, które są w izolacji lub zostały poddane kwarantannie mówi Hermanowicz. Serdecznie zapraszamy do kontaktu tel. 508 222 247.

Gmina Dobra

Pako – jedenastoletni psiak o duchu młodzieńca szuka domu

Pako, sympatyczny mieszkaniec Schroniska w Dobrej, każdego tygodnia oczekuje soboty z niecierpliwością. Piesek wkraczając w jedenastą wiosnę swojego życia, zachowuje zapał i radość porównywalną do młodego psa. Sobota jest dla niego dniem szczególnym, bowiem wtedy też odwiedza go ukochana wolontariuszka i bierze go na długie i pełne uwagi spacery – momenty, które są dla Pako niezwykle ważne.

Opublikowane

w dniu

Niemniej jednak, w ciągu tygodnia brak tej wyjątkowej osoby jest dla niego odczuwalny. Zwierzak, choć otoczony opieką, intuicyjnie odczuwa, że codzienne spacery to nie to samo, co te sobotnie eskapady. To przekonanie sprawia, że Pako niestrudzenie czeka na osobę, z którą mógłby spędzić resztę swoich dni.

Starzejący się, lecz wciąż pełen życia pies, ma nadzieję znaleźć kogoś, kto otworzy przed nim drzwi swojego domu i serca. Pragnienie, aby Pako nie stał się tylko kolejnym numerkiem w statystyce, lecz członkiem rodziny, jest wyraźne w apelu tych, którzy go znają. Mimo śladów wieku widocznych na jego pyszczku, w oczach Pako wciąż tli się nadzieja na nowy, ciepły dom.

Kontakt w sprawie adopcji tego, a także innych zwierzaków, zadzwoń (godz. 8-16, poniedziałek – sobota) 508 222 247. Porozmawiaj z wolontariuszem 733 903 350

 

Czytaj dalej

Psiaki i Kociaki

Kotulki, kociaczki, kotunie w kocim przedszkolu!!

Rude, czarne, szare, pręgowane, 50 kocich maluchów, dziewczynek i chłopaków czeka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej na przyszłych właścicieli.

Opublikowane

w dniu

Wszystkie są zaszczepione, odrobaczone, odpchlone i zaczipowane oraz z gwarancją darmowej sterylizacji. Zapraszamy serdecznie od poniedziałku do soboty w godzinach 10.30-15.30 !!!

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej

ul. Zwierzyniecka 1
72-003 Dobra
tel. 508 222 247

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej w czasie Pandemii [FILM]

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, mimo panującej pandemii oraz związanym z tym obostrzeń, nadal można adoptować psa czy kota.

Opublikowane

w dniu

Jak mówi Katarzyna Hermanowicz, dyrektor Schroniska, w schronisku przebywa obecnie 40 psów i 51 kotów gotowych do adopcji. Wystarczy tylko zadzwonić i umówić się na spotkanie, by zdecydować o adopcji psa czy też kota. Schronisko w Dobrej funkcjonuje już niemal 10. lat. Jest podawane jako jedno z najlepiej prowadzonych schronisk dla bezdomnych zwierząt w naszym województwie. Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim Dom Kota, gdzie w dwóch ocieplanych pomieszczeniach swoje miejsce znajdują koty przeznaczone do adopcji. Jedno pomieszczenie przeznaczone jest dla kotów przyzwyczajonych do mieszkań, z drugiego koty mają możliwość wyjścia na zewnątrz.

Mimo pandemii działamy nadal – mówi Katarzyna Hermanowicz. Można również dostarczać niezbędną karmę dla psów i kotów. Potrzebujemy też koców dla naszych piesków.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie