Psiaki i Kociaki

Kapi, Derek i Bond szukają swojego domu

Redakcja powiatpolicki.info wraz ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, prowadzi akcję promowania adopcji psów znajdujących się w Schronisku. Co tydzień publikujemy zdjęcia i informacje o psiakach czekających na swój dom. Pragniemy w ten sposób zachęcić do adopcji psa. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 508 222 247.

Opublikowane

w dniu

Kapi

Kapi pies około roku , trafił z miejscowości Kołbaskowo, wesoły energiczny, nie lubi kotów i innych mniejszych zwierząt, trzeba nauczyć zasad życia w domu , raczej do bloku bo z ogrodu ma zakusy żeby uciec.
Psiak czeka w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Dobrej tel 508 222 247.

Derek

Los jest dla niego niesprawiedliwy. Pobyt w schronisku, adopcja, porzucenie i znowu schronisko. Utknął tu na ładnych parę lat. Czemu tak się stało? To piękny czarno-biały pies o średniej posturze i ciekawym charakterze. Być może dlatego że obszczekuje odwiedzających i ch zniechęca do poznania?
Nasz Derek to pies z temperamentem, pewny siebie, czujny, błyskawicznie reaguje na gwałtowny ruch zwłaszcza przy misce. W pierwszym kontakcie zachowuje rezerwę. Po zapoznaniu nawiązuje relacje z człowiekiem, szybko się przywiązuje i potrzebuje bliskości. Przyszły opiekun Dereka powinien być konsekwentny i mieć pewną rękę. Idealne dla niego byłyby zajęcia z posłuszeństwa. Derek jest negatywnie nastawiony do innych psów, w domu powinien być jedynym zwierzęciem. Szukamy opiekuna aktywnego, odpowiedzialnego mającego wiedzę jak budować więź i zaufanie z psem.
Derek przy pozytywnym prowadzeniu będzie wspaniałym psem towarzyszącym tylko dajmy mu szansę. Psiak czeka w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Dobrej tel 508 222 247.

Bond

Choć imię słynnego, odważnego, śmiałego agenta to w tym przypadku zostało nadane mu na przekór. Nasz Bond to całkowite przeciwieństwo tych cech. Drobny, niewysoki, dziesięcioletni o strachliwym i wrażliwym serduszku. Jego lęk przed zaufaniem człowiekowi jest silny ale jest światełko nadziei. Bond powoli otwiera się na ludzi, jest ciekawy i chętny na spacery, lecz gwałtowniejszy ruch i podwyższony głos sprawiają iż zamiera w bezruchu. Szukamy dla naszego chłopaka odpowiedzialnego, cierpliwego opiekuna który ma doświadczenie w pracy z psami lękowymi.
Mile widziany w domu pies rezydent który będzie przewodnikiem. Prosimy jeśli macie warunki pomyślcie o Bondzie, on tak długo czeka.
Zapraszamy do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej tel 508 222 247

Psiaki i Kociaki

Kotulki, kociaczki, kotunie w kocim przedszkolu!!

Rude, czarne, szare, pręgowane, 50 kocich maluchów, dziewczynek i chłopaków czeka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej na przyszłych właścicieli.

Opublikowane

w dniu

Wszystkie są zaszczepione, odrobaczone, odpchlone i zaczipowane oraz z gwarancją darmowej sterylizacji. Zapraszamy serdecznie od poniedziałku do soboty w godzinach 10.30-15.30 !!!

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej

ul. Zwierzyniecka 1
72-003 Dobra
tel. 508 222 247

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej w czasie Pandemii [FILM]

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, mimo panującej pandemii oraz związanym z tym obostrzeń, nadal można adoptować psa czy kota.

Opublikowane

w dniu

Jak mówi Katarzyna Hermanowicz, dyrektor Schroniska, w schronisku przebywa obecnie 40 psów i 51 kotów gotowych do adopcji. Wystarczy tylko zadzwonić i umówić się na spotkanie, by zdecydować o adopcji psa czy też kota. Schronisko w Dobrej funkcjonuje już niemal 10. lat. Jest podawane jako jedno z najlepiej prowadzonych schronisk dla bezdomnych zwierząt w naszym województwie. Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim Dom Kota, gdzie w dwóch ocieplanych pomieszczeniach swoje miejsce znajdują koty przeznaczone do adopcji. Jedno pomieszczenie przeznaczone jest dla kotów przyzwyczajonych do mieszkań, z drugiego koty mają możliwość wyjścia na zewnątrz.

Mimo pandemii działamy nadal – mówi Katarzyna Hermanowicz. Można również dostarczać niezbędną karmę dla psów i kotów. Potrzebujemy też koców dla naszych piesków.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Schronisko dla zwierząt dziękuję mikołajom

Wszystkim Świętym Mikołajom, tym małym, średnim i dużym składamy serdeczne podziękowania za podarunki, którymi obdarzyliście naszych podopiecznych w okresie przedświątecznym. Dziękujemy przede wszystkim za to, że pamiętaliście o nas !

Opublikowane

w dniu

Dziękujemy za karmę suchą i puszki dla psiaków i kociaków, dziękujemy również za legowiska, koce, kołdry, ręczniki, zabawki. Wszystkie mikołajowe prezenty jeżeli już nie zostały wykorzystane, na pewno niebawem zagoszczą w boksach i klatkach u naszych podopiecznych. 

Grudzień, to również miesiąc kociej adopcji. Nowe domy znalazło aż 39 kotów!!! poszczęściło się również psiakom. Ośmiu szczęściarzy cieszy się teraz zapachem domowej choinki i spacerami z nowym Panem. 

Kłaniamy się nisko, pięknie dziękujemy i życzymy Państwu zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Zaglądajcie do nas!

Katarzyna Hermanowicz

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie