Psiaki i Kociaki

Schronisko dla zwierząt. Okienka za tatuaż

Nie tylko w ruchome okienka, ale również w plastikowe legowiska i kanapy zostały wyposażone w tym roku boksy dla psów w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. Realizacja pomysłu była kontynuacją przeprowadzonej przez studio tatuażu A. art. Tatoo Amelia Bednarek akcji charytatywnej pn „Tatuaż dla Schroniska” przeprowadzonej podczas obchodów Dnia Psiaka i Kociaka w roku 2018 i 2019.

Opublikowane

w dniu

Dla przypomnienia dodam, że w roku 2018 podczas akcji tatuażowej zebrano 15 650 zł, za które przy pomocy finansowej czterech gmin zakupiony został za kwotę 59 800,00 zł nowy aparat USG do przeprowadzania profilaktyki u zwierzat schroniskowych. Powtórzenie akcji przez Studio Tatuażu w roku 2019 przyczyniło się do zbiórki kwoty w wysokości 16 090,18 z przeznaczeniem na zakup i montaż ruchomych okienek w 30 psich boksach oraz zakup palet i kanap na których psiaki będą mogły odpoczywać w swoich boksach. Dotychczasowe zabezpieczenie przed wiatrem i zimnem wejść pomiędzy wybiegiem zewnętrznym a częścią wewnętrzną pojedynczego boksu dla psów wykonane było początkowo z tzw. kurtyn paskowych. Kurtyny wykonane były z przezroczystej grubej folii, która niestety podczas użytkowania uległa szybkiemu zniszczeniu i pogryzieniu przez psy. Wprowadziliśmy materiał zastępczy w postaci taśm wykorzystywanych w przemyśle do konstrukcji taśmociągów.

Niestety systematyczne kurczenie i skręcanie się pasów powodowało, iż w okresie jesienno –zimowym w pawilonie nie można było utrzymać stałej temperatury w wewnętrznej ogrzewanej podłogowo części boksu. Dlatego też, idealnym rozwiązaniem było zamontowanie trwałych, wahadłowych, samozamykających się okienek, które umożliwiają obecnie psom swobodne przemieszczanie się z części zewnętrznej do wewnętrznej boksu. Okienka wykonane są ze specjalnej przezroczystej płyty poliwęglanowej odpornej na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne i działanie promieni UV. Montaż okienek poprzez zamontowanie zawiasów i przytwierdzenie do ścian boksów został wykonany tzw systemem gospodarczym przez pracowników schroniska bezpośrednio zajmujących się opieką nad zwierzętami – Opiekunów zwierząt.

Z zebranych funduszy akcji charytatywnej udało nam się zakupić również plastikowe palety, które służą obecnie naszym psom jako legowiska w części zewnętrznej boksów. Psy staruszki otrzymały specjalne miękkie kanapy, na których relaksują się po posiłkach i spacerach z wolontariszami.

Czy warto przeprowadzać takie akcje ? Oczywiście, że warto! Serdecznie dziękujemy organizatorom akcji oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do poprawy komfortu przebywania wszystkich naszych psich podopiecznych! Ich miny są bezcenne !

Katarzyna Hermanowicz
Dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej

Psiaki i Kociaki

Kotulki, kociaczki, kotunie w kocim przedszkolu!!

Rude, czarne, szare, pręgowane, 50 kocich maluchów, dziewczynek i chłopaków czeka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej na przyszłych właścicieli.

Opublikowane

w dniu

Wszystkie są zaszczepione, odrobaczone, odpchlone i zaczipowane oraz z gwarancją darmowej sterylizacji. Zapraszamy serdecznie od poniedziałku do soboty w godzinach 10.30-15.30 !!!

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej

ul. Zwierzyniecka 1
72-003 Dobra
tel. 508 222 247

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej w czasie Pandemii [FILM]

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, mimo panującej pandemii oraz związanym z tym obostrzeń, nadal można adoptować psa czy kota.

Opublikowane

w dniu

Jak mówi Katarzyna Hermanowicz, dyrektor Schroniska, w schronisku przebywa obecnie 40 psów i 51 kotów gotowych do adopcji. Wystarczy tylko zadzwonić i umówić się na spotkanie, by zdecydować o adopcji psa czy też kota. Schronisko w Dobrej funkcjonuje już niemal 10. lat. Jest podawane jako jedno z najlepiej prowadzonych schronisk dla bezdomnych zwierząt w naszym województwie. Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim Dom Kota, gdzie w dwóch ocieplanych pomieszczeniach swoje miejsce znajdują koty przeznaczone do adopcji. Jedno pomieszczenie przeznaczone jest dla kotów przyzwyczajonych do mieszkań, z drugiego koty mają możliwość wyjścia na zewnątrz.

Mimo pandemii działamy nadal – mówi Katarzyna Hermanowicz. Można również dostarczać niezbędną karmę dla psów i kotów. Potrzebujemy też koców dla naszych piesków.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Schronisko dla zwierząt dziękuję mikołajom

Wszystkim Świętym Mikołajom, tym małym, średnim i dużym składamy serdeczne podziękowania za podarunki, którymi obdarzyliście naszych podopiecznych w okresie przedświątecznym. Dziękujemy przede wszystkim za to, że pamiętaliście o nas !

Opublikowane

w dniu

Dziękujemy za karmę suchą i puszki dla psiaków i kociaków, dziękujemy również za legowiska, koce, kołdry, ręczniki, zabawki. Wszystkie mikołajowe prezenty jeżeli już nie zostały wykorzystane, na pewno niebawem zagoszczą w boksach i klatkach u naszych podopiecznych. 

Grudzień, to również miesiąc kociej adopcji. Nowe domy znalazło aż 39 kotów!!! poszczęściło się również psiakom. Ośmiu szczęściarzy cieszy się teraz zapachem domowej choinki i spacerami z nowym Panem. 

Kłaniamy się nisko, pięknie dziękujemy i życzymy Państwu zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Zaglądajcie do nas!

Katarzyna Hermanowicz

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie