Gmina Kołbaskowo

Samochodem wjechała w pociąg

11 maja przed godz. 15:00 doszło do wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Stobnie. Kierująca Fordem nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącemu pociągowi w wyniku czego doszło do zderzenia. Na miejscu nie było ofiar śmiertelnych.

Opublikowane

w dniu

W dniu wczorajszym o 14:55 policjanci z KP Mierzyn dostali zgłoszenie o wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Stobnie. 59-latka kierująca Fordem Focusem jechała drogą powiatową nr 3920Z od strony Będargowa w kierunku Stobna. Z nieustalonych jeszcze przyczyn, wjechała na przejazd kolejowy i zderzyła się z pociągiem pasażerskim jadącym z Niemiec w kierunku Szczecina. Pod wpływem uderzenia samochód został przeciągnięty po torach po czym wypadł na pobocze.

Karoseria auta była na tyle powyginana, że 59-letnia mieszkanka Mierzyna nie mogła wyjść o własnych siłach z samochodu. Na miejsce przybyły również dwie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze w Szczecinie, które po przecięciu karoserii wraku auta wydostali bezpiecznie mieszkankę Mierzyna. Kobieta ze względu na obrażenia ciała została przetransportowana śmigłowcem do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej, jej życiu nie zaraża niebezpieczeństwo.

W wyniku zderzenia nie było innych osób poszkodowanych, 59-latka jechała z psem, który cały i zdrowy został przekazany rodzinie kobiety. Również pasażerowie pociągu nie odnieśli obrażeń w wyniku zderzenia.

Obecnie w KP Mierzyn trwa postępowanie, które wyjaśni okoliczności wjazdu kobiety na przejazd kolejowy. Z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Kobiecie grozi grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

sierż. sztab. Anna Kaźmierczak

Reklama

Gmina Kołbaskowo

Młode talenty sportowe z gminy Kołbaskowo nagrodzone przez Wójt Małgorzatę Schwarz

W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się wyjątkowe wydarzenie dedykowane młodym sportowcom z terenu gminy Kołbaskowo. Wójt Gminy Kołbaskowo uhonorował zdolnych zawodników nagrodami za ich osiągnięcia w sporcie.

Opublikowane

w dniu

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Julia Reginia, Adam Stański, Błażej Jezierski, Adrian Piórkowski, Filip Jarota, Mateusz Kajtowski, Kinga Kusiowska, Aleks Urbański, Fabian Urbański, Ewa Hamerska, Julia Szewczyk, Alan Maciejewski, Karolina Wasiuk oraz Lilianna Hamera. Są to obiecujące postacie na lokalnej, a być może i ogólnopolskiej, arenie sportowej, których zaangażowanie i wyniki zostały docenione przez lokalne władze.

Ceremonia wręczenia nagród była częścią większej inicjatywy mającej na celu promocję zdrowego stylu życia oraz wsparcie młodzieży w rozwoju ich sportowych pasji. Warto podkreślić, że tego typu wsparcie ma kluczowe znaczenie dla utalentowanych młodych ludzi, którzy dążą do osiągnięcia sukcesów na wyższych szczeblach rozgrywek sportowych.

Uroczystość była również okazją do zaprezentowania planów dotyczących rozwoju infrastruktury sportowej na terenie gminy. Działania te mają na celu stworzenie jeszcze lepszych warunków do treningu i rozwoju dla młodych sportowców.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Nadchodzi remont głównej drogi w Ustowie

Starostwo Powiatu Polickiego ogłosiło, że planowany jest remont głównej drogi w miejscowości Ustowo – ostatniego odcinka trasy łączącej Szczecin z Siadłem Górnym. Obecna kondycja kilometrowego fragmentu pozostawia wiele do życzenia, z uwagi na liczne wyrwy i ubytki, co stanowi utrudnienie zarówno dla mieszkańców, jak i podróżujących tą trasą.

Opublikowane

w dniu

Na realizację prac remontowych przekazano środki w wysokości 6,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jak poinformował starosta policki, Andrzej Bednarek. Władze lokalne wspólnie z gminą podejmują starania o pozyskanie brakujących środków na pokrycie całkowitych kosztów remontu, szacowanych na 11 milionów złotych.

Plan przewiduje, że przetarg na realizację prac zostanie ogłoszony najpóźniej w maju bieżącego roku. W międzyczasie, do czasu rozpoczęcia głównych działań remontowych, droga zostanie tymczasowo zabezpieczona. Starosta Bednarek apeluje o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przyszłych prac. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, droga powinna zostać oddana do użytku w przyszłym roku.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Ogólnopolski Turniej Par Brydża Sportowego w Przecławiu

W sobotę, 17 lutego, o godzinie 11:00, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji (GOKSiR) w Przecławiu stanie się areną zmagań brydżowych. Odbędzie się tam I Ogólnopolski Turniej Par Brydża Sportowego, który przyciągnie miłośników tej intelektualnej gry karcianej z całego kraju. Impreza została objęta honorowym patronatem Wójta Gminy Kołbaskowo, podkreślając tym samym jej ważność w kalendarzu sportów umysłowych.

Opublikowane

w dniu

Turniej zapowiada się jako wydarzenie pełne emocjonujących rozgrywek, gdzie strategia i zdolności analityczne uczestników będą kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. W przeciwieństwie do wielu gier, brydż wymaga nie tylko skupienia, ale i umiejętności współpracy w parach, co stanowi o unikalności tej dyscypliny sportu.

Organizatorzy obiecują, że atmosfera turnieju będzie sprzyjać zarówno doświadczonym graczom, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z brydżem. Wszystkich uczestników i gości czeka wiele godzin emocjonujących rozgrywek, a najlepsze pary zostaną uhonorowane Pucharem Wójta oraz innymi nagrodami.

Zachęcamy mieszkańców powiatu polickiego oraz gości z innych regionów Polski do udziału w tym turnieju, który będzie doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w przyjaznej i kompetentnej atmosferze. Więcej informacji na temat zapisów i szczegółów organizacyjnych można uzyskać kontaktując się z GOKSiR Przecław.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie