Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police

Rusza 6. edycja programu Ambasador Marki Grupa Azoty

Jesteś studentem, doktorantem, działasz aktywnie na rzecz społeczności studenckiej i wiążesz swoją przyszłość z sektorem przemysłowym? Grupa Azoty rozpoczyna nabór dla osób, które w roku akademickim 2022/2023 będą reprezentować koncern na swoich uczelniach jako Ambasadorzy Marki Grupa Azoty.

Opublikowane

w dniu

Zadaniem Ambasadorów będzie budowanie pozytywnego wizerunku Grupy Azoty na uczelniach.  W trakcie rocznej kadencji wybrani studenci i doktoranci będą wspierać Grupę Azoty w organizacji wydarzeń informacyjnych i promocyjnych, skierowanych do środowiska akademickiego.

Ambasadorzy będą m.in. organizować webinaria i spotkania z udziałem specjalistów z Grupy Azoty, będą reprezentować Grupę Azoty w trakcie wydarzeń odbywających się na uczelniach. Do ich zadań będzie należało także promowanie informacji o koncernie w mediach społecznościowych oraz budowanie wizerunku Grupy Azoty jako pracodawcy z wyboru, wśród absolwentów szkół i uczelni.

W zamian za współpracę Ambasadorzy otrzymają benefity w postaci: miesięcznego wynagrodzenia, możliwości poznania specyfiki pracy zakładu, udziału w spotkaniach integracyjnych, czy zdobycia cennego doświadczenia biznesowego i zarządczego już na etapie kształcenia. Najlepsi Ambasadorzy mogą też liczyć na wsparcie przedsiębiorstwa w realizacji własnych projektów naukowych.

Udział w programie pozwolił mi poszerzyć horyzonty, zdobyć cenne doświadczenie oraz nawiązać współpracę ze specjalistami z Grupy Azoty. Ten program to przede wszystkim ludzie – ludzie którzy go tworzą. Zdobyte doświadczenie to motywacja do dalszego działania i rozwoju kompetencji zawodowych – podkreśla Kamila Splinter, doktoranta na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, która była Ambasadorką Marki Grupa Azoty w V edycji programu.

Zaproszenie do udziału w programie skierowane jest przede wszystkim do członków studenckich kół naukowych, samorządów oraz organizacji studenckich, a także osób zaangażowanych w sprawy uczelni.

W Grupie Azoty mamy za sobą realizację V edycji programu ambasadorskiego, którego celem jest wspieranie młodych ludzi na ścieżce rozwoju zawodowego. Podczas współpracy ze studentami i doktorantami staramy się zapewnić naszym Ambasadorom warunki do jak najlepszego zrozumienia funkcjonowania branży nawozowo-chemicznej oraz zasad jakim rządzą się tak duże przedsiębiorstwa jak Grupa Azoty.  Program Ambasador Marki Grupa Azoty – to furtka do poznania świata przemysłu otwarta dla młodych ludzi. Wierzymy, że współdziałanie świata nauki i biznesu jest gwarantem budowania najwyższej jakości kadr przyszłości dla polskiego przemysłu – mówi Iwona Kielian, Kierownik Działu Wsparcia Projektów B+R, Centrum Badawczo Rozwojowe Grupy Azoty.

Nabór trwa od 11 do 31 października 2022 r. Szczegółowe informacje, formularz rekrutacyjny dostępny jest na stronie: https:/www.grupaazoty.com/ambasador-marki

* * *

Grupa Azoty to zdecydowany lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Ważnym filarem strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największym projektem są Polimery Police, realizowane przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju.

W 2021 roku Grupa Azoty opublikowała strategię do 2030 roku, która stanowi plan konkretnych działań, napędzanych przez transformację klimatyczno-energetyczną Grupy Kapitałowej. Ogłoszona strategia stanowi odpowiedź Grupy na wymagania europejskiej polityki klimatycznej. Szczegółowe projekty z zakresu m.in. zielonej energii przemysłowej, ograniczenia emisyjności oraz dekarbonizacji opisane zostały w kluczowym projekcie „Zielone Azoty”.

Na czasie

Exit mobile version