Gmina Police

Rozpoczęto modernizację Rynku Staromiejskiego

Opublikowane

w dniu

[lead]W poniedziałek, 22 lipca rozpoczęły się prace na Rynku Staromiejskim w Policach. Przez ponad trzy miesiące będzie nieczynny przystanek Police Rynek, co spowoduje znaczące zmiany w kursowaniu autobusów linii 101, 102, 103, 106, 524, 526, a także Linii Samorządowej, Linii Działkowej oraz Linii Plażowej. Od września zmiany obejmą także zawieszone na czas wakacji linie: 109, 110 i 111. [/lead]

Jak zapowiadano, podczas konferencji prasowej, nowe lokalizacje przystanków tymczasowych będą oznakowane, a kiosk, znajdujący przy pętli , przeniesiony w okolice ulicy Kołłątaja. Mimo, że nic nie mówiono o wiatach przystankowych, ani o łąkach dla podróżnych czekających na autobus, dla wszystkich raczej wiadomym było że taka infrastruktura tymczasowa zostanie tu zainstalowana.

– Bardzo się cieszymy, że rozpoczyna się modernizacja chyba najważniejszego węzłowego przystanku na terenie Gminy Police – mówił podczas konferencji, przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Ufniarz. – 22 lipca zostanie zamknięty dla autobusów przystanek Police-Rynek. Nowym przystankiem węzłowym będzie przystanek „Police-Kołłątaja” przy skrzyżowaniu ulic Kołłątaja i Grunwaldzkiej. Tam będzie podwójny przystanek w kierunku Jasienicy. Również zostanie urządzony zupełnie nowy przystanek w kierunku osiedla.
Jak się okazuje, urządzenie przystanków w rzeczywistości polega na wstawieniu oznaczeń wraz rozkładem jazdy. Nowe przystanki nie są zaopatrzona ani w wiaty przystankowe, które zostały na Rynku ani w ławki do siedzenia. Również kiosk pozostał na starym miejscu o czym można było się przekonać jeszcze we środę, 24 lipca, trzy dni po rozpoczęciu prac.

– Zapewniano mnie, że kiosk zostanie przeniesiony tymczasowo w okolice przystanków przy ul. Kołłątaja – mówi właścicielka kiosku. Na obietnicach się skończyło. Pan zobaczy jak wygląda teraz plac, Jaki samochód tu podjedzie by zabrać mój kiosk?
Również podróżni oczekujący na przystanku przy ulicy Kołłątaja nie urywają rozczarowania z nowej lokalizacji przystanków.
– Ani jednej ławki, nie ma też wiat przystankowych by schować się przed słońcem – mówi pan Krzysztof. Nie ma gdzie również kupić biletu na autobus.
Od kilku dni ponownie mamy upalne dni. W południe nowo powstałe przystanki zalane są słońcem. Pasażerowi gdzie tylko mogą chronią się przed promieniami słonecznymi. Cóż z tego kiedy nie ma gdzie usiąść. Dotyczy to przede wszystkim starszych osób. A wystarczyłoby postawić dwie-trzy ławki, albo przenieść dwie wiaty przystankowe z Rynku Staromiejskiego.
Przypominamy, budowa węzła będzie kosztować nieco ponad dwa miliony zł. Wykonawcą inwestycji jest firma STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie, która jako jedyna złożyła ofertę. Ze względu na to, że cena oferty przewyższała środki finansowe przeznaczone w budżecie gminy na przedmiotowe zadanie, burmistrz Polic podjął decyzję o przesunięciu dodatkowych środków finansowych na to zadanie w wysokości 500 tys. zł. Dodatkowo inwestycja otrzymała unijne wsparcie. Urząd Marszałkowski w ramach RPO 2014-2020 przeznaczył dla Gminy Police ponad 800 tys. zł.
– Głównym zamierzeniem przy projektowaniu i obecnie przy realizacji było odseparowanie poprzez nawierzchnię i kolorystykę pętli autobusowej. Powstaną nowe miejsca dla autobusów. Będzie również informacja elektroniczna dla pasażerów – mówił Krzysztof Kuśnierz naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach.

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie