Gmina Police

20 lat partnerstwa Polic i Pasewalku

Opublikowane

w dniu

[lead]W Pasewalku odbyły się uroczyste obchody 20-lecia partnerstwa miast Police i Pasewalk. Uroczystości odbyły się w Kulturforum Historisches U z udziałem wielu zaproszonych gości z Polski i Niemiec. Gospodarzami uroczystości byli Sandra Nachtweih Burmistrz Pasewalku i Władysław Diakun Burmistrz Polic.[/lead]

Umowa o współpracy i partnerstwie została podpisana 15 lipca 1999 r. przez Wilfrieda Siebiera burmistrza Pasewalku i Władysława Diakuna burmistrza Polic.

– Byliśmy zdania, że to ma być partnerstwo nie polegające tylko na tym, że administracja się odwiedza raz, dwa razy do roku. I to się udało – współpracujemy na poziomie sportu, turystyki – szlaki wodne, rowerowe – mówił Wilfried Siebier były burmistrz Pasewalku

– Współpraca między Policami a Pasewalkiem jest współpracą wzorową. Wg mnie najlepszą na polsko-niemieckim pograniczu – mówił burmistrz Polic Władysław Diakun.

– Partnerstwo to wspólne doświadczednia, wspólne działania. Od ponad dwudziestu lat współpracujemy z naszymi polskimi sąsiadami – mówiła Sandra Nachtweih Burmistrz Pasewalku. – Siedemdziesiąt procent Niemców i sześćdziesiąt procent Polaków chcieliby aby w centrum tych wzajemnych relacji była teraźniejszość i przyszłość nie przeszłość. (…) Pamiętać o historii i wspólnie kształtować przyszłość to jest naszą codziennością ty na pograniczu.

O współpracy polsko-niemieckiej mówili również: deputowany Niemieckiego Sejmu Federalnego Philipp Amthor oraz starostowie powiatu Vorpommern Greifswald Michael Sack i Polickiego Andrzej Bednarek.

Uroczystość poprowadził dr Matthias Kneip – pisarz, publicysta, naukowiec w Deutschen Polen-Instituts.

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie