Gmina Police

Rocznica wydarzeń Sierpnia `80

Opublikowane

w dniu

[lead]Delegacja Gminy Police wzięła udział w odbywających się 30 sierpnia uroczystościach upamiętniających 39. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” oraz 31. rocznicę zakończenia strajków szczecińskich.[/lead]

Obchody wydarzeń Sierpnia ‘80 rozpoczęły się złożeniem kwiatów przed pomnikiem „Ludziom Solidarności” w Policach. Główne uroczystości, z udziałem przedstawicieli władz centralnych, odbyły się w Szczecinie przed bramą Stoczni Szczecińskiej przy pomniku upamiętniającym Ofiary Grudnia 70.

Nadane przez Prezydenta RP odznaczenia wręczyła szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska. Minister Szymańska odczytała też list od Prezydenta Andrzeja Dudy.

– Brama Stoczni Szczecińskiej stanowi symbol najważniejszych etapów polskiej historii najnowszej. Tragicznych wydarzeń z grudnia 1970 roku – strajków, które w Szczecinie trwały najdłużej i zostały brutalnie spacyfikowane. Buntu, który tlił się przez całe lata 70., by wybuchnąć na nowo latem 1980 roku. Porozumień sierpniowych, które tutaj miały swój początek. Epopei podziemnej „Solidarności” w okresie stanu wojennego i całych lat 80. Przełomu roku 1989 i nadziei, jakie obudził on w milionach Polaków. napisał Prezydent RP Andrzej Duda.

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie