Powiat Policki

Ponad 250 miłośników turystyki rowerowej na rajdzie do Rezerwatu Świdwie

Opublikowane

w dniu

[lead]Ponad 250 miłośników turystyki rowerowej wybrało się w niedzielę na IV Rodzinny Rajd Rowerowy „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem”. Rajd odbywał się tradycyjnie na ternie trzech gmin: Gminy Szczecin, Gminy Police oraz Gminy Dobra. Wydarzenie zorganizowali wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Piękna pogoda sprawiła, że mieszkańcy Szczecina oraz okolicznych miejscowości przybyli licznie ze swoimi dziećmi, a właśnie do najmłodszych w sposób szczególny było adresowane to wydarzenie. Tradycyjnie do wydarzenia dołączyli rowerzyści z klubu „Sama Rama” z Polic oraz wielu klubów rowerowych z Pomorza Zachodniego.[/lead]

Uczestnicy wydarzenia pokonali wspólnie 38 kilometrów. Start i zakończenie miały miejsce w Szczecinie przy kąpielisku Głębokie, a finał wydarzenia w Ośrodku Dydaktyczno – Muzealnym „Świdwie”. Rowerzyści jechali bardzo spokojnym tempem, gdyż w rajdzie brało udział wiele dzieci. Najmłodsi uczestnicy mieli nieco ponad rok i dzielnie pokonali cały dystans jadąc w przyczepkach ciągniętych przez ich rodzicach. Już kilkuletnie dzieci jechały samodzielnie za co należy im się ogromny szacunek i wyrazu uznania. Przejazd zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz policjanci z Polic i Mierzyna.

Partnerem wydarzenia była Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, która na co dzień opiekuje się rezerwatem „Świdwie”. Bardzo interesujące prezentacje na temat piękna przyrody Rezerwatu Świdwie przygotował Kazimierz Olszanowski, który jest gospodarzem obiektu w Bolkowie. Zarząd Fundacja przekazał na ręce Pana Kazimierza tytuł Przyjaciela Gryfusa, który Fundacja przyznała Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie. Uczestnicy rajdu dzielili się wspólnie wrażeniami z delektowania się pięknem Puszczy Wkrzańskiej przy ognisku. Wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus poprowadzili konkursy i zabawy zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Piękna pogoda i moc atrakcji sprawiły, że uczestnicy jak najdłużej chcieli pozostać w niezwykle gościnnym rezerwacie.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała na ten rajd dotację z programu Społecznik (program finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego). Za pozyskane środki Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zakupił dla uczestników wyprawy m.in. pamiątkowe medale, nagrody dla uczestników konkursów oraz kamizelki odblaskowe dla dzieci. Kamizelki rowerowe oraz akcesoria poprawiające bezpieczeństwo organizatorzy otrzymali także z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Dodatkowo DGS Poland ufundował odblaski dla dzieci na tornistry i plecaki. Organizatorzy wyrażają wdzięczność za wsparcie wszystkim instytucjom i sponsorom bo dzięki ich środkom można było zorganizować ten rajd. Udział w rajdzie tradycyjne był bezpłatny.

„Z roku na rok rajd cieszy się coraz większym zainteresowaniem miłośników turystyki rowerowej ze Szczecina oraz innych miejscowości Pomorza Zachodniego. Cieszymy się ogromne, że w tym corocznym wydarzeniu bierze udział coraz więcej dzieci, którym należy się ogromne uznanie, bo odcinek na terenie Rezerwatu Świdwie jest naprawdę wymagający. Trasa prowadząca przez teren trzech gmin: Szczecina, Polic i Dobrej sprawia, że wydarzenie gromadzi wielu miłośników turystyki rowerowej nawet z odległych zakątków naszego województwa. Zapraszamy za rok na piątą edycję tego wyjątkowego rajdu. ” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Reklama

Gmina Kołbaskowo

Przetarg na przebudowę drogi powiatowej Stobno-Mierzyn

W odpowiedzi na ogłoszenie przetargu na przebudowę odcinka drogi powiatowej Stobno – Mierzyn, napłynęły dwie oferty od znanych przedsiębiorstw budowlanych. Przetarg, który został ogłoszony 7 czerwca br., przyciągnął uwagę firm Strabag oraz Eurovia.

Opublikowane

w dniu

Strabag, międzynarodowa korporacja z sektora budowlanego, wyceniła realizację zadania na 2,3 miliona złotych. Druga oferta, przedstawiona przez konkurencyjną firmę Eurovia, zakłada wykonanie prac za 1,9 miliona złotych. Kwota przeznaczona na inwestycję, ustalona przez zamawiającego, wynosi 2,1 miliona złotych brutto.

Obecnie komisja przetargowa dokonuje analizy przedstawionych ofert. Zgodnie z przewidywaniami, prace mają rozpocząć się jeszcze w trzecim kwartale bieżącego roku. Zadanie obejmuje wykonanie nakładki bitumicznej na długości około 930 metrów drogi oraz częściową budowę nowej konstrukcji drogowej. Plan zakłada ułożenie dwóch warstw mas bitumicznych, wzmocnionych siatką z włókien szklanych i węglowych, wraz z niezbędnymi robotami towarzyszącymi.

Inwestycja wpisuje się w długoterminowy program modernizacji infrastruktury drogowej w powiecie polickim. W ostatnim czasie gmina Police zakończyła kompleksową przebudowę dróg Stobno – Szczecin i Stobno – Dołuje, a aktualnie prowadzone są prace przy przebudowie drogi przebiegającej przez Stobno. Ponadto, w fazie projektowej znajduje się przebudowa drogi łączącej Stobno z miejscowością Będargowo.

 

Czytaj dalej

Powiat Policki

Opracowywanie Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Polickiego na lata 2025-2030

Władze Powiatu Polickiego rozpoczęły proces tworzenia nowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych, która będzie obowiązywała w latach 2025-2030. Dokument ten ma kluczowe znaczenie dla przyszłości regionu, gdyż określa priorytety i kierunki działań w obszarze problemów społecznych.

Opublikowane

w dniu

Aktualnie trwają prace nad wstępnym etapem opracowywania strategii, w którym to mieszkańcy Powiatu Polickiego odgrywają główną rolę. Władze lokalne zachęcają obywateli do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie, której celem jest zebranie opinii na temat warunków życia w regionie oraz zidentyfikowanie najważniejszych wyzwań społecznych, przed którymi stoi powiat.

Ankieta jest dostępna online oraz w wersji papierowej w wybranych punktach na terenie powiatu. Każda opinia jest cenna i zostanie wykorzystana do lepszego zrozumienia sytuacji społecznej mieszkańców oraz do stworzenia skutecznych rozwiązań odpowiadających na ich potrzeby.

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych jest dokumentem niezwykle ważnym, ponieważ opiera się na rzeczywistych doświadczeniach i oczekiwaniach ludzi, którzy na co dzień tworzą i rozwijają Powiat Policki. Jest to przestrzeń dla mieszkańców, by mieć wpływ na przyszłe działania samorządu i współkształtować środowisko, w którym żyją.

Wszyscy mieszkańcy powiatu, którzy chcieliby wziąć udział w ankiecie i wyrazić swoje zdanie na temat lokalnych problemów społecznych, mogą to zrobić do końca bieżącego miesiąca.

 

Czytaj dalej

Powiat Policki

Rozbudowa drogi powiatowej Szczecin – Stobno wchodzi w kolejny etap

W związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi drogi powiatowej na odcinku między Szczecinem a Stobnem, informujemy o kolejnym etapie inwestycji, który wpłynie na zmianę organizacji ruchu od poniedziałku, 8 lipca 2024 roku.

Opublikowane

w dniu

Od tego dnia na odcinku drogi od posesji numer 5 aż do skrzyżowania z ulicą Długą zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Docelowo ma to pozwolić wykonawcom na bezpieczne wykonanie planowanych prac, które zakładają między innymi frezowanie istniejącej nawierzchni, rozbiórkę chodników i konstrukcji jezdni oraz realizację nowej kanalizacji deszczowej.

Niemniej jednak, objazd dla pojazdów pozostanie bez zmian względem poprzedniego etapu rozbudowy, i będzie kierował ruchem drogowym przez gminną drogę w kierunku Będargowa, korzystając z przejazdu kolejowego.

Jednocześnie prace zostaną rozpoczęte na terenie należącym do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., tj. działce ewidencyjnej numer 127/14 w obrębie Stobno, Gmina Kołbaskowo. Prace na tym terenie obejmą budowę jezdni, jak również kanalizacji deszczowej, co wymagać będzie ścisłej współpracy z zarządzającym terenem kolei.

Zarówno dla kierowców, jak i mieszkańców, ważne jest śledzenie zmian w organizacji ruchu i planowanie podróży z uwzględnieniem możliwych zakłóceń. Władze powiatowe przewidują, że zrealizowane prace przyczynią się do znacznej poprawy warunków drogowych oraz bezpieczeństwa użytkowników tej trasy.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie