Gmina Police

Police: Przegląd Musztry Klas Mundurowych

Przegląd Musztry Klas Mundurowych odbędzie się w najbliższy wtorek, 12 kwietnia w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Podczas przeglądu musztry odbędzie się także prezentacja sprzętu wojskowego i służb mundurowych,  między innymi na co dzień stacjonującego w Warszawie w Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Opublikowane

w dniu

Organizatorami Zachodniopomorskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych są Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Szczecinie. Zawody są formą rywalizacji zespołów w zakresie musztry zespołowej zgodnej z regulaminem musztry Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, programu dowolnego oraz polskiej piosenki marszowej.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja klas mundurowych, prezentacja poziomu ich wyszkolenia oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich młodzieży.

W 25 szkołach województwa zachodniopomorskiego funkcjonuje w tej chwili 56 oddziałów o profilu mundurowym, w tym 12 oddziałów przygotowania wojskowego i 8 certyfikowanych wojskowych klas mundurowych.

We wtorkowych zmaganiach zmierzy się 8 drużyn:

  • Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach,
  • I Liceum Ogólnokształcącego w Prywatnym Centrum Edukacyjnym „Szkoły Sukces” w Białogardzie,
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie,
  • I Liceum Ogólnokształcące i Technikum Zawodowe z Centrum Edukacji „Zdroje” w Szczecinie,
  • I Liceum Ogólnokształcące im. ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie,
  • Zespół Szkół im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim,
  • Zespół Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie,
  • Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.

W wydarzeniu wezmą także udział goście specjalni: Komendant Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zastępca dowódcy 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, dowódca 142 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Trzebiatowie oraz przedstawiciele 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie i amerykańskiej Pierwszej  Brygady Pancernej, Pierwszej Dywizji Piechoty.

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie